WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Навчально-тренувальний процес в гімнастиці - Реферат

Навчально-тренувальний процес в гімнастиці - Реферат

впевнений. Буває й навпаки, коли долю першого місця вирішує виконання найскладніших (так званих "ультра сі") елементів. Трапляється, що гімнаст зривається з приладу. У такому разі важливо зорієнтуватись і знайти правильний варіант продовження комбінації.
2. Вміння психологічно впливати на противника під час попереднього опробування приладів. Як правило, гімнасти виконують ті вправи, якими вони досконально володіють, чим створюють вигідне враження в противника і суддів. Але не слід зневажати й іншого прийому, коли гімнаст під час попереднього опробування демонструє невпевненість і цим заспокоює своїх противників.
Це основні тактичні правила і прийоми, якими не вичерпується весь зміст тактичної підготовки гімнастів.
Морально-вольова підготовка - виховання в гімнаста якостей цілеспрямованості, наполегливості, самостійності, ініціативності, рішучості і сміливості. Витримки і самовладання, що проявляється в процесі навчально-тренувальної роботи і в змаганнях. Морально-вольова підготовка є складовою частиною психологічної підготовки спортсмена. Щоб досягти поставленої мети, гімнастові доводиться зустрічатися з великими труднощами, багато працювати над їх подоланням, а це потребує певної вольової підготовки.
Цілеспрямованість - це точне встановлення мети і завдання, правильне визначення засобів методів їх досягнення. Для здійснення поставлених завдань велике значення має правильне планування в перспективі: на рік, півріччя, місяць, тиждень і кожне заняття.
Наполегливість - це прагнення до здійснення поставленої мети, активне подолання труднощів, які стоять на шляху їх досягнення. Цього гімнаст може досягти, коли буде працелюбним, дисциплінованим, вимогливим до себе.
Самостійність і ініціативність передбачають творчий підхід гімнаста до навчально-тренувального процесу, вміння аналізувати свої дії, наслідки тренування і готуватися до наступних занять.
Рішучість і сміливість - це готовність гімнаста без вагання виконати будь-яке завдання, будь-яку вправу, навіть тоді, коли це пов'язано з почуттям страху. Характерною особливістю гімнастики є наявність у ній складних і небезпечних вправ, пов'язаних з можливістю зриву, падіння ітравмування. Виконання таких вправ і подолання почуття страху є дійовим методом виховання сміливості і рішучості.
Витримка і самовладання є здатністю керувати своїми діями, своєю поведінкою, самокритично ставитись до себе, до своїх вчинків, не зважати ні на які невдачі.
Отже, морально-вольова підготовка - складний, тривалий і дуже важливий процес виховання гімнаста, озброєння його потрібними психологічними якостями які допомагають йому долати труднощі і перешкоди. У навчально-тренувальній роботі і під час змагання гімнаст натрапляє на два види труднощів: об'єктивного і суб'єктивного характеру. Перша категорія труднощів неминуча для всіх гімнастів і зумовлюється специфікою цього виду спорту. Щоб досягти високої спортивної майстерності, гімнаст повинен мати всебічну фізичну підготовку, бути рішучим і сміливим під час виконання вправ, пов'язаних з ризиком зриву.
До суб'єктивних труднощів належать індивідуальні особливості гімнаста: ставлення до тренувань, бажання боротися з труднощами, уміння володіти собою під час невдач тощо. Перед усім треба визначити причини труднощів і знайти шляхи для їх усунення. Існує багато засобів і методів виховання морально-вольових якостей, а саме:
1. Виховання в гімнаста упевненості в своїх силах методом переконання.
2. Заохочення на заняттях подолання труднощів, проведення навчальних змагань, прикидок тощо.
3. Виховання в гімнаста здатності віддавати собі самонаказ для подолання труднощів.
4. Включення до кожного заняття елементів, які потребують вольового напруження.
5. Виховання в гімнаста самокритичності, уміння аналізувати свої дії та поведінку і керувати ними.
6. Широке застосування на заняттях таких методичних прийомів як заохочення, переконання, ставлення конкретних завдань, прищеплення любові до занять гімнастикою, підвищення емоційного рівня занять, висока вимогливість та ін.
Теоретична підготовка - це оволодіння гімнастом спеціальними знаннями з теорії і методики спортивного тренування, з фізіології, психології, гігієни, лікарського контролю, знаннями правил суддівства змагань. Все це засвоюється в процесі навчання і тренування, а також на лекціях, бесідах, при самостійному опрацьовуванні гімнастами спеціальної літератури тощо.
Сучасні вимоги в спорті досить високі. Вони потребують глибоких знань суті навчально-тренувального процесу. Лише при таких умовах можливі свідоме ставлення до тренування й активна участь гімнаста, разом з тренером, у розв'язанні поставлених завдань.
Література:
1. Абрамян А. Массовые гимнастические выступления. - Физкультура и спорт, 1966. - 95 с.
2. Авсеев Е. По спирали сложности // Гимнастика.-М.: Сов. Спорт, 1989.
3. Білокопитова Ж.А. Гімнастика, краса і здоров'я. - К.: "Здоров'я", 1991. - 100 с.
4. Богомолов А.П. Психологическая подготовка гимнастов. - М.: ФиС, 1974. - 80 с.
5. Болобан В.Н. Юный акробат К.: Здоров'я, 1982. - 160 с.
6. Болобан В.Н. Обучение в спортивной акробатике. К.: Здоров'я,1986. - 128 с.
7. Болобан В., Коркин В. Школа семейной акробатики. К.: Молодь, 1991. - 168 с.
8. Беляков В.Т. Мастерство советских гимнастов. - М.: ФиС, 1955. - 212 с.
9. Брыкин А. Т. Гимнастическая терминология. - М.: Физкультура и спорт, 1963.
10. Васильков Г.А. Гимнастику юным. - К.: "Здоров'я", 1978. - 128 с.
11. Васютин М. Ввыступают юные гимнасты. - М.: "Детская литература", 1966. - 320 с.
12. Гайдучок С. Вправи вільноруч (ч. 1-4). - Львів; накл. "Сокола-Батька", 1927, - с. 42.
13. Гайдучок С. Долівкові вправи. - Львів; Бібліотека сокільських видань, 1936, - с. 20.
14. Голубьев В.Л. Гимнастика "Ежегодник" Спортивная гимнастики и акробатика. Художественная гимнастика. Прыжки на батуте. - М.: Советский спорт, 1989. - 92 с.
15. Гимнастика. - М - Л.: Физкультура и спорт, 1940.
16. Гимнастика. В помощь тренеру. - М.: ФиС, 1970. - 95 с.
17. Гимнастика. Справочник (от монреаля до Москвы). - ФиС, 1980. - 85 с.
18. Гимнастика в вузе. - Львов, Изд. Университета, 1958. - 45 с.
19. Гимнастика под ред. А. М. Шлемина, М. Л. Украна. - М.: Физкультура и спорт, 1954.
20. Гимнастика под ред. В. Н. Короновского, - М.: Академия педагогических наук РСФСР, 1954.

 
 

Цікаве

Загрузка...