WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Розвиток франчайзингових відносин в туристичній індустрії України на прикладі “Екоплант”: мережа агентств “Горящие путёвки” м. Київ - Дипломна робота

Розвиток франчайзингових відносин в туристичній індустрії України на прикладі “Екоплант”: мережа агентств “Горящие путёвки” м. Київ - Дипломна робота

можливо при умові, що якість послуг які надаються ним за використання Знаку, буде нижче якості послуг мережі.
Франчайзі зобов'язаний:
" використовувати Знак таким чином, щоб виключити будь-яку дискредитацію Знаку та послуг, що надаються з використанням знаку;
" негайно повідомляти Франчайзора про будь-яке протиправне використання Знака третіми особами;
" негайно повідомляти Франчайзора про кожен випадок пред'явлення Франчайзі претензій, що до порушення прав третіх осіб, у зв'язку з використанням Знаку;
" негайно відновлювати належну якість послуг, відповідно до вимог договору та компенсувати збитки.
Франчайзер має право перевіряти відповідність використання Франчайзі торгової марки вимогам договору, перевірка може проводитись як за місцем розташування Франчайзі, так і за місцем надання послуг, без попереднього узгодження часу, строків порядку та умов проведення перевірки.
У випадку виявлення Франчайзером, Франчайзі, або третьою особою систематичного (тричі та більше) невідповідності послуг, що надаються Франчайзі, вимогам договору, Франчазер має право:
" достроково та в односторонньому порядку розірвати договір;
" вимагати компенсації, в повному об'ємі збитків, що були фактично понесені ним в зв'язку з неналежним виконанням/невиконанням Франчайзі договору при наданні ним туристичних послуг.
У випадку невиконання, неналежного виконання договору, сторона що винна, за вимогою іншої сторони, компенсує збитки, що були фактично понесені у зв'язку з таким невиконанням, неналежним виконанням.
Як можемо бачити, даними умовами захищена як торгова марка "Сети агентств горящих путёвок", та інтереси Франчайзера, та Франчайзі, так і зазначені дії Франчайзера та відповідальність сторін, при порушенні умов використання торгової марки.
Крім того пункти франшизної угоди повинні забезпечувати франчайзеру одержання справедливої винагороди у випадку продажу франшизи. Хоча угода повинна відповідати прийнятим стандартам, підприємцю варто спробувати додатково обговорити ряд положень, що мають принципове значення при ухваленні рішення про інвестиції в підприємство-франчайзі.
Якщо в результаті переговорів з'явилися зміни, потрібно помістити їх у договір у виді доповнення, щоб до них було легко звертатися в майбутньому. Спроби знайти зміни в основному тексті стандартного договору віднімуть багато часу і сил. Франчайзі повинні відбиратися, а не "продаватися". Звичайна франчайзингова угода, укладається на строк 10, 20 чи більш років. До переваг пропонованої системи для франчайзі можна віднести наступне:
- могутня реклама;
- суспільне визнання;
- навчання;
- допомога на початковому етапі;
- підготовка і, можливо, вибір місця розташування;
- допомога в організації обліку чи бухгалтерське обслугову-вання.
Цей список можна продовжити. Деякі чи усі з цих пунктів можуть бути дійсними перевагами для франчайзі, але чого франчайзі дійсно хоче від франчайзингу, так це того, щоб хтось допомагав йому приймати правильні рішення. Він хоче, щоб франчайзер навчив його (прикладом, аудиторними заняттями, робочими інструкціями чи усім відразу), як приймати правильні рішення.
Протягом взаємин від зародження ідеї франчайзингу, до зміни франчайзі, необхідно ретельно планувати всі ділові і юридичні аспекти бізнесу. Це не тільки заощадить фінанси в майбутньому, а буде також сприяти посиленому розвитку франчайзингової системи.
2.3 Ефективність франчайзингової діяльності мережі агенцій "Горящие путёвки"
Розглянемо спочатку діяльність мережі, так як діяльність об'єкта дослідження, ТОВ "Екоплант ЛТД", прямопропорційно залежить від успіхів мережі вцілому.
Отже, оскільки мережа не займається реалізацією туристичного продукту, а відповідно не встановлює на нього ціни, а лише надає проаналізовану, систематизовану та відібрану інформацію про нього, то доходи центрального офісу ТОВ "Сеть агентств горящих путёвок", формуються завдяки роялті агентств мережі, кількість яких, в зв'язку з популярністю ресурсу стрімко зростає.
Витрати центрального офісу мінімальні. Підприємство сплачує єдиний податок, і не має, на відміну від інших підприємств туристичної індустрії сплачувати гарантійний заклад (2 чи 20 тис. Євро). Крім податкових витрат є ще витрати на оплату заробітної платні, послуги Інтернет, аренду приміщень, рекламні компанії, та деякі інші.
Розглянемо показники діяльності мережі. В таблиці 2.1, показана динаміка зростання кількості агенцій мережі. За неповні три роки її існування, мережа досягла визначних результатів, але на мою думку, в 2005р, зростання кількості учасників мережі не перевищить 8-10%, це пов'язано з насичення ринку, та зростанням конкуренції, ("Сеть магизинов горящих путёвок", "Галопом по європах", "Spayglass"), а також Російські франчайзингові мережі, які вважають ринок України досить перспективним, особливо після вдалого початку "Сети магизинов горящих путёвок", адже в Росії таких мереж вже близько 10, та будуть освоювати вільні сегменти. Також можливий варіант зниження об'ємів діяльності, так як в останнім часом спостерігається зниження якості послуг, що надаються центральним офісом, та заощадження на розвитку мережі, це поки що не відбилося на реальних показниках, але може мати катастрофічні наслідки, мережа за рік два, якщо кардинально не змінить політику, опиниться в аутсайдерах, а може й взагалі припинити свою діяльність.
На даний момент об'єднує 77 агентств, що на 14 агентств більше ніж у вересні 2004р. Історію розвитку та становлення мережі можна прослідкувати утаблиці 2.1.
Таблиця 2.1
Кількість агентств мережі з початку діяльності
2002 листопад 12
грудень 18
2003 січень 24
лютий 24
березень 26
квітень 30
травень 33
червень 38
липень 44
серпень 44
вересень 44
жовтень 44
листопад 44
грудень 48
2004 січень 48
лютий 48
березень 50
квітень 58
травень 58
червень 58
липень 61
серпень 62
вересень 63
Прогресію розширення мережі агентств "горящих путёвок" в динаміці, можна простежити на нижче наведеному графіку.
Рис. 2.1 Динаміка зростання агентств мережі
Звичайно, що із розширенням мережі, мала зростати і кількість туристів, що скористалися послугами мережі агентств "горящих путёвок". Ця тенденція наведена в таблиці 2.2. проаналізувавши таблицю можна зробити висновки, що кількість туристів, що скористалися послугами мережі, за період 2003 - 2004, становить трохи менше 26 тисяч, і в порівнянні з літнім сезоном 2003-го року, в 2004, зросла майже втричі.
Таблиця 2.2
Динаміка зростання кількості туристів мережі
період к-ть туристів
квітень-вересень 2003 5789
жовтень-травень 2003 4530
квітень-вересень 2004 15558
Разом 25877
Це свідчить про значні успіхи в діяльності даного франчайзера. Одночасно із збільшенням кількості агентств, центральний офіс мережі, шляхом переговорів, провадить політику збільшення комісійної винагороди від операторів, доводячи свої аргументи великими обсягами продажів. Адже загальновідомо,

 
 

Цікаве

Загрузка...