WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Засоби фізичного виховання учнів молодшого шкільного віку - Реферат

Засоби фізичного виховання учнів молодшого шкільного віку - Реферат


Реферат на тему:
Засоби фізичного виховання учнів молодшого шкільного віку
ПЛАН
1. Гімнастика, як засіб фізичного виховання
2. Ігри, як засіб фізичного виховання дітей молодшого шкільного віку
3. Туризм, як засіб фізичного виховання дітей молодшого шкільного віку
4. Спорт, як засіб фізичного виховання дітей молодшого шкільного віку
5. Природні і гігієнічні фактори, як засіб фізичного виховання дітей молодшого шкільного віку
В практиці фізичного виховання учнів молодшого шкільного віку для ефективного вирішення завдань (освітні, оздоровчі, виховні) накопичена велика різноманітність засобів. До них відносяться фізичні вправи, природні і гігієнічні фактори.
Фізичні вправи, як основний засіб фізичного виховання
В українській системі фізичного виховання фізичні вправи сформувалися у вигляді гімнастики, ігор, спорту і туризму.
Гімнастика, як засіб фізичного виховання
Численні завдання гімнастики, широкий діапазон застосування і різноманітність вправ сприяли розвиткові різних самостійних видів гімнастики. Вони, частково, відрізняються один від одного метою і завданнями, специфічними вправами й особливими методичними прийомами.
На даний час найбільш поширеною є наступна класифікація, згідно якої гімнастику поділяють на:
1. Оздоровчі види.
2. Навчально-розвиваючі види.
3. Спортивні види.
Оздоровчі види
1.Гігієнічні види гімнастики
Ранкова гігієнічна гімнастика (зарядка)
Проводиться після сну. Мета - сприяти швидкому переходу від стану сну до активного стану. Зарядка стимулює рухливість в суглобах кінцівок, хребетного стовпа, розігріву організму; її тривалість 10-15 хв.
Гімнастика до занять
Виконання вправ гімнастики перед заняттями, на початку навчального дня, має на меті сприяти підвищенню працездатності учнів на перших уроках, загартувати організм, попередити викривлення постави. Для кожного класу складають свій комплекс вправ, але їхня кількість, число повторів і характер однакові. Це дасть змогу виконувати вправи всім одночасно під один музичний супровід.
Фізкультхвилинка
Завдання фізкультхвилинки - повернути втомленій дитині працездатність, увагу, зняти м'язове і розумове напруження, попередити порушення постави. Фізкультхвилинки проводяться на кожному уроці при перших ознаках втоми, яка наступає, як правило, після 20-30 хв. роботи.
Фізкультпауза
Фізкультпаузи проводяться у групах продовженого дня і в домашніх умовах протягом 10-15 хв. (кожних 50-60 хв. навчальної праці). Крім загальнорозвиваючих вправ, діти виконують біг на місці, стрибки, рухливі ігри. Під час фізкультпауз учні, як правило, роблять домашні завдання з фізичної культури, при можливості - під музичний супровід, що додає емоційності і служить додатковим фактором відпочинку дітей.
Ритмічна гімнастика
Це - один з різновидів гімнастики, змістом якого є різноманітні, прості за технікою виконання фізичні вправи (загальнорозвиваючі, танцювальні тощо). Завданням є оздоровлення організму і розвиток аеробних механізмів енергозабезпечення, а також оволодіння відчуттям музичного ритму і рухів.
2. Лікувальна гімнастика:
а) Коригуюча гімнастика
Мета - корекція постави та інших дефектів організму.
б) Функціональна гімнастика
Мета - поліпшення функціонального стану організму.
в) Реабілітаційна гімнастика
Мета - прискорена реабілітація після травм і захворювань.
Навчально-розвиваючі види
1. Базова гімнастика
а) Основна гімнастика
Мета її - забезпечити загальний фізичний розвиток, підвищити працездатність. Основна гімнастика є найбільш поширеним видом гімнастики. Вона забезпечує гармонійний фізичний розвиток і вдосконалення духовних якостей. Сприяє оволодінню основами рухів, координації, виховує моральні і вольові якості, є фундаментом для виконання нормативів державних тестів та базою для занять різними видами спорту.
2. Прикладна гімнастика
а) Професійно-прикладна гімнастика
Сприяє засвоєнню спеціальних рухів, вольових і фізичних якостей, формуванню професійних навичок, від яких залежить успішна професійна діяльність людини.
в) Спортивно-прикладна гімнастика
Широко використовується в навчально-тренувальному процесі у всіх видах спорту.
Спортивні види
а) Спортивна гімнастика
Гімнасти, виконують вправи на таких приладах: хлопці - вільні вправи, вправи на коні-махи, на кільцях, в опорних стрибках, на брусах і турніку; дівчата - опорні стрибки, вправи на різновисоких брусах, колоді та вільні вправи.
б) Художня гімнастика
Вид рухової діяльності, який характеризується застосуванням великої кількості вправ, що виконуються з предметами (обручем, стрічкою, м'ячем, булавами, скакалкою) і без них.
в) Спортивна акробатика
Вид спорту, який характеризується великою різноманітністю вправ динамічного і статичного характеру.
г) Спортивна аеробіка
Вид спорту, призначений для фізично підготовлених учнів, який має свої програму, правила змагань. Під час виконання композицій реґламентуються їхні тривалість, темп, кількість елементів, склад учасників та ракурси виконання.
На заняттях з фізичного виховання використовують різноманітні гімнастичні вправи, які поділяють на такі групи:
Стройові вправи - це способи сумісних дій у строю. Вони виконуються з метою: зручного розміщення учнів для розв'язання поставлених завдань; швидкого перешикування з одного місця в інше; виховання дисциплінованості, навичок колективних дій; формування гарної постави, стройової виправки; виховання почуття ритму і темпу.
Стройові вправи вивчаються у відповідності до стройового статуту Збройних Сил України і поділяються на: 1) стройові прийоми; 2) переміщення; 3) шикування і перешикування; 4) розмикання і змикання.
Загальнорозвиваючі вправи (ЗРВ) - це вправи, які застосовуються для загального розвитку всіх частин тіла і виконуються без предметів, з предметами: (палки, гантелі, обручі, скакалки, булави, лави), а також на приладах масового типу.
Загальнорозвиваючі вправи, як правило, складають у відповідні комплекси.
Фізичне навантаження при виконанні ЗРВ, залежно від контингенту учнів, можна дозувати добором вправ, кількістю їх повторень, інтенсивністю м'язового напруження, зміною вихідних положень тощо.
За допомогою загальнорозвиваючих вправ можна: вибірково впливати на окремі м'язові групи і на весь руховий апарат; розвивати потрібні рухові якості; формувати гарну поставу або виправляти окремі недоліки постави.
Вільні вправи - це поєднання загальнорозвиваючих, акробатичних і хореографічних вправ, а також елементів художньої гімнастики. Сполучення таких вправ можна виконувати різними частинами тіла (руками, ногами, тулубом - потоково та у вигляді комбінації). За допомогою вільних вправ успішно розвиваються і удосконалюються: координація рухів; почуття

 
 

Цікаве

Загрузка...