WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Організація та методика учбово-спортивної роботи - Дипломна робота

Організація та методика учбово-спортивної роботи - Дипломна робота

заявки від команд і колективів, готує всі матеріали і суддівську документацію, керує роботою секретарів окремих видів змагань та контролює Її, видає особисті номери учасникам" перевіряв
протоколи, які надходять до секретаріату від суддівських бригад, виводить особисті й командні місця змагань.
Секретарі працюють під керівництвом головного секретаря і ведуть протоколи з окремих видів змагань.
Старший суддя-секундометрист керує роботою суддів-секундометристів, інструктує їх, перевіряє показники секундомірів і повідомляв ці показники секретареві для занесення в протокол.
Судді-секундометристи фіксують час і повідомляють пока;інііьи свого секундоміра (без обговорення пока.ппіків з інтими суддями-секундометрігстами) старшому судді.
Старші судді очолюють бригади суддів, керують їх роботою, перевіряють місце проведення змагань, інвентар, обладнання.
Стартер самостійно розв'язує питатшя про Правильність старту. Лиго рішення може бути скасоване тільки головним суддею (або його заступником), якщо останній був біля місця
старту-Судді па фініші визначають правильність і
порядок приходу учасників на фінітп.
Суддя-інформатор оголошує програму і порядок змагань, інформує учасників і глядачів про особисті результати, показані учасниками, та про хід командної боротьби.
Начальник дистанції обирає трасу змагань, робить вимірювання дистанції та її розмітку, інструктує і розстап;іяр. контролерів по дистанції та знімає їх по закінченні змагань.
Лікар змагань входить до складу головної суддівської колегії на правах заступника головного судді по медичній частині. Лікар перевіряє наявність у заявках колективів і команд візи лікаря (медичної установи) про допуск до участі у змаганнях, здійснює медичний контроль над учасниками в процесі змагань, стежить за додержанням санітарно-гігієнічних вимог при проведенні змагань, подає необхідну медичну допомогу учасникам.
o * o
У наших порадах нам здається важливим ознайомити громадський фізкультурний актив 8 питаннями організації спортивних змагань серед осіб середнього І старшого віку.
Ці питання надто мало висвітлені в пресі, крім того, залучення до участі в змаганнях цих контингентів трудящих далеко не завжди знаходить підтримку навіть у фізкультурних працівників.
Тим часом, особи середнього і старшого віку становлять чи не більшість населення.Вони працюють у сфері виробництва матеріальних благ, вдосконалюють науку, техп іку, культуру, і залучення Їх до активної оздоровчої і спортиіітто-масової роботи е гострою проблемою, яка, безумовно, попинпа відіграти велику роль у виконанні вимог Програми КПРС про запровадження фізичної культури і спорту в повсякденшш побут народу.
За останні роки вже набуто повного досвіду організації в колективах фі;і];ультурп так званих груп здоров'я, в яких регулярно за-
ймаються тисячі трудящих старшого віку. Причому вони, як правило, виявляють великий інтерес не тільки до занять фізичними вправами, а й до участі у спортивних змаганнях.
Великі успіхи, яких домоглись сіверсько-донецькі, новокаховські та громадські організації інших міст республіки п проведенні оздоровчої й спортивно-масової роботи з трудящими, значною мірою обумовлені залученням до цієї корисної справи дорослого населення. На ' кінець 1964 року в м. Сіверськодонепьку до регулярних занять у спортивних секціях і в групах здоров'я залучено 75% жителів міста, а в Новій Каховці - більше половини.
Найважливішу роль у цих успіхах відіграли спортивні змагання. В м. Новій Каховці лише в спартакіаді здоров'я взяло участь близько шести тисяч чоловік, переважно дорослого наголонпя.
В багатьох містах вашої республіки плануються і провадяться змагання серед осіб старшого віку, розігруються чемпіонати, відбуваються навіть міжміські матчові зустрічі. Такі матчі, як, наприк'іад, між командами тенісистів міст Києва і Львова, стали традиційними.
Що ж до осіб середнього віку, особливо тих, що займалися спортом в молоді роки, то вони незаслужено виключаються із загальної системи спортивно-масової роботи. Цілком очг-иплпо. що громадські інструктори, тренери, СУДДІ з спорту повинні домогтись того, щоб усі фізкультурники середнього віку (30-45 років) залучались до участі в змаганнях.
Слід, однак, враховувати, виходячи з вікових особливостей, допустимі норми навантажень у змаганнях. Всесоюзна иауково-мото-дична рада і снорттівпІ федерації розробили приблизні норми папан-гаїкень у ;імаганпях для осіб середнього і старшого віку, якими необхідно керуватись при організації змагань.
Наводимо ці норми.
Учасники змагань старілих вікових груп поділяються на дві основні категорії:
а) особи, які раніше займа-шсь спортом;
б) особи, які раніше по займались спортом.
Залежно від специфіки окремих видів спорту встановлено такий віковий поділ учасників змагань: .
Чоловіки: а) 30-40 років, 41-50 років, 51-55 років і старше 55 років,
б) 30-45 років, 46-55 років і старше 55 років.
Жінки: а) 26-35 років, 36-45 років, 46--50 років і старше 50 років.
б) 30-40 років, 41-50 років.
Чоловіки і жінки у віці до 45 років, які раніше займались спортом, залежно від рівня їхньої спортивної підготовленості, можуть брати участь у всіх змаганнях без обмежень норм лаііаіп-ажень і включатися в команди цехів, бригад, відділів для участі у змаганнях на першість колективів фізкультури і в складі команд колективів фізкультури - для участі у пер-шостях району, міста, ДСТ, області і т. д.
Особи, які раніше не займались спортом, а також особи старше 45 років, які раніше аа-
ймались спортом. ПЇРЛЯ медичного огляду і вїд-повідної підготовки беруть участь у змаганнях на першість колективу фізкультури, спортив-них товариств, районів, міст окремими командами за спеціальною спрощеною програмою з включенням Їх результатів у залік за-гальнокомандної першості з окремих видів спорту.
Особливо широко слід практикувати організацію змагань для осіб середнього і старшого віку з таких видів спорту, як бадмінтон, волейбол, велосипедний, конькобіжний і лижний спорт, городки, теніс, настільний теніс. Бадмінтон. Віковий поділ учасників:
чоловіки - 30-45, 46-55 1 старше 55 років;
oжінки - 30-40, 41-50 і старше 50 років, Розмір майданчика - у відповідності до правил змагань. Перерва між зустрічами тривав не менше 1 години Кількість зустрічей у день:
чоловіки ЗО-45 років - 3 зустрічі; жінки - ЗО-40 років - 2 зустрічі. Для чоловіків 46 років і старше та жінок 40 років і старше - 2 зустрічі.
До участі в змаганнях фізкультурники повинні готуватися протягом 6 місяців, за цей період двічі пройти медичний контроль.
Велосипедний спорт. Віковий поділ

 
 

Цікаве

Загрузка...