WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Атестація в Айкідо - Реферат

Атестація в Айкідо - Реферат

8. Плата за реєстрацію і тренування. Все, що стосується оплати за іспити, навчання та інших зборів, описано в додатках (у статті їх немає).
Правильній поведінці, під час складання іспитів на ступінь, спочатку повинен навчити тренер. Єдиною причиною існування в Айкідо іспитів на Кю або на Дан, є те, що вони дають можливість оцінити рівень свого технічного прогресу, тому важливим буде лише одне, зуміти повністю показати результати своїх тренувань. Під час іспиту виконання техніки повинно відповідати певній швидкості, точності і силі. При цьому фізична сила і витривалість повинні демонструватися без зупинки. Не має бути ні страху, ні вагань. В кожному русі виконаної техніки повинно відчуватися єдність розуму і тіла.
"Дан" - японське слово, яке записується ієрогліфом, і означає ступінь або рівень. Сходинки ведуть вверх або вниз. Сходинка за сходинкою. Їх неможливо подолати одразу. Це слово містить у собі ідею розділення і вказує на метод, необхідний для того, щоб досягнути кінцевої цілі. Так чи інакше, але ця система в світі будо (шлях воїна) виникла недавно. Кано Дві горо - засновник дзюдо впровадив цю систему в період епохи Мейдзі (1868-1912). Раніше, в будзюцу для позначення ступенів використовувалися такі слова, як "інка", "менкьо", і т.д. Ці позначення до цих пір збереглися в класичних формах будзюцу і будо. В цій системі прийнята наступна класифікація: Перший рівень - сьоден; Другий - кюден; Третій - оку ден; Четвертий - менкьо кайден; П'ятий - моку року, або інка.
Ця система забезпечувала передачу секретів бойових мистецтв від вчителя до учня. Сьоден - початковийступінь передачі, "те, що необхідно передати, аби було можна починати", кюден - середній ступінь передачі, який підтверджує, що пройдено половину шляху, оку ден - глибока передача суті вчення, виконується таємним чином, менкьо кайден - свідоцтво і титул присвоюється тому, кому були передані абсолютно всі секрети.
Той, хто отримав ступінь менкьо кайден, може бути призначений наступником свого вчителя, або заснувати свою гілку школи під егідою свого вчителя. Система інка або менкьо кайден, система Дан, яка нерозривно пов'язана з методами навчання.
Багатоступенева система передачі традицій створена для прогресу від простих технік до більш складних і є логічнішою. Якщо дивитися з точки зору будзюцу, вирішуючи питання життя і смерті, то в жодному разі не можна забувати, що учень знаходиться в середині цієї системи і має першочергове значення. І вчитель із міркувань обережності не буде одразу закладати всі техніки і розкривати їх зміст. Вчитель, протягом багатьох років навчання може спостерігати за технікою, поведінкою і діями свого учня, і тому, може присуджувати дипломи відповідного рівня тим, хто цього заслуговує. Потрібно пам'ятати, що куден (словесна передача) та ісісоден (передача традицій лише своєму сину) може бути неповною і може не відповідати певному рівню. Сучасне будо є продуктом мирного часу. Те, що зараз відбувається, в будо, більше належить до духовного і фізичного розвитку, ніж до технічного розвитку. З самого початку навчання вся техніка стає відомою учням і в самих техніках нічого не змінюється. Змінюється лише виконання цих технік по мірі того, як учень вдосконалюється. До другої світової війни, ступені і титули присвоювалися університетом японського будо, яке називається Бутокукай. Ступені ідуть з першого по десятий Дан.
Навіть, якщо людина володіє гарною технікою, але її життя є безглуздим і невпорядкованим або в неї поганий характер, вона може не досягнути високих ступенів, і навпаки - людина, яка давно займається і проявляє прекрасні людські якості і активно служить своїй дисципліні, може досягнути високих ступенів, навіть, якщо її техніка бажає бути кращою.
Сьогодні Айкікай повертається до стародавніх традицій і більше не присвоює ступені вище восьмого дану за життя. Дуже важливо пам'ятати, що вказані рівні, відповідають мінімальним вимогам до об'єму знань і що не достатньо мати приблизні знання цього мінімуму, щоб претендувати хоч на якесь право отримання ступеню.
Айкідо - це захист за рахунок використання сили нападаючого. Головна відмінність Айкідо від інших видів спорту та єдиноборств: Айкідо можуть займатися абсолютно всі - люди різного віку, статі, комплекції. Ваша фізична підготовка, вік, стать, комплекція, наявність фізичних вад та хвороб, при яких традиційно займатися спортом заборонено - тут, практично завжди, значення не мають!!! Також, на відміну від силових видів бойових мистецтв, таких як: карате, тхеквондо, рукопашний бій та ін., в Айкідо відсутні жорсткі блоки та удари, тому, коли Ви захищаєтесь, Ви собі шкоди не завдаєте, за рахунок цього, а також м'якості техніки та використання сили нападаючого, Айкідо є одним з найбільш безпечних видів єдиноборств на сьогодні, а оскільки воно є синтезом багатьох видів бойових мистецтв Японії, то воно є і одним із найбільш ефективних видів єдиноборств. Тобто Айкідо, на сьогодні, - це одна з найбезпечніших та найефективніших систем самозахисту.
Якщо Ви хочете навчитися захищати себе, не докладаючи при цьому великих фізичних зусиль, мати хорошу фізичну форму, гарне здоров'я, навчитися добре володіти своїм тілом, вміти з честю вийти з конфліктної ситуації, а також знайти хороших друзів, нове коло спілкування, нові інтереси - приходьте до нас, будемо завжди Вам раді!!!

 
 

Цікаве

Загрузка...