WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Стежками кримських гір - Реферат

Стежками кримських гір - Реферат


Курсова робота
Стежками кримських гір
ЗМІСТ
Вступ стор. 3
Глава 1. Відомості про Крим стор. 5
§1. Рослинний світ стор. 7
§2. Тваринний світ стор. 8
§3. Несприятливі природні явища стор. 12
Глава 2. Заповідний Крим стор. 15
§1. Стежками Кара-Дагу стор. 15
§2. Природний заповідник Ак-Каян стор. 17
§3. Ялтинський заповідник стор. 17
§4. Заповідник Мис Мартьян стор. 17
Глава 3. Культурно-екологічні проблеми Криму стор. 18
§1. Охорона здоров'я, туризм, культура стор. 18
§2. Екологічні проблеми стор. 19
§3. Створення природоохоронної системи в Криму стор. 20
§4. Яким повинен бути Кримський регіон в ХХІ ст. стор. 23
Висновки стор. 25
Список використаної літератури стор. 26
Додатки
ВСТУП
"Крим - це найпишніша модель,
яку сам Бог подарував земній кулі…"
Є. В. Марков
На усі часи природа наділила Крим неповторною красою і багатствами. І це не могло не привернути погляди близьких і далеких сусідів. Крім того, з найглибшої сивини віків і Європа, і Азія усвідомили: хто володіє Кримом, той і є володар на Чорному морі.
Зараз, на перетині століть і тисячоліть, на очах змінюється світ, змінюються доби, культури, системи цінностей.
Мета - закохати кожного з вас в Крим, приблизити до його образу, пройтися стежками Криму і відкрити всі його перлини, показати, що не випадково "зачарованість" природою Криму випробувало багато людей, які створили його історію і культуру.
Сучасний образ Криму не просто дзеркальне відображення реальної дійсності: недосконала економіка, соціальна недоулаштованість, політична нестабільність, порушено навколишнє середовище. Це неодмінно досвід минулих подій і поколінь. І чим повніші та глибші наші знання про минуле і сучасне Криму, тим яскравіше він малюється, оптимістичніше сприймається не тільки його доля й майбутнє, а й наше життя в усіх його проявляннях.
Моя робота присвячена Криму, тому що це не тільки загадковий і таємничий півострів, це також чудова природа, високі гори і незабутні краєвиди. Але все ж таки в Криму також вистачає різноманітних проблем.
Я не одноразово була в Криму, і кожного разу це були нові відчуття, нові враження. Цього літа ми жили під потухлим вулканом Карадаг. Моя родина ходила на багато екскурсій і ми встигли зробити свої дослідження про цей чудовий куточок земної кулі.
Мене вразила величність і краса Кримських гір. Існує багато легенд, міфів і повір'їв зв'язаних з лавою, яка застигла під час виверження вулкану. Історія Криму - це легенда, це пісня, записана нотами печерних міст, руїнами середньовікових замків і фортець, вражаючи своєю величністю палаців, збережених до наших днів.
Глава 1. Відомості про Крим
Кримський півострів займає порівняно невелику територію - але він в 20 разів менше від Піренейського і Балканського півостровів, в 15 разів - Камчатки і Малої Азії. Але відомим, значущим і привабливим Крим став багато в чому завдяки особливостям своєї природи, і перш за все своєрідному географічному положенню.
Це південна територія, що тягнеться між 44 і 46° зх. ш. так само, як і південь Франції, Предкавказзя, Великі американські озера в США. Крим знаходиться в межах величезного материка Євразія і практично на рівному видаленні від Північного полюса і екватора - широта 45° перетинає півострів поблизу міста Джанкой. На цих же широтах проходить межа двох кліматичних поясів, тому на такому маленькому півострові спостерігаються атмосферні процеси і явища, характерні як для півдня помірного географічного пояса, так і для субтропіків.
Крайня північна точка Кримського півострова (Перекопській перешийок) видалена від крайньої південної (мис Сарич) на 207 км, а західна (мис Кара-Мрун на Тарханкутськом півострові) від східної (мис Ліхтар на Керченському півострові) - на 324 км.
Своєю формою Крим нагадує спотворений ромб, а людям з уявою - птаха, який як би пікірує з півночі на південь; врізаючись у води Чорного моря. Можна представити і лебедя, голова і відносно коротка шия якого (Керченський півострів) звернена до сходу.
Краса півострова і особливості його контурів дозволили відомому чилійському поету Пабло Неруде назвати його "найпрекраснішою медаллю на Землі".
Три миси, подібно трьом китам, в Чорному і Азовському морях як би "підтримують" півострів. Образний вираз "острів Крим" близько до істини з сушею його сполучає тільки Перекопській перешийок, який місцями звужений до 7 км. А в районі Чонгара всі транспортні магістралі прокладені через затоку Сиваш по мосту і насипній греблі.
В старих путівниках Перекопській перешийок по своєму графічному положенню порівнювався з Панамським перешийком, хоча замість глибоких морів тут мілководдя і в'язкий сірий бруд.
В далекі часи через перешийок був проритий рів глибиною до 10 м і споруджений земляний вал висотою в 20 м і завдовжки до 11 км. Перекопській вал теж сприяв відділенню кримських земель від північних території.
Майже "острівне географічне положення" між двома морями - Чорним і Азовським усилює ізольованість півострова, що особливо помітно відображається на його рослинному і тваринному світі: тут багато рідкісних видів, що зустрічаються тільки в Криму.
Розташовуючись на крайньому сході обширної зони Середземномор'я, Кримський півострів є "мостом", що сполучає його з іншими регіонами (Ближній Схід, Кавказ, Східно-Єропейськая рівнина). Крим - місце, де спостерігається зміна ареалів (областей географічного розповсюдження) рослин і тварин. Це сприяє видовому багатству і додає своєрідність флорі і фауні.
Різноманітна і поверхня півострова; обширні плоскі рівнини чергуються з розчленованими височинами, які на півдні зміняються гірськими масивами, що круто обриваються до моря. Спостерігається різкий контраст між кліматом: від степового клімату помірного географічного пояса в рівнинній частині до субсередземноморського (з елементами субтропічного) на Південному березі.
Те, що рівнини межують з горами, гірські гряди - з морем, обумовлює різноманіттяландшафтних комплексів, мозаїчний розподіл. Це створює неповторний колорит кримської природи. Недаремно такий привабливий Крим для кінематографістів, які знаходять тут відповідні для зйомок пейзажі багатьох регіонів світу.
В Криму знімалися фільми: "Вершник

 
 

Цікаве

Загрузка...