WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Організація та методика учбово-спортивної роботи - Дипломна робота

Організація та методика учбово-спортивної роботи - Дипломна робота

органічною частиною учбово-тренувального процесу?
Покажемо це на прикладі такого виду спорту, як важка атлетика. Проведення змагань планується в три тури: перший тур провадиться в квітні, другий ~ у липні й третій - у жовтні.
Після кожного туру команда цеху, бригади, відділу і т. п. набирає певну кількість очок. Командна першість визначається за сумою очок, що набрали команди в усіх трьох турах, тобто аж у жовтні, по закінченні змагань.
При такому плануванні особисто-командної першості з важкої атлетики громадські інструктори цехових, бригадних і т. п. команд не залишать тренувань важкоатлетів після проведених змагань у квітні (після 1-го туру), бо попереду ще участь у двох турах, які визначать, котрій команді дістанеться перехідний приз.
Крім того, слід вести відповідну роботу по залученню молоді до' важкоатлетичних сокцій, провадити цехові, бригадні змагання, щоб ви-явити сильніших атлетів, які зуміють поповнити команду для участі в наступних турах змагань.
За цих умов важка атлетика дістане масовий розвиток у колективі фізкультури, зростатимуть спортивні результати атлетів. До цього слід додати, що проведенням особисто-командної першості колективу фізкультури з
важкої атлетики не вичерпується календар змагань з цього виду спорту. Протягом року важкоатлети колективу фізкультури візьмуть участь у змаганнях на першість раііону, міста, спортивного товариства, проведуть товариські матчові зустрічі з командами сусідніх колективів, організують змагання на виконання розрядних нормативів Єдиної Всесоюзної Спортивної Класифікації^ так звані класифікаційні змагання), кийку рси силачів і т. д. Таке планування забезпечить проведення багаторазових змагань протягом року і поєднання їх з цілорічним учбово-тренувальнимпроцесом.
Календарний'план спортивних заходів колективу фізкультури, спортивної секції повинен передбачати участь кожного фізкультурника у 6-8 змаганнях, а спортсменів-розряд- ' ників - у' 10-15 різних поєдинках.
Хоч усі' спортивні змагання повинні готуватись і провадитись так, щоб стати засолами пропаганди спорту, до річного календарного плану необхідно включити спеціальні заходи агітаційного характеру - проведення різних спортивних свят, показових виступів кращих спортсменів, а також масових змагань, так званих відкритих стартів для всіх бажаючих помірятись силою, швидкістю, спритністю. Це, насамперед, конкурси на кращого борця, бігуна, стрибуна, стрільця, плавця, конкурси сила-o чів тощо.
Дуже важливо, щоб до проведення змагань на першість колективу фізкультури або інших
змагань з того чи іншого виду спорту за участю команд усіх цехових, бригадних і т. п. фізкультурних організацій, були організовані змагай ия на першість цеху, бригади, факультету, класу і т. д. Вони сприятимуть .шлу'к.'н-ню нових фізкультурників до систематичних тренувань, забезпечуватимуть певні умови відбору найсильніших спортсменів для комплектування цехової, бригадної і т, п. команди.
Нижче наводимо орієнтовні річні календарні плани .і окремих видів спорту.
Календарні плани спортивних заходів з окремих видів спорту входять до загального річного плану колективу фізкультури. Цілком очевидно, що проведення великої кількості змагань протягом роі;у вимагає волнкіїї роботи до створенню й утриманню в наленшо-му порядку учбово-спортивної бази, інвентаря, обладнання тощо, а також по організації та проведенню семінарів по підготовці суддів з різних видів спорту, створенню суддівських колегій або суддівських груп; систематичного вдосконалення кваліфікації суддівських кадрів.
Положення про спортивні змагання. Громадський інструктор, тренер повинен бути обізнаний з тим, як скласти Положення про змагання. Цей документ, як і календар змагань, обумовлює зміст учбово-тренувальної роботи на певний період.
Спортивні змагання будь-якого масштабу не можуть бути проведені без Положення, яке іін.іітчас умови і порядок їх проведення. Дуже важливо, складаючи Положення про
змагання, забезпечити однакові умови для всіх учасників і команд :ї тим, щоб визначення особистої та командної першості стимулювало особисту зацікавленість кожного учасника в досягненні хороших результатів.
Положення складається за 2-3 місяці до змагань і доводиться до відома всіх фізкультурників. Найкраще складати його одночасно з календарем спортпшпгх змагань.
Положення передбачає мету і завдання змагань, виявлення сильніших команд цехів, бригад, відділів та окремих спортсменів, пропаганду даного виду спорту.
Далі визначається, хто здійснюй загальне керівництво змаганнями (рада колективу фізкультури), вказується, що безпосереднє проведення змагань покладається на головну суддівську колегію, затверджену радою колективу фізкультури. ,
У Положенні вказується, хто допускається до змагань (фізкультурники і спортсмени, які пройшли відповідну підготовку і за станом здоров'я допущені'лікарем до участі у змаганнях), в цьому ж розділі говориться і про склад команд від кожного цеху, бригади, факультету, класу тощо.
Слід ретельно продумати і скласти програму змагань, зазначивши вправи, довжину дистанцій, види естафет, розрядність учасників тощо. Особливо чітко має бути викладений порядок визначення переможців і місць, зайнятих команда;ш та окремими учасниками, щоб уникнути різного тлумачення цих важливих умов у ході і після закінчення змагань.
Для суддівської колегії (особливо малодо-свідченої) найскладнішим є підведення підсумків змагань, тому в Положенні необхідно обумовити псі сторони цього питання. Як бути, наприклад. коли дні або декілька команд наберуть однакову кількість очок (балів)? В цьому випадку команду-переможницю визначають за найбільшою кількістю перших, других, третіх і т. д, особистих місць, що здобули учасники команди, за найкращими досягненнями спортсменів старших спортивних розрядів або за найкращими результатами, досягнутими у важчих видах програми (наприклад, у легкій атлетиці - довжина дпстатщії, багатоборство тощо). В таких ішдах спорту, як боротьба, бокс, теніс, фсхтуізапня пргг рішюсті очок у двох і більше команд перевага надається тій, яка має краще співвідношення кількості чистих перемог або часу, витраченого на ці перемоги,- в боротьбі, очок оцінки бою - в боксі, виграних ігор - у тенісі, завданих уколів - у фехтуванні.
В цьому ж розділі слід сказати про додаткові правила оцінки та послідовність їх застосування. В командних видах спорту при рівності очок у двох команд, які борються за перше місце, перевага надається команді, яка виграла зустріч між ними. Якщо три команди закінчили змагання з однаковою кількістю очок та мають взаємні поразки, місця між ними розподіляються за більшою кількістю

 
 

Цікаве

Загрузка...