WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Форми екстремального туризму та країни світу як регіони з екстремальним потенціалом - Курсова робота

Форми екстремального туризму та країни світу як регіони з екстремальним потенціалом - Курсова робота

фігур у вільному падінні. Тут оцінюються краса, складність елементів, виконаних парашутистом, а також майстерність повітряного оператора, що робить зйомку спортсмена в повітрі. Відпрацьовування фігур на землі вимагають спеціального устаткування, що є не на кожній дроп-зоні, і це, так само, як і відсутність достатньої інформації про фрістайл, гальмує розвиток даної дисципліни в Україні.
Скайсерфінг - це стрибки із лижею на виконання різних фігур у вільному падінні. З'явившись в Україні нещодавно, скайсерфінг відразу ж став користуватися величезною популярністю.Аеродинаміка лижника сильно відрізняється від простого вільного падіння, тому стрибки із лижею вважаються практично іншим видом спорту. Тому що всі елементи виконуються в стані вільного падіння, то для оцінки стрибка необхідний повітряний оператор, щоб на основі відеозапису, зробленого цим оператором, члени журі змогли виставити свої оцінки. Таким чином, команда складається з двох членів - спортсмена-лижника і спортивного оператора. У залік йде тільки перші 50 секунд відеозапису стрибка. Оцінюється майстерність і артистизм виконання фігур, а також якість роботи оператора.
B.A.S.E. jumpіng. Бэйс-джамперу для заняття улюбленою справою - стрибками із парашутом - не потрібен літак чи інша літаюча техніка. Він обходиться звичайним ліфтом, а найчастіше і власними руками і ногами плюс альпіністське спорядження. Спортсмен-бэйсер забирається на дах якої-небудь будівлі, бажано хмарочоса, телевежу, гору або скелю, і стрибає вниз. Навіть ентузіасти цього виду спорту говорять, що це один із самих небезпечних видів, навіть на фоні екстремальних.В Україні стрибки з висотних будинків і споруд вважаються порушенням закону і караються у повній відповідності до Адмінистративного кодексу України.
Повітряні кулі. Подорожі на повітряних кулях звичайній людині, доступні на різних фестивалях, що проходять і в нашій країні. Дальність польоту на повітряній кулі залежить від сили вітру, а при середній силі вітру це 20-30 км. На фестивалях повітряні кулі піднімаються на висоту до 1000 м. Місце приземлення цілком залежить від метеоумов.
Дельтапланеризм входить у число швидко розвиваються всесвітньо відомих видів спорту. Сьогодні нараховується близько 90000 дельтапланеристів по усім світі, плюс щороку в небо піднімається близько тисячі новачків пілотів- дельта. Апарати сьогоднішніх днів неймовірно стійкі, міцні, і польоти на них можуть бути обмежені лише погодними умовами і досвідченістю самого пілота.
2.5 Екзотичні види екстремального туризму
Космічний туризм - найдорожчий і, мабуть, найекзотичний вид екстремального туризму - подорож на орбіту Землі. Поки космічних туристів можна перерахувати по пальцях - це американський мільйонер Денис Тіто і громадянин ПАР Марко Шаттлворд. Першому тижневе перебування на Міжнародній космічній станції обійшлося в $12 млн., другому у $14млн. Пізніше до старту на МКС готувався соліст групи N'Sync Лэнс Басс, але через не статок у фінансуванні його старт не відбувся. Але після відомої катастрофи "Шатла", відправлення туристів у космос припинилися на невизначений термін.
Кайтсерфінг. Суть його полягає в тому, що людина, яка стоїть на певній дошці, розганяється за допомогою повітряного змія, мотузка від якого знаходиться в нього руках. Займатися кайтсерфінгом можна як у горах, так і на рівнинній місцевості, єдиною обов'язковою умовою є вітер. Можна навіть кататися по будь-яких полях, рівниннх чи горбистим. Але особливим шиком вважається прокотитися на дошці по водоймах, покритих крижаною кіркою, і запорошених снігом. До того ж русла річок або озер, як правило, є самими вітряними місцями. Надзвичайна всесезонна універсальність дозволяє використовувати повітряних зміїв узимку і влітку. А деякі професіонали здійснюють стрибки до 100 метрів у довжину і 30 у висоту. Кайт дозволяє розвивати швидкість, що перевершує швидкість вітру більш ніж у два рази. Реально досяжна швидкість пересування - 60-70 км/год, а найвища швидкість був зафіксований 22 вересня 1990 р. у м. Оушен-Сіті, США - Піт Джаконно, керуючи фігурно-пілотажним кайтом, розвивав швидкість понад 193 км/год. Кайтинг популярний в Європі, а саме у Франції.
Джайлоо-туризм - це один з видів екзотичного екстремального відпочинку - життя в первісному племені з усіма принадностями кочового побуту. Цей захоплюючий вид туризму успішно розвивається на високогірних пасовищах Киргизстану. Пропонується ночівля підлозі юрти чабана, поруч з димним вогнищем, свіжа баранина і кумис, а також прогулянки верхи в горах і на пасовищах. Прекрасна можливість відпочити від великого міста.
Поїздки на Північний і Південні полюси. Відносно недавно почали здійснюватися круїзи в Арктику й Антарктику. І усе більше бажаючих хочуть побувати в екстремальних кліматичних умовах і подивитися на екзотичних тваринах, таких як пінгвіни. До того ж Північний і Південний полюси найбільш екологічно чисті місця на Землі.
Зустрічаються і такі екзотичні тури, як поїздка в Чорнобиль або подорож по джунглям.
Бажаючих поїхати в Чорнобиль, по зрозумілих причинах не багато. Адже і після 16 років екологічна обстановка в цьому районі далека від оптимальної. Звичайно, відправляють туди аматорів гострих відчуттів у спеціальних костюмах у супроводі фахівців з дозиметрами. Однак доступ у заборонну 30-кілометрову зону закритий для вагітних і неповнолітніх, тому що безпосередньо в електростанції випромінювання багаторазове перевищуєприпустимі межі.
За $80-100 можна побачити незвичну захоплюючу в дечому картину: вимерле місто, скрізь висока трава і дика природа. Без втручання людини зона перетворилася в неповторний природний парк. Тут з'явилися нові види рослин, відродилися популяції тварин, що вимирали. Орлани-білохвості, рисі, сірі вовки, дикі коні захопили місцевість.
При походах у джунглі, у туриста з'являється можливість буквально вписатися в природу, але при цьому бути відокремленим від цивілізованого світу. І навіть якщо така тургрупа має сучасні засоби супутникового зв'язку, для приходу допомоги може знадобитися кілька годин або днів. Тому будь-яка надзвичайна подія може призвести до серйозних наслідків.
3. Популярні місця екстремального відпочинку
На сьогодні чимало туристичних фірм ставлять наголос саме на екстремальний туризм. Більшість звичайних видів туризму просто набридли людям і кожний прагне отримати якісь нові незрівнянні відчуття. Звідси і з'являються нові ідеї, пропозиції. Один із самий популярних видів екстремального туризму - дайвинг, найбільш поширений у Південно- Східній Азії. У таких країнах як Малайзія, Філіппіни, Індонезія майже на будь-якому курорті пропонується висококласний дайвинг. Також чудовий дайвинг на Кубі, Гаваях і в Єгипті. Такий курорт як Шарм-ель-Шейх дуже популярний в аматорів цього виду активного відпочинку, що не можуть собі дозволити поїздки на більш фешенебельні курорти. Підводна флора і фауна Червоного моря настільки багата, що під водою можна перебувати годинами, і увесь час знаходити щось нове і цікаве. У країні непогано розвинена інфраструктура шкіл дайвинга, у яких можна за тиждень освоїти цю премудрість, а також занурюватися під чуйним керівництвом досвідченого інструктора скільки душі завгодно. За

 
 

Цікаве

Загрузка...