WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Форми фізичного виховання учнів молодшого шкільного віку - Реферат

Форми фізичного виховання учнів молодшого шкільного віку - Реферат

здоров'я проводять заняття за розкладом.
Бажано, щоб вчителі школи були не лише організаторами але й приймали активну участь.
Організація години здоров'я покладається на вчителів початкової школи, яким допомагає учнівський актив. Актив інструктується раз на тиждень (як правило в п'ятницю). Організаційно-методичне забезпечення здійснюють вчителі фізичної культури, вони готують керівників занять, консультують їх. Загальне керівництво проведенням години здоров'я покладене на директора школи і його заступників.
Вдале проведення години здоров'я забезпечується її чітким плануванням. Для цього вчитель складає тижневий графік проведення години здоров'я, згідно з яким кожен день у кожного класу новий вид занять, а отже і місце. Можна використовувати і метод колового тренування: протягом години учні кожного класу через певний час змінюють місце занять. Графік вивішується на видному місці, що дає змогу учням за 2-3 хвилини зайняти свої місця занять.
При проведення години здоров'я не повинно бути примусом до обов'язкового виконання певних вправ. Потрібно заохочувати ініціативу і бажання займатись самостійно. Тим не менше кожне таке заняття повинно будуватись з дотриманням закономірностей функціонування організму, щоб не завдати шкоди дитині. Заняття будуються за принципом частин уроку.
Засобами є матеріал навчальної програми кожного класу. При цьому перевага надається іграм. Можна організовувати змагання між класами.
Критерієм ефективності проведення даної форми фізичного виховання є її вплив на успішність з фізичної культури та інших предметів.
Позакласні заняття фізичними вправами
Для позакласних занять фізичними вправами характерна спортивна спрямованість. Якщо заняття у розпорядку навчального дня об'єднують переважно учнів одного класу, то при організації позакласних занять охоплюють дітей різних класів.
Некласифікаційні змагання школярів
Важко переоцінити значення змагань у фізичному виховання школярів. Використання елементів змагань у навчальній діяльності відкриває широкі можливості для підвищення емоційного тонусу і активності дітей.
Класифікаційні змагання, які проводяться згідно зі спортивною класифікацією і правилами змагань, вимагають тривалої послідовної роботи. Тому з ряду видів легкої атлетики, гімнастики, волейболу, баскетболу бере участь незначна частина учнів і практично не беруть участі молодші школярі. В зв'язку з цим у багатьох школах проводяться так звані некласифікаційні змагання. участь в них не дає права на присвоєння розрядів.
До таких змагань належать усі мініігри на майданчиках невідповідних розмірів, зі скороченням часу, використанням нестандартного обладнання, зменшеною кількістю гравців, з дозволеним частковим порушенням правил.
До найбільш поширених відносяться:
1. Змагання за шкільною програмою (сприяють розв'язанню завдань, які ставляться перед учнями на кожному конкретному етапі засвоєння шкільної програми).
2. Конкурси (розвивають вміння користуватися фізичними вправами, складати комплекси і комбінації, засвоювати певну інформацію).
3. Змагання з листа (спонукають учнів до раціонального засвоєння усіх розділів програми).
4. Веселі старти (ефективний засіб загартування і оздоровлення дітей).
Фізкультурно-художнє свято
Фізкультурно-художнє свято - це комплексний захід який включає в себе не тільки спортивні (змагання, показові виступи, конкурси, вікторини, ігри, лотереї та ін.), а й художньо-мистецькі фрагменти. До активної участі залучаються учні, батьки, педагоги, громадські організації.
Під керівництвом вчителя малювання учні готують виставку малюнків на спортивну тематику, оформляють місце проведення свята.
Під керівництвом вчителя музики добирається музичне оформлення, розробляється програма виступів класів та індивідуальних виконавців.
Бібліотека формує виставку літератури на фізкультурно-спортивну тематику.
Бажано залучити до участі батьків; домовитись з відповідними торгівельними організаціями. У святі можуть брати участь працівники культових і громадських організацій, Рад народних депутатів, закладів культури.
Виняткове місце у програмі свята займають чисто спортивні заходи, а саме: змагання, народні ігри і розваги, товариські зустрічі і показові виступи, веселі свята та естафети, конкурси, вікторини. Програмою передбачається не лише участь учнів але і їх батьків (змагання спортивних сімей).
Спортивно-художні ранки (вечори)
Присвячуються переважно різним подіям у житі колективу фізичної культури. Наприклад "Ранок спортивної слави", присвячується підбиттю підсумків фізкультурної і спортивної роботи початкової школи за рік.
Завданням цього заходу є заохочення фізкультурників і спортсменів школи, пропаганда їхніх досягнень і розумного способу життя та залучення до систематичних занять фізичними вправами нових поколіть школярів.
Проведенню ранку передує підготовча робота організаційного комітету, очолюваного одним із керівників школи і вчителем фізичної культури. Ця робота полягає, по-перше, в складанні програми і сценарію, виготовлені запрошень; по-друге підготовці призів, подарунків; по-третє, у доборі членів жюрі і суддівських бригад. Проведення ранку може розпочатись у актовому, а продовжиться у спортивному залі. Спортивно художні ранки це не вистава, де є глядачі і виконавці. Кожен присутній повинен брати активну участь у конкурсах, іграх, розвагах і т. п.
Дні здоров'я
Дні здоров'я це:
1. Комплексні заходи, що потребують координації зусиль більшості вчителів, батьків і громадських організацій.
2. Вони проводяться в природніх умовах у складі всієї школи і насичені елементами романтики.
3. Цей захід об'єднує майже усі форми фізичного виховання.
Кількість учнів яка може приймати участь у дні здоров'я не повинна перевищувати 400 чоловік. Про підготовку даного заходу завчасно повинні бути проінформовані батьки, які також можуть прийняти участь. Місце для табору підбирається за 3-7 км від міста (села, селища), в лісі на березі річки. Харчування може бути із шкільної їдальні чи кожен учень мати своє. Нічліг влаштовується в наметах, постіль приносить свою кожен учень.
Дні здоров'я можна проводити на стаціонарних базах чи таборах відпочинку.
Фізичне виховання поза школою
Фізичне виховання за місцем проживання
Фізичне виховання за місцем проживання - один з напрямків у розв'язанні завдань впровадження фізичної культури у повсякденне життя дітей.
При ЖЕКу у кожному мікрорайоні може бути створена рада по спортивно-масовій і фізкультурно-оздоровчій роботі. Діяльність ради складається з:
1. Організаційної роботи(розробка планів, підготовка активу, вибори органів самоуправління і т. п.).
2. Спортивно-масової роботи (набір спортивних секцій, участь у змаганнях, організація навчально-тренувального процесу і ін.).
3. Фізкультурно-оздоровчої роботи (проведення фізкультурно-оздоровчих масових заходів).
4. Просвітницької роботи.
5. Господарської роботи.
Педагогічне керівництво цією роботою здійснює педагог організатор і вчителі фізичної культури мікрорайону.
Фізичне виховання у літніх

 
 

Цікаве

Загрузка...