WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Розвиток франчайзингових відносин в туристичній індустрії України на прикладі “Екоплант”: мережа агентств “Горящие путёвки” м. Київ - Дипломна робота

Розвиток франчайзингових відносин в туристичній індустрії України на прикладі “Екоплант”: мережа агентств “Горящие путёвки” м. Київ - Дипломна робота

1 агентство на 200000 населення. Програмне забезпечення, зокрема обслуговування та робоче вікно сайту також потребує "доводки", але це вже окреме питання, потрібно не зупинятися на досягнутому, а постійно вдосконалюватися, бо можна втратити свої позиції на ринку.
Маркетинговий підхід, теж потребує вдосконалення, в гонитві за кількістю пропозицій, менше уваги приділяється їхньому аналізу, адже основна маса пропозицій залишається незатребуваною, а більша оперативність та інформативність інформаційної бази не завадить, особливо коли попит перевищує пропозицію, і залишаються останні тури у декількох операторів, тоді наявність пропозиції, та її ціна, змінюються щохвилини, і менеджеру доводиться працювати не по сайту, а за допомогою розсилок, що надсилаються операторами по електронній пошті, це значно знижує ефективність та збільшує трудомісткість менеджерської праці.
Доцільним було б введення роялті (проценту від прибутку), а не фіксовану суму на зразок абонплати, бо в міжсезоння, коли прибутки значно падають, досить важко сплачувати певну суму. Але це можливо лише у випадку коли в нашій країни буде працювати прийнятна податкова система, і приховувати прибутки буде невигідно.
Мережа продає всі напрямки, водночас, практика показує, що для масового туризму, ефективна спеціалізація на одному типі продукту, можливо всієї мережі, а можливо, окремих агентств, але тут обов'язково виникнуть проблеми з поділом між агентствами більш та менш популярних напрямків, розміром роялті, але водночас зникне конкуренція всередині мережі.
Франчайзинг у туризмі передбачає стандартизований набір турів. Якщо з'явиться новий напрямок у туризмі, то можна спробувати створити спеціалізовану мережу турфірм у цьому напрямку. І мережі "Горящих путёвок" потрібно не втратити свої позиції, та завойовувати нові сегменти ринку.
Щодо загального просування франчайзингової пропозиції та попиту франшизи на ринку, то це передбачає досягнення наступних цілей:
" зростання привабливості приватного бізнесу;
" активне залучення дрібних підприємців у франчайзинговий бізнес;
" залучення іноземних інвестор-потенційних франчайзерів;
" створення мережі національних франчайзерів і франчайзі;
Серед рекомендацій для поліпшення умов ділового середовища назвемо наступні:
" забезпечення захисту прав власності (включаючи інтелектуальну);
" гармонізація законодавчої основи, що стосується виконання всіх типів економічної діяльності (наприклад, лізинг, факторинг, франчайзинг і т.д.);
" забезпечення гласності контролю над діяльністю підприємств і чітке визначення меж повноважень контролюючих установ.
В галузі інформації і технологій, пріоритетними повинні бути інвестиції в розвиток людських ресурсів, включаючи стратегічне керування, зв'язок і навички укладення контракту, знання іноземних мов, технічні навички і т.д. Крім того, необхідно здійснити реорганізацію інституційної інфраструктури, відповідальної за збір, аналіз і поширення інформації щодо технологій.
Просування інвестиційної політики, що мала б за мету залучення іноземних інвесторів, створення рівних умов для місцевих і іноземних інвесторів, що важливо для розвитку франчайзингової діяльності. У цьому контексті необхідно усунути випадки законодавчих змін, що впливають на інвесторів. Більш того, створення інформаційної служби для інвесторів, що містила б актуальну інформацію щодо законодавчої основи, та забезпечила гласність ділового середовища.
Звільнення від оподатковування, франшизних внесків і роялті, могло б посприяти просуванню франчайзингу.
Реальне скорочення фінансового тиску. В умовах, коли тіньова економіка складає значну частину валового національного продукту, будь-які поверхневі заходи для скорочення прибуткового податку чи відрахувань, не забезпечать радикальної легалізації бізнесу Україні. Потрібно спростити невиправдано ускладнений бухгалтерський облік, адже агентству, яке складається з 2-х, 3-х чоловік, дуже накладно оплачувати послуги бухгалтера, коли в принципі, можна обмежитися своїми силами.
Заступництво, забезпечене державними чиновниками деяким підприємствам, створення штучних бар'єрів для нових конкурентів і хабарництво набули масового характеру. Скорочення державного апарату, збільшення винагороди персоналу поряд з розробкою суворих критеріїв наймання і роботи на відповідній посаді, забезпечить високу ефективність діяльності фірми.
Підвищення франчайзингової активності має переслідувати наступні цілі:
" удосконалення законодавчих умов,що регламентують франчайзинг і суміжні аспекти;
" створення необхідних структур для просування стійкого розвитку франчайзингу;
" розробка і схвалення етичних правил для франчайзингових відносин;
Досягнення цих цілей передбачає наступні дії:
1. розробка і просування законодавчих змін, що регламентують франчайзингові відносини;
2. створення Національної асоціації франчайзингу в Україні;
Національна асоціація франчайзингу України, повинна стати некомерційною організацією, що буде включати франшизні мережі України та сприяти здійсненню наступних дій:
" просування техніки франчайзингу в Україні;
" вплив і заохочення розвитку франчайзингу;
" лобіювання інтересів членів франшизних мереж з України;
" активне і постійне інформування щодо можливостей франчайзингу;
" вивчення законодавчих, фінансових, економічних аспектів і прийняття ряду етичних правил, пов'язаних із франчайзингом;
" розробка й опублікування досліджень і інших матеріалів, організація виставок, конференцій для дрібних підприємців;
" проведення семінарів по обміну досвідом щодо проблематики франчайзингових перспектив;
" обмін інформацією і документацією між національними асоціаціями франчайзингу Європи й інших регіонів;
Національна асоціація франчайзингу України надасть усім зацікавленим особам подробиці щодо дій і вимог франчайзингу, і буде співпрацювати з державною владою і різними економічними партнерами з метою розвитку системи.
Щоб залишатися життєздатною тривалий час, система франчайзингу повинна мати постійну цінність для франчайзі. Спочатку франчайзі не міг створити бізнес без допомоги франчайзера, однак, якщо система франчайзингу більше не має цінності для франчайзі, він не буде її використовувати. Франчайзі перестане платити франчайзеру, змінить назву і буде працювати самостійно. Час, гроші і зусилля франчайзера, в цьому випадку будуть витрачені дарма. Таким чином, навіть на самих ранніх етапах розвитку системи франчайзингу, коли маркетинг і залучення франчайзі мають особливе значення, метою франчайзера повинно бути надання його пропозиції цінності з позицій франчайзі. І з цим повною мірою впоралася мережа агенцій "Горящих путёвок", без їхньої бази даних, франчайзі буде дуже важко, але якщо роялті будуть дуже високими і не знижуватимуться в міжсезоння, то іншого виходу воно не матиме.
Вибираючи франчайзі, не можна зупинятися на тих, хто дуже швидко приймає рішення, хто захоче скоріше усе переробити у вже випробуваній системі. Потрібно вибирати серед тих, хто може

 
 

Цікаве

Загрузка...