WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Розвиток франчайзингових відносин в туристичній індустрії України на прикладі “Екоплант”: мережа агентств “Горящие путёвки” м. Київ - Дипломна робота

Розвиток франчайзингових відносин в туристичній індустрії України на прикладі “Екоплант”: мережа агентств “Горящие путёвки” м. Київ - Дипломна робота

Мережі - туристичний супермаркет, дозволяє потенційним клієнтам, завдяки розробленій технології, у найкоротший час одержати найбільш повну інформацію про наявні пропозиції.
Центральний офіс мережі агенцій палаючих путівок, не займається ні розробкою ні продажем туристичного продукту, працівники центрального офісу аналізують пропозиції, що надходять від тур операторів.
Марочна політика фірми "Мережа агенцій гарящих путівок" базується на єдиній марочній назві, якою є назва фірми. Саме з назвою "Мережа агенцій гарящих путівок" у споживачів туристичних послуг асоціюється гарантія якості запропонованих послуг.
Технологія, розроблена Мережею АГП, надає рішення всіх основних проблем, що виникають при продажі і пошуку, переробці, оцінці і роботі з великим обсягом інформації
Нові технології і постійне удосконалення роботи вже зараз дозволило Мережі зайняти свою нішу, оцінювану в 8% усіх продажів турпродукту.
Франчайзинг може стати успішним тільки при дотриманні принципів рівноправного співробітництва і взаємної вигідності. Франчайзинг вимагає чіткого юридичного оформлення взаємних відносин франчайзера і франчайзі. Воно здійснюється за допомогою франчайзингової угоди. Франчайзингова угода має містити усі специфічні вимоги до підприємця і включати його зобов'язання.
До переваг пропонованої системи для франчайзі можна віднести наступне:
- могутня реклама;
- суспільне визнання;
- навчання;
- допомога на початковому етапі;
- підготовка і, можливо, вибір місця розташування;
- допомога в організації обліку.
ТОВ "Агентство Горящих Путёвок Экоплант ЛТД", є об'єктом дослідження даної роботи, і як можна помітити з назви, є одним з агентств цієї мережі.
Вступ до мережі починається з ознайомлення агентства з стандартами мережі АГП, оцінки та приведення агентства у відповідність до стандартів мережі.
Як можна бачити з наведених у третьому розділі розрахунків, вступ туристичного агентства ТОВ "Екоплант ЛТД", до мережі "Агентств Горящих Путёвок", був доцільним та економічно вигідним.
ІІІ. Рекомендації щодо вдосконалення франчайзингової діяльності мережі агенцій "Горящие путёвки"
3.1 Визначення напрямів розвитку та вдосконалення діяльності ТОВ "Екоплант ЛТД" як франчайзингової організації
В даний час у Європі діє більше ніж 4500 франчайзингових систем і приблизно 180,000 франчайзі, що досягають загального обсягу продажів у розмірі більш ніж 150 млрд. доларів. Однак ступінь розвитку франчайзингового бізнесу в Європі набагато нижче, ніж у США, де його обсяг перевищив 800 млрд. доларів. Тільки в трьох країнах (США, Румунії і Республіці Молдова) прийняті спеціальні закони франчайзингу. В інших країнах, в тому числі і в Україні, законодавча основа франчайзингу міститься в інших законах, таких як Цивільний Кодекс, закони, пов'язані з підприємницькою діяльністю, різних нормативних актах, що прийняті урядом чи спеціалізованими неурядовими організаціями. В інституційному плані франчайзинг представлений Європейською федерацією франчайзингу.
Лібералізація економік країн Центральної і Південно-Східної Європи та їхнє прагнення стати частиною організованої комерційної системи, дозволили розвинути бізнес франчайзингу. Абсолютними лідерами в здійсненні франчайзингових систем є Чеська Республіка й Угорщина. Цей вид діяльності також розвивається на ринках Польщі, Болгарії, Румунії, Росії та України.
Мережа агенцій "Горящих путёвок", є ефективною та налагодженою системою, що за незначних вкладень капіталу, отримує досить значні прибутки, але, звичайно, можна внести деякі пропозиції.
З точки зору маркетингу, ефективним було б введення дисконтних карток, які б давали знижку покупцю пакету в будь-якому з агентств мережі, але це потребує узгодження з усіма агентствами мережі, так як в конкретному випадку, конкретне агентство може недоотримати прибуток за рахунок втрати частини комісійної винагороди, але взагалі, в тривалому періоді, мережа виграє, за рахунок зростання кількості покупців, а так як від основних операторів агенції отримують підвищені проценти (до14%), то навіть при наявності дисконтної знижки, прибутки від продажу не будуть нижчими ніж у звичайних агентств, які максимум можуть отримати 10% винагороди, а отже при наявності дисконтної картки, нижчі ціни ніж в мережі агентств "Горящих путёвок", знайти буде неможливо.
Одним з перших завдань повинна бути організація безкоштовного доступу до сайту, через Інтернет, спочатку хоча б у Києві, так як тут знаходиться найбільша кількість агентств, а також користувачів Інтернет.
Дуже зручною, особливо при продажі палаючихпутівок, могла б бути система, яка б дозволяла видавати документи туристу потягом, наприклад, 15 хвилин, тобто турист не декілька разів відвідує офіс фірми (вибір туру, передплата, оплата, отримання документів), та не хвилюється через можливість не підтвердження бронювання, а майже одразу після вибору туру, отримує документи. Це також спростило б, та зробило більш ефективною роботу менеджерів, не потрібно б було їздити за документами, або платити кур'єрам, які до того ж не можуть належним чином перевірити правильність заповнення документів. Також це вигідно операторам: тоді не потрібно винаймати дорогі площі в центрі міста, зі зручними транспортними розв'язками, а працюючи виключно через Інтернет, можна розташовуватися в будь якій точці світу, що звичайно зробило б непотрібними представництва, наприклад, турецьких операторів на Україні, а лише адаптованої для конкретного регіону системи (сайту). Звичайно, що декілька людей потрібно для технічної підтримки, зустрічі туристів в аеропортах, та вирішення нагальних проблем.
Зрозуміло, що для вирішення даної проблеми, потрібні інноваційні технічні рішення, зокрема зі сторони операторів, але це не головна проблема, головна проблема в свідомості, адже вже зараз on-line система бронювання Trek Travel, дозволяє одразу ж після підтвердження заявки, роздрукувати ваучер (путівку) на принтері, та бланку агентства. Страховий поліс агентство може виписати власноруч, відмовившись від послуг оператора, і скориставшись власним страховиком. Основна проблема полягає у видачі авіаквитків, але і цю проблему можна вирішити, шляхом переговорів з авіакомпаніями, чи видаючи авіаквитки безпосередньо біля терміналу аеропорту.
Непогано було б організувати, цілодобову телефонну підтримку туристів, які є клієнтами мережі, в тому числі тих, які знаходяться за кордоном. Щоб у випадку скрутних ситуацій, співробітники, бажано володіючи англійською мовою, могли надавати термінову допомогу. Додало б популярності та виразності бренду також оформлення всіх агентств мережі у єдиному, пожежному, стилі та відповідна уніформа персоналу, як наприклад, у мережі ресторанів швидкого харчування - Макдональдз.
Звичайно існують і нагальні проблеми які також потрібно вирішувати. Керівництво мережі, в гонитві за надприбутками, почало продавати франшизи, агентствам, які з причини свого територіального розташування, починають конкурувати одне з одним, отже порушується основний принцип мережі:

 
 

Цікаве

Загрузка...