WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Організація та методика учбово-спортивної роботи - Дипломна робота

Організація та методика учбово-спортивної роботи - Дипломна робота

перемог або додатковими зустрічами між ними. В командних змаганнях,- які провадяться кру
говим способом, за перемогу команді нараховується 2 очка, за нічию - 1 очко, за поразку- О очок.
У змаганнях з легкої і важкої атлетики, лижного спорту, плавання і т. ін., де результати виражені цифровими показниками (кілограмами, секундами, метрами), командні місця визначаються гідппвідцо до результаті", показаних заліковими учасниками. (Термін "залі-. кові учасники" означає, що кожна команда виставляє, наприклад, на кожний вид легкої атлетики по п'ять чоловік, а до заліку, відповід-но до Положення, входять результати, скажімо, ліпіте трьох учасників, які покажуть кращий результат. Ці три учасники й будуть "заліковими"). При цьому місце кожній команді визначається або за кращою сумою результатів, або за спеціальною таблицею очок. ІЗ останньому випадку складаються очки залікових учасників, і місце команди визначається за їх най-, більшою сумою.
Для визначення командних місць можна застосувати і систему заліку за найменшою сумою очок, тобто за сумою особистих місць, зайнятих заліковими учасниками команд. При цьому за кожне І місце команді нараховується 1 очко, за ІІ-е місце -o 2 очка, за ІІІ-е ~ три і т. д. Наведений спосіб найчастіше застосовується при проведенні змагань з важкої атлетики, боротьби та Інших видів спорту.
В Положенні про змагання необхідно передбачити нарахування штрафних очок командам за невиставлених учасників. Так, якщо відпо-
відпо до Положення про змагання на особисто-командну першість, скажімо, з настільного тені-са кожен цех (бригада) повинен виставити команду в складі 10 учасників (6 чоловіків і 4 жінки), а дна з них виставили команди в складі 8 чоловік (5 чоловіків і 3 жінки), в цьому випадку за кожного невиставленого учасника команді нараховуються очки як за останнє місце плюс одне штрафне очко. Наприклад, якщо серед чоловіків було ЗО учасників, то команді, яка не виставила учасника, нараховується 31 очко (за останнє особисте місце - ЗО очок плюс штрафне очко).
Так же роблять у всіх випадках, коликоманди не додержали вимог Положення про кількість залікових учасників. Цей пункт примушує; ор-ганізаторів спортпипо'і роботи дбати про підготовку не одиниць спортсменів, а цілих команд.
Далі в Положенні вказується система нагородження учасників і команд (перехідні призи за І командні місця, грамоти за II-III командні місця, грамоти ;іа перші три особисті місця). Окремо можуть бути встановлені призи за найбільшу масовість, наприклад, при проведенні легкоатлетичних, лижних, велосипедних кросів, конкурсів і т. д.
Наприкінці встановлюються строки запису на участь у змаганнях або подачі заявок, а також розклад тренувань перед змаганнями, про-ходження медичного огляду та графік змагань по днях і годинах.
Суддівська колегія змагань. Важливою ділянкою підготовки спортивних змагань будь-
якого масштабу є своєчасне комплектування
суддівських колегій. Серйозну увагу необхідно приділити доборові головної суддівської колегії. Головний суддя, його заступники, головний секретар та старші судді добираються з числа найбільш кваліфікованих та досвідчених суддів.
Громадський інструктор повинен пам'ятати,
що добре підготувати спортсменів до змагань, це ще не все. Треба заздалегідь сформувати суддівську колегію, провести з суддями семінар, на якому розглянути Положення про змагання і вилначити правильне, єдине тлумачення правил змагань,- інакше вони не пройдуть на належному рівні.
Суддівська колегія і, насамперед, головна суддівська колегія пе тільки провадить змагання, а й повинна готувати їх. За кілька днів до змагань складається графік їх провсдоіпія по днях і годинах; разом з р.ідою колективу фізкультури, бгоро секції встановлюється порядок відкриття .змагань, нагородження переможців (нагородження переможців особистої і командної першості треба обов'язково провадити в день закінчення змагань), закриття змагань; готуються місця змагань, інвен-тар, обладнання, суддівська документація тощо.
З метою забезпечення змагань власними суддівськими колегіями в кожному колективі фізкультури, залежно від обсягу спортивної роботи і наявності суддів з спорту, створюються суддівські колегії або суддівські групи, Суд-
дівська група обирає голову і секретаря, а там, де створюється суддівська колегія, обирається президія на чолі з головою президії та секретарем.
Основними завданнями суддівської колегії (групи) є проведення змагань з окремих видів спорту, спартакіад, товариських матчових лу-стрічей та інших спортиііііпх заходів. З цією метою суддівська колегія (група) оргаиі.іус вивчення правил змагань, провадить семінари по підготовці суддів з спорту, по підвищенню кваліфікації суддівських кадрів, відкриті розбори суддівства змагань, на яких узагальнюється досвід, виявляються недоліки, помилки, допущені в ході змагань.
Нижче наводяться права і обов'язки суддів спортивних змагань, загальні для багатьох видів спорту.
Головний суддя:
а) очо.ікх; суддівську колегію і керує змаганнями в цілому, відповідає за підготовку і проведення змагань у відповідності з правилами й Положенням про змагання;
б) розподіляє обов'язки між суддями, розробляв графік проведення змагань по днях і годинах;
в) провадить засідання суддівської колегії перед початком та після закінчення змагань, а також під час змагань, якщо виникає така потреба;
г) поров! ряс готовність місця змагань, обладнання та інвентаря, а також забезпечення змагань медичним обслуговуванням;
д) розглядає протести і приймає по них рішення;
е) складає звіт про проведення змагань.
Головний суддя має право: підмінити початок проведення змагань, якщо місця змагань, обладнання або інвентар виявились непридатними; перенести дальше проведення змагань на інший день в разі несприятливих метерео-логічних умов; зробити зміни у програмі й розкладі змагань, якщо під час їх проведення виникає в цьому потреба; робить по ходу змагань переміщення суддів; звільняє від суддівства суддів, які порушують правила, припускають помилки або не справляються зі своїми обов'язками; скасовує рішення суддів і приймає своє рішення, якщо вігі, перебуваючи на місці змагань, особисто переконався в помилковості рішення суддів.
Головний суддя не має права вносити зміни керують окремими ділянк;ши підготовки і
Заступник головного судді. На змаганнях 8 великою кількістю учасників на допомогу головному судді виділяється один або декілька заступників. За вказівкою головного судді, вони керують окремими ділянками підготовки і проведення змагпнь. Під час відсутності головного судді один із заступників викинув Його обов'язки.
Головний секретар приймав Іменні

 
 

Цікаве

Загрузка...