WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Розвиток франчайзингових відносин в туристичній індустрії України на прикладі “Екоплант”: мережа агентств “Горящие путёвки” м. Київ - Дипломна робота

Розвиток франчайзингових відносин в туристичній індустрії України на прикладі “Екоплант”: мережа агентств “Горящие путёвки” м. Київ - Дипломна робота

Палаючих Путівок, полягає в тому, що клієнти можуть за дешево купити тур того туроператора, якому не вдалося його продати по стандартній ціні. А їхати відпочивати без оплати вартості дороги любить кожний.
Аналог мережі агенств "горящих путёвок" в Росії - "Магазины горящих путёвок" (МГП), вони першими освоїли франчайзингову галузь туристичного ринку серед країн колишнього СРСР, а з початку 2004 р. почали освоювати український ринок.
Потім з'явився КУДА.РУ - конкурент МГП. А потім мережа агентств ВЕЛЛ. Мережа ВЕЛЛ організована тими ж людьми, що придумали МГП. Справа в тому, що кількість франшиз МГП підійшло до кінця, а продавати франшизи хотілося - адже гроші туроператору приносять його турфірми. Вартість франшизи ВЕЛЛ у кілька разів дешевше франшизи МГП - і за первісним внеском, і по роялті. Так туроператор намагається затягти на і без того тісний ринок додаткових учасників.
Недавно на ринку Росії з'явилася ще одна франшиза "ПУТЕВОЧКА". Її перевага в тому, що підприємцю не потрібно підбирати місце для офісу - він буде розміщуватися в магазині "Пятерочка". А порожніх приміщень у них багато.
Франчайзинг у туризмі передбачає стандартизований набір турів. Якщо з'явиться новий напрямок у туризмі, то можна спробувати створити спеціалізовану мережу турфирм у цьому напрямку.
Від чого залежить успіх підприємця, що бажає купити франшизу в туризмі? Аж ніяк не від франшизи. Успіх насамперед від розташування офісу (потрібно гарне прохідне місце) і від менеджерів з продажів, що зможуть переконати клієнта купити відпочинок саме тут. Адже за великим рахунком - всім без різниці, де відпочивати, аби гарні умови були. Пляж - він і в Африці пляж!
Розглянемо Стадії впровадження системи франчайзингу. Старт бізнесу в системі франчайзингу припускає виконання 7 стадій (Рис.1.1.): самооцінка, документування, аналіз франчайзингу, розробка бізнес-плану, оцінка франчайзера, обговорення умов контракту, впровадження.
Стадія І: Самооцінка
Ціль самооцінки полягає у визначенні слабких місць і переваг потенціалу франчайзі, у виборі адекватного виду діяльності.
Стадія ІІ: Документування
Головна дія на даній стадії: Аналіз інформації. Головні інформаційні джерела це: спеціалізована література, періодичні видання, інтернет, організації, що можуть забезпечити інформаційну підтримку в нашій країні. [3, c.85]
Відвідування двох чи трьох організацій, що діють у системі франчайзингу.
Рис. 1.1. Стадії впровадження франчайзингу
Ціль відвідування - дослідження зовнішнього і внутрішнього благоустрою підприємства і системи обслуговування клієнтів. Важливо визначити загальні особливості (стандарти) цих підприємств. Бесіда з комерційним персоналом і адміністрацією підприємств дає дуже важливу інформацію, яка не може бути отримана з інших інформаційних джерел.
Рішення щодо схвалення/несхвалення системи франчайзингу. Менеджер має можливість визначити відповідно до вивченої інформації, чи є франчайзинг адекватним його чи бізнесу ні.
Відвідування семінару/курсів з франчайзингу. Це дозволить майбутньому франчайзі розширити свої пізнання й одночасно ввійти в контакт з іншими подібними підприємцями. Участь іноземних експертів у цих семінарах дає можливість слухачам ознайомитися з міжнародною практикою в сфері франчайзингу.
Стадія ІІІ: Оцінка франшиз.
Інформацію про потенційних франчайзерів можна знайти в Інтернеті. Оцінка різних франшиз з метою вибору найбільш адекватної, котра виключала б слабкі місця й акцентувала б переваги франчайзі.
Стадія ІV: Розробка бізнес-плану
Бізнес-план розроблюється на основі проведеного аналізу і включає наступні розділи:
- Аналіз можливостей і ризику ділового середовища
- Ринок, клієнти, стратегія і тактика маркетингу
- Необхідний оборотний і основний капітали і джерела фінансування
- Джерела постачання
- Місцезнаходження підприємства
- Методи керування, відповідальність і зацікавленість персоналу
- Контроль потоку готівки, витрат і доходів
- Ділова й інформаційна безпека, захист інтелектуальної власності.
Важливо згадати, що бізнес-план у системі франчайзинга має деякі специфічні аспекти завдяки тому, що визначені аспекти були вже розроблені франчайзером і включені в навчальний посібник. Це полегшує набагато розробку і реалізацію бізнес-плану, але не виключає підприємницьку роль франчайзі. Насамперед, враховуються характеристики ділового і ринкового середовища (територія франшизи): визначені вимоги споживачів, звичаї, традиції, конкуренція, діяльність посадових осіб і держконтроль, відношення до іноземних інвесторів, злочинність і корупція, податкова і митна політика держави.
Стадія V: Вибір і оцінка франчайзера
У процесі переддоговірного співробітництва, франчайзер представляє потенційному франчайзі повну інформацію про свою діяльність у відповідності зі стандартним зразком. На основі цієї інформації, франчайзі здійснює оцінку.
Стадія VІ: Обговорення умов контракту
Здійснюється відповідно до законодавства України.
Стадія VІІ: Впровадження бізнес-плану
Ця стадія включає два підрівня: організація бізнесу і впровадження бізнес-плану.
Організація бізнесу включає широкий діапазон дій перед запуском бізнесу, у тому числі: Установлення відносин із франчайзером на основі схваленого контракту. Ця стадія передбачає забезпечення гарантій, платежів франчайзі, прийом-передача документації й устаткування, навчання персоналу.
Встановлення відносин з бенефіціаріями (споживачами). Ця стадія складається з дослідження переваг споживачів, участі у виставках-продажах і здійсненні пробних продажів. [6, c.253]
Впровадження бізнес-плану починається одночасно з відкриттям офісів підприємства, для клієнтів. Усі відділи починають працювати відповідно до встановлених планів, на основі організаційної структури підприємства і досьє кожного працівника. Далі слідує період розвитку відносин між партнерами, експерти порівнюють його зі стадіями розвитку відносин між батьками та дітьми. [8, c.124]
Спочатку франчайзі знає небагато про бізнес і франчайзера. Він швидко навчається і дуже старанний, оскільки вклав у справу значну частину своїх заощаджень. Франчайзі цілком залежить від франчайзера, тому технічна допомога, ввічливе відношення і навіть прості поради з боку франчайзера цінуються дуже високо. Ця стадія найбільш сприятлива для франчайзера.
Після 18-24 місяців, франчайзі опановує мистецтво ведення справи. Іноді він починає сумніватися, а чи потрібний йому ще франчайзер. Це - стадія юнацького віку і "революційних ідей". Протягом цього періоду багатофранчайзі намагаються змінити систему чи скоротити франшизні податки. Щоб уникнути цього, франчайзер повинен довести фактами свою здатність внести вклад в успіх франчайзингу. Нерозумні ініціативи франчайзі повинні бути твердо заблоковані.
Якщо ця стадія закінчується успішно, то франчайзер отримує заслужене визнання. Франчайзі починає розуміти, що його успіх неможливий без усієї системи франчайзингу. Ця стадія розвитку характеризується взаємовигідним співробітництвом двох залежних

 
 

Цікаве

Загрузка...