WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Розвиток франчайзингових відносин в туристичній індустрії України на прикладі “Екоплант”: мережа агентств “Горящие путёвки” м. Київ - Дипломна робота

Розвиток франчайзингових відносин в туристичній індустрії України на прикладі “Екоплант”: мережа агентств “Горящие путёвки” м. Київ - Дипломна робота

пред'являються до агентств, і величини роялті. У Москві роялті складають 37% від обсягу отриманої агентської комісії, у регіонах плата фіксована - від $2400 до $5000 у рік. Тверді вимоги пред'являються і до операторів. Якщо хтось з них потрапив у "чорний список", формований на підставі претензій агентств, співробітництво з ним припиняється.
На сьогоднішній момент, "Магазин горящих путевок" припинив продаж франшизи. Кілька років назад ми порахували, що на кожні 200 тис. населення в столиці і на 700 тис. у регіоні, повинно приходитися одне турагентство. Зараз ринок заповнений. Продаючи нові франшизи, можна нашкодити іншим учасникам мережі.
Щоб збільшити прозорість бізнесу, керуюча компанія розробляє комп'ютерну систему, що дозволить відслідковувати ріст виторгу агентств у режимі реального часу, це дозволить заощадити час, який використовується для перехресних опитувань, - процедури, безумовно, ефективної, але занадто трудомісткої.
"Машина времени".
В 2002 р. власник мережі "Магазин горящих путевок" Андрій Озолинь при участі відомого музиканта Андрія Макаревича відкрив турагентську франчайзингову мережу "Машина времени". На відміну "Магазина горящих путевок" це мережа для заможних клієнтів, що надають перевагу відпочинок у комфортних умовах. Роялті складає 30% від отриманої агентствами комісії.
До середини минулого року мережа зросла до 30 франчайзингових агентств у Москві і 17-и в російських регіонах. Однак потім почався спад. Виявилося, "Машина времени" не занадто вдало працює в Москві і цілком пристойно в регіонах. Зараз у мережі залишилося 6 московських і 15 регіональних агентств.
Керівництво розраховувало, що голосна назва дозволить мережі скоротити витрати на рекламу і просування марки. Не вийшло. У столиці "Машина времени" стала сприйматися як мережа, що не спеціалізується на туризмі. У результаті було прийняте рішення про ліквідацію марки.
"Велл"
У квітні минулого року на ринку був представлений новий проект - франчайзингова мережа агентств пляжного відпочинку "Велл". Зараз у мережі 19 офісів, у тому числі чотири з них, у прямому керуванні компанії. 13 знаходяться в Москві і 6 у регіонах. Незважаючи на різний юридичний статус всі офіси працюють з операторами і клієнтами на однакових умовах. "Велл" позиціонується на ринку турпослуг як структура, що продає пляжний відпочинок, роздрібні компанії з вираженою спеціалізацією завжди викликають у споживачів більше довіри, ніж фірми загальної спрямованості. Роялті для московських агентств у перший рік роботи складають щомісяця 25% від комісії плюс $150 (у середньому), у другий рік - 30% плюс $100 (у середньому), у третій рік - 35%. Для регіональних агентств місячна плата - 10% плюс $100 (у середньому).
Інша унікальна торгова пропозиція мережі - компанія вперше паралельно зі звичайною зірковою класифікацією готелів ввела додаткові категорії (усього таких категорій 11), що пов'язані із спрямованістю готелів. Наприклад, "класичний сімейний відпочинок з дітьми" чи "активний відпочинок для молоді".
Всі учасники мережі "Велл" підключені до інформаційної системи SpyGlass, що забезпечує доступ до пропозицій операторів. А менеджерам агентств не потрібно витрачати час на пошук кращої ціни на даний момент. За них це робить відділ маркетингу мережі (15 штатних співробітників).
Визначені переваги одержують і туристи, що купили путівки в мережі "Велл", утім, як і в мережах "Магазин горящих путевок" та "Машина времени". У випадку виникнення скрутних ситуацій вони можуть скористатися послугами телефонної служби підтримки туристів за кордоном. Режим роботи служби - 24 години на добу, сім днів у тиждень. Усі її співробітники володіють англійською мовою.
Учасники мережі також підключені до дисконтної туристської системи. Це дозволяє туристам, що володіють дисконтними картами, одержувати знижки при покупці туру в агентствах мережі.
"Куда.Ру"
Мережа бюро подорожей "Куда.Ру" з'явилася на ринку навесні 2001 р. У ході розробки принципів роботи мережі керуюча компанія - "Туральянс-холдинг" - активно залучала американських і європейських консультантів. Сьогодні мережа "Куди.Ру" нараховує 65 агентств. З них 24 є власними агентствами керуючої компанії і 41 працює за договором франчайзингу - 32 у Москві, інші - в регіонах.
Орієнтовано мережу на середній клас. Первісний внесок для франчайзі складає $1000. Роялті в Москві - $800 на місяць, у регіонах щомісячна плата для кожного агентства індивідуальна. Первісні плани по будівництву мережі передбачали збільшення кількості її учасників до кінця 2002 р. до 158 агентств. Але в процесі роботи концепція мережі була змінена і плани серйозно скоректовані. Якщо спочатку вимоги до агентств були мінімальними, і мережа являла собою деяке вільне співтовариство, то згодом посилилися умови роботи по франшизі. За час існування мережі її залишили 8 агентств (10 офісів) - як за власним бажанням, так і з ініціативи керуючої компанії.
У "Куда.Рy" входять і розкручені агентства, і знову організовані. Коло стратегічних операторів, з якими можуть працювати агентства, рекомендується керуючою компанією. Однак у випадку незадоволеності клієнта пропозиціями від стратегічних туроператорів не забороняється співробітничати і з іншими операторами. Єдина умова - весь турпродукт повинен бути сертифікований і перевірений на відповідність заявленій якості. У випадку претензій з боку туриста до якості послуг, зроблених "стороннім" оператором, агентство несе повну матеріальну відповідальність не тільки перед клієнтом, але і перед керуючою компанією за дискредитацію бренду.
Стандарти, прийняті в мережі, поширюються на корпоративну технологію продажів і фірмовий стиль, що виражається в єдиному оформленні рекламної продукції, інтер'єрів офісів і уніформі співробітників агентств. Керуюча компанія регулює також територіальний розподіл агентств для того, щоб уникнути прямої конкуренції усередині мережі, займається маркетинговими дослідженнями, просуванням і рекламою торгової марки, надає єдину інформаційну систему і проводить навчання персоналу мережних агентств.
Мережа бюро подорожей "Куда.Ру" входить у маркетинговий пул "Шість сімок", що поєднує лідируючі роздрібні мережі Москви, що торгують різними споживчими продуктами. Це також накладає зобов'язання за умовами і стилем роботи франчайзингових агентств, але при цьому веде до припливуклієнтів з інших "продуктових сегментів". Перш ніж переходити до нарощування мережі, керівництво хоче встановити в агентствах нову технологічну систему, що дозволить забезпечити туристів усіма документами, необхідними для подорожі, протягом 15 хвилин. Говорячи про перспективи мережі "Куда.Ру", потрібно відзначити що дійсну франчайзингову мережу визначають два головних моменти: наявність єдиної технології і корпоративного стилю і безупинний контроль з боку керуючої компанії за його дотриманням і якістю роботи агентства.
"Інші франчайзингові мережі"
Мережа "Глобал трэвел" працює на ринку вже 12 років, а два роки тому почала залучати на принципах м'якого франчайзингу сторонні агентства. В даний час мережа поєднує

 
 

Цікаве

Загрузка...