WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Стежками кримських гір - Реферат

Стежками кримських гір - Реферат

статистичні показники не дозволяють розмежує! яке ж використовування ресурсів сприяє прогресу, а яке - підриває добробут світової спільноти. Так, у валовий національний продукт (нагадаємо, що цей вартісний вираз всіх проведених товарів і послуг за рік) включаються також витрати на виробництво зброї і сигарет, на лікування людей (часто захворюваність ївши; зона з поганим екологічним станом, з курінням), на рекламу і т. Задумайтеся, наприклад, над такою ситуацією, яка все здається звичною:
o поки ліс не буде вирубаний і перетворений на дошки, лісовий масив не має вартості, її має тільки убитий олень (а поки він живе лісу, він нічого не коштує).
Такі правила сучасної економіки.
Яким повинен бути Кримський регіон В XXI столітті?
Поза сумнівом, що на фоні таких глобальних змін в світі багато що повинно змінитися в соціально-політичному і економічному житті населення Кримського півострова.
Раніше, в період панування централізованої планової економіки окремі території розвивалися відповідно до тих державних планів, які розроблялися і затверджувалися в провідних планових установах Москви і Києва. Зараз же перехід до ринкових відносин примушує шукати нові шляхи, нові механізми вдосконалення територіальної організації регіону.
Очевидно, що нормальний соціально-економічний розвиток Криму є можливим лише при включенні його в більш обширний єдиний ринок.
Це дуже непросто, якщо врахувати, що наші надії на вихід із західний ринок багато в чому ілюзорні. Продукти харчування, вина з Криму, навіть якщо вони і не гірше за якістю, не пройдуть на Заході через митні збори, недовір'я споживачів, величезної конкуренції. Тому можна говорити лише про завоювання окремих невеликих ніш, скажімо, для певних видів марочних вин.
З урахуванням цього, спеціалізація господарського комплексу Криму повинна бути змінена і орієнтована. Крим в значно більшому ступені може і повинен використовувати вигоди свого положення, зайнявши своє місце в новій системі територіального розділення, що ще формується.
Останніми роками розроблено декілька схем розвитку економіки Криму, в яких, зокрема, робиться акцент на рекреаційно-туристичну сферу. Широко обговорюються пропозиції про створення вільних економічних зон (СЕЗ) і територій пріоритетного розвитку (ТПР). В Криму вже створена перша в Україні Західно-Кримськая експериментальна економічна зона "Сиваш". В неї входять Красно-Перекопськ і Армянськ зі своїми районами. Передбачається також створення СЕЗ і зон пріоритетного розвитку в Севастополі, Ялті, Алушті, Судаку, Феодосії, Керч.
Нові рішення часто створюють конфліктні ситуації. Наприклад, через вигідне транспортно-географічне положення Кримського регіону він в найближчому майбутньому може опинитися в зоні транзиту казахстанської і азербайджанської нафти (в рамках причорноморської взаємодії). З геополітичної точки зору - це вдало, а з екологічною - дуже небезпечно.
Але слід пам'ятати, що будь-які плани і програми - це компроміс, результат ув'язки різної мети, що існують численні методи подолання суперечностей і досягнення компромісів. Так, в Криму очевидні внутрішні відмінності в рівні соціально-економічного розвитку, наприклад, між побережжям і степовими районами. Стратегія майбутнього розвитку, що виробляється, одні міста-ареали повинна вибрати як полюси зростання, а інші (з екологічних, економічних причин) - полюсами обмежень.
Для розробки стратегії майбутнього Кримського регіону потрібні наукові дослідження, відповідний розвиток цивільного суспільства, певний рівень його культури і ваші знання.
Звичайно, для підйому економіки і всього життя на півострові потрібні і фінансові ресурси. Багато країн робили "економічний стрибок" за рахунок залучення засобів інших країн - інвесторів.
Крим відноситься до інвестиційно привабливих регіонів України, займаючи серед них 7 місце в рейтингу по розподілу іноземних інвестицій. На початку 90-х років вони прямували в легку і харчову промисловість, де достатньо сформована база дозволяла одержувати прибуток в короткі терміни. В 2000 р. інвестувалися галузі невиробничої сфери (охорона здоров'я, соціальне забезпечення). Найбільший об'єм іноземних інвестицій спостерігається в курортній Ялті.
Висновки
1. Хоч Крим це дуже гарний і чудовий півострів, але людям недуже добре там живеться. Існує багато чинників, із-за яких людям приходиться страждати. Це нестача прісної води, проблеми з екологією. В Криму дуже мало великих підприємств і заводів, тому людям не вистачає робочих місць. І єдині їхні заробітки можуть бути лише влітку, тому що кожного літа до Криму приїжджає багато туристів, які знімають квартири.
2. В Криму існує безліч унікальних об'єктів, які так і приваблюють туристів в куточки цього загадкового півострова. Зараз в Криму, а й взагалі по всій Україні, кожного року видобувається дуже велика кількість корисних копалин, які не відновлюються. І якщо так буде продовжуватися, їх зовсім не стане. Отож бо слід добувати тільки такі, які можуть відновитися.
3. Також на цей час в Криму існують заповідники, але й туди добралися люди. Деякі тварини перебувають на стадії вимирання. Треба берегти все те, що подарувала нам матінка-природа! Не псувати, не шкодити її. Все на світі взаємопов'язане між собою, навіть якасьжалюгідна комашка, і та відіграє свою важливу роль у нашому житті. Отож на мою думку, люди не повинні і не мають права заходити на території заповідників.
4. Я згодна з тим, що потрібно будувати курортні містечка, пансіонати та дитячі табори, але не в таких кількостях, як зараз. Будуючи черговий пансіонат, люди руйнують природу Криму. Це єдиний куточок землі в Україні, де існують такі гарні краєвиди, такі високі і стрімкі гори.
5. Кримський півострів омивають два моря: Чорне і Азовське. Зараз також існує загроза і для них. Без жалюгідні люди займаються браконьєрством і виловлюють майже всю рибу. А на берегах курортних місць, море взагалі в жахливому становищі. Воно дуже забруднене. Якщо люди й надалі будуть так ставитися до моря, Крим загубить багато курортних місць, які приносять доходи.
6.
Список літератури
1. Амельченко М. Р., Багров Н. В. // Экономика и внешние экономические связи Украины // Симферополь // 1995 // 467ст.
2. Атлас туриста. Крым // ГУГК // 1986 //32 ст.
3. Г.Скарлато // Захоплююча географія // Альтепрес // 1998 // 412ст.
4. Драган Н. А.// Почвы Крыма// Симферополь: Таврия//1983//158ст.
5. Ена В. Г. // Заповедные ландшафты Крыма // Симферополь: Таврия // 1983 // 356ст.
6. Костин Ю. В. // Птицы и звери Крыма // Сімферополь: Таврия // 1978 // 385ст.
7. Л. Згуровская // Кара-Даг - времена года // Таврия // 1987 // 221ст.
8. Л. Згуровская // Крым - природоведческая книга // Симферополь: Бизнес-Информ // 2001 // 352ст.
9. Марков Е. // Очерки Крыма: картины крымской жизни, истории и природа // Симферополь: Таврия // 1995 // 498ст.
10. Рубцов Н. И. // Растительный мир Крыма // Симферополь: Таврия // 1978 // 279ст.
11. Т. М Фадеева // Тайны горного Крыма // Симферополь: Бизнес информ // 2002 // 245ст.
12. Щербак А. И. // Всё о Крыме//Харьков: Каравелла // 1998 // 476ст.

 
 

Цікаве

Загрузка...