WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Особливості методики навчання фізичним вправам програми з фізичної культури для 1-4 класів загальноосвітньої школи - Реферат

Особливості методики навчання фізичним вправам програми з фізичної культури для 1-4 класів загальноосвітньої школи - Реферат

набуття вміння орієнтуватись на місцевості.
Основний час який відводиться програмою використовується на вивчення техніки пересування на лижах, а в силу її засвоєння лижна підготовка використовується як засіб покращення загальної витривалості та функціональних можливостей організму.
Практичні заняття проводяться на навчальній площадці розміром 100х40 м (площадки можуть бути і менших розмірів), на якій прокладаються дві лижні внутрішня і зовнішня. Місце для занять повинно бути захищене від вітру. Бажано, щоб поряд були невеликі гірки.
З учнями молодших класів заняття проводяться при температурі до - 12° в безвітряну погоду і до - 10° при середньому вітрі.
Основним недоліком лижної підготовки є її сезонність. У міжсезоння молодші школярі в переважній більшості втрачають навички і вміння здобуті на уроках в зимовий період. Це вимагає від вчителів додаткової затрати часу на повторення вивченого матеріалу. Щоб покращити даний стан потрібно протягом року дітям включати у домашні завдання імітаційні вправи, що дасть змогу зберегти в їх пам'яті динамічний стереотип вивчених рухів.
Практична підготовка з лижної підготовки повинна проводитись задовго до настання зими. Восени проводяться пробіжки на відкритій, а ще краще по перемінній місцевості. В загальнорозвиваючі вправи включаються ходьба на напівзігнутих ногах, імітація ковзного кроку, рухи руками, одноопорне положення. При цьому потрібно звернути увагу на правильне виконання цих вправ. Ефективними є імітаційні вправи з палицями.
Уроки лижної підготовки по своїй структурі не відрізняються від інших уроків на відкритій місцевості і в приміщенні. Проводити їх краще в кінці навчального дня.
В першій частині уроку проводиться шикування учнів, оголошуються завдання уроку (можна і в приміщенні), вивчаються елементи лижного строю і проводиться організований перехід до місця занять. Можуть бути проведені загальнорозвиваючі вправи і ігри на швидкість шикування і увагу.
В другій частині уроку вивчаються способи пересування на лижах, підйоми і спуски, розучуються і проводяться ігри на лижах. Тут можуть проводитись ігри і без лиж.
В третій частині уроку діти організовано повертаються до школи, де підводяться підсумки заняття, даються рекомендації з лижної підготовки в позаурочний час.
Вся підготовка до уроку (передягання, видача лиж, а також їх здача) проводиться на перерві.
Особливості методики навчання плавати у процесі фізичного виховання дітей молодшого шкільного віку
Плавальна підготовка має важливе прикладне значення і різнобічно впливає на організм дитини. За допомогою плавання можна вирішувати питання пов'язані з підвищенням функціональних можливостей організму, зокрема дихання, кровообігу, а також ефективно зміцнювати опорно-руховий апарат.
За традицією навчання дітей плавати проходить в більшості випадків за місцем проживання, таборах відпочинку, чи в підготовчих групах при ДЮСШ.
Навчання плаванню повинно проводитись в басейнах чи на відкритих водоймах, які повинні відповідати визначеним санітарним нормам.
У разі проведення занять на відкритих водоймах потрібно дотримуватись наступних вимог:
1. Дно повинно бути рівним.
2. Глибина води не повинна перевищувати 1,2 м.
3. Швидкість течії не більше 0,3 м/с.
4. Дно повинно бути піщаним, без камінців, водорослів та інших сторонніх предметів, які можуть нести небезпеку для дітей.
5. Місця для купання повинні бути обгороджені.
При проведенні занять необхідно:
1. Входити в воду організовано за вказівкою вчителя.
2. Негайно виходити з води за першою вимогою вчителя.
3. До занять допускаються діти які пройшли медичний огляд і отримали дозвіл лікаря.
4. До і після занять обов'язково проводиться поіменна перевірка дітей, що займаються.
5. При перевірці плавальної підготовки дітей у воді повинно знаходитись не більше двох чоловік.
6. Під час перших занять діти діляться парами і один за одним слідкують і у випадку небезпеки сигналізують вчителю.
Питання для перевірки
1. Визначте особливості методики навчання вправам циклічного характері у процесі фізичного виховання молодших школярів.
2. Визначте особливості методики навчання гімнастичних вправ у процесі фізичного виховання молодших школярів.
3. Визначте особливості методики навчання рухливих і спортивних ігор у процесі фізичного виховання молодших школярів.
4. Визначте особливості методики навчання пересування на лижах у процесі фізичного виховання молодших школярів.
5. Визначте особливості методики навчання вмінню плавати у процесі фізичного виховання молодших школярів.
Література:
1. Андрощук Н.В., Леськів А.Д., Мехоношин С.О. Рухливі ігри та естафети у фізичному вихованні молодших школярів. Методичний посібник. - Тернопіль: "Підручники і посібники", 1998. - 112 с.
2. Андрощук Н.В., Дзюбановський А.Б., Леськів А.Д. Радість руху. - Тернопіль.: СМП "Астон", 1999. - 114 с.
3. Борисенко А.Ф., Цвек С.Ф. Руховий режим учнів початкових класів. Навчальний посібник. - 2-ге вид. перероб. і доп. - К.: Радянська школа, 1989. - 190 с.
4. Вільчковський Е.С., Козленко М.П., Цвек С.Ф. Система фізичного виховання молодших школярів. Навчально-методичний посібник. - К.: ІЗМН, 1998. - 232 с.
5. Кругляк О.Я., Буклів І.М., Кругляк Н.П. Календарне планування уроків фізичної культури. 1-4 класи. - Тернопіль: Підручники і посібники, 2000 . - 64 с.
6. Кругляк О.Я., Кругляк Н.П. Від гри до здоров'я нації. Рухливі ігри, естафети на уроках фізичної культури. Методичний посібник. - Тернопіль: "Підручники і посібники", 2000. - 80 с.
7. Леськів А.Д., Андрощук Н.В., Мехоношин С.О., Дзюбановський А.Б. Форми і засоби фізичного виховання молодших школярів. - методичний посібник.: Тернопіль "Астон", 1997. - 108 с.
8. Леськів А.Д., Дзюбановський А.Б. Рухливі ігри на місцевості для школярів молодшого та середнього віку", Тернопіль, СМП "Астон", 2000. - 132 с.
9. Леськів А.Д., Левковський Д.М., Дзюбановський А.Б. Планування програмового матеріалу з предмету "Фізична культура" дл учнів 1-4-х класів. -Тернопіль: "Астон", 2000. - 176 с.
10. Линець М. М. Основи методики розвитку рухових якостей. -Львів: Штабар, 1997. -207 с.
11. Лящук Р.П., Огнистий А.В. Гімнастика (навчальний посібник у двох частинах) . - Тернопіль: ТДПУ, Ч.1. - 2000. - 164 с.
12. Лящук Р.П., Огнистий А.В. Гімнастика (навчальний посібник у двох частинах) . - Тернопіль: ТДПУ, Ч.2. - 2001. - 214 с.
13. Огнистий А.В. Теоретико-методичні основи фізичного виховання учнів молодшого шкільного віку (опорні конспекти лекцій). - Тернопіль: ТДПУ, 2001. - 60 с.
14. Огнистий А.В. Зошит для практичних занять з методики фізичного виховання учнів молодшого шкільного віку. - Тернопіль: ТДПУ, 2001. - 24 с.
15. Папуша В.Г. Фізичне виховання школярів: форми, зміст, організація. - Тернопіль: Збруч. - 2000 - 248 с.
16. Педагогічна практика з фізичного виховання (методичні рекомендації для студентів факультету підготовки вчителів початкових класів) за ред. А.В.Огнистого. - Тернопіль: ТДПУ, 2001. - 20 с.
17. Програми для загальноосвітніх навчальних закладів "Фізична культура" 1-11 класи. - К: "Перун", 1998. - 63 с.
18. Цвек С.Ф. Фізичне виховання молодших школярів. - К: "Радянська школа", 1986. - 123 с.
19. Шиян Б.М. Методика фізичного виховання школярів (Практикум). - Львів: Світ, 1993. - 184 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...