WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Самостійні заняття учнів фізичними вправами - Реферат

Самостійні заняття учнів фізичними вправами - Реферат


Реферат на тему:
Самостійні заняття учнів фізичними вправами
ПЛАН
1. Організаційно-методичні основи підготовки учнів до самостійних занять фізичними вправами.
2. Фізкультурні паузи під час приготування уроків дома.
3. Самостійна фізична підготовка.
1. Організаційно-методичні основи підготовки учнів до самостійних занять фізичними вправами
Кінцева мета фізичного виховання школярів - до закінчення шкільного курсу навчання сформувати уміння вправно керувати життєво необхідними руховими діями, адекватно використовувати їх в різних умовах діяльності і життєвих ситуаціях, а також виховати потребу до систематичних занять фізичними вправами.
Для досягнення цієї мети необхідно послідовно і цілеспрямовано озброювати учнів системою спеціальних знань, умінь та навичок, включати в уроки фізичної культури різноманітні навчальні завдання, створювати спеціальні педагогічні ситуації, які б готували учнів до самостійних занять фізичними вправами в умовах навчального і подовженого дня школи, в сім'ї і за місцем проживання.
Важливими положеннями в реалізації цих завдань в педагогічному процесі є:
- оволодіння знаннями методики самостійних занять фізичними вправами в руховому режимі дня;
- забезпечення тісного взаємозв'язку навчальної, позакласної і позаурочної роботи з фізичного виховання школярів;
- дотримання основних принципів занять фізичними вправами, прояв учнями сумлінності, ініціативи у навчанні, наполегливості у досягненні мети, у подоланні труднощів;
- усвідомлення учнями реальної "перспективної лінії" свого фізичного розвитку і фізичної підготовленості.
Дидактичними умовами ефективного формування умінь самостійно займатись фізичними вправами є:
- відображення в завданнях уроку фізичної культури необхідності формування умінь самостійно займатись фізичними вправами як об'єкта спеціально-педагогічного впливу;
- поєднання різноманітних за способом діяльності методів на основі досягнення єдності їх навчальної, стимулюючої та контрольно-оцінюючої функцій;
- взаємопов'язане формування усіх компонентів умінь самостійно займатись фізичними вправами;
- методична завершеність і інструктивна спрямованість усіх форм занять фізичними вправами;
- безперервність педагогічного впливу на підготовку учнів до самостійних занять фізичними вправами.
2. Фізкультурні паузи під час приготування уроків удома
Батькам неодноразово доводилось зустрічатися з ситуацією, коли дитина під час приготування уроків удома протягом години і більше не може рішити задачу з математики, запам'ятати тричі прочитаний текст, написати правильно букви і цифри. Причин тут багато, та найголовніша з них - втома від одноманітної діяльності.
Головне завдання фізкультурних пауз, як і фізкультурних хвилинок, - повернути втомленій дитині працездатність, увагу, зняти м'язове і розумове напруження, попередити порушення постави.
Перед початком проведення паузи необхідно добре провітрити кімнату, приготувати все необхідне (спортивний костюм, спортивне взуття, дрібний спортивний інвентар і т. п.)
Фізкультурна пауза відрізняється від фізкультурних хвилинок змістом і тривалістю. Фізкультурні паузи тривають 5-10 хв і виконуються після 45-60 хв навчальної роботи. До комплексу фізкультурної паузи входять фізичні вправи, які будуються за тим самим принципом, що й фізкультурні хвилинки, але кількість їх збільшується до 5 -7.
Комплекс вправ фізкультурної паузи можна виконувати сидячи на кріслі за столом, стоячи біля крісла або стола, на килимі в центрі кімнати або на відкритому повітрі біля дому.
Починається фізкультурна пауза з вправ на потягування; потім виконують нахили і повороти тулуба, присідання, поєднання рухів рук і ніг; закінчується розслабленими рухами рук з глибоким диханням. Темп повільний і середній.
Добре, коли фізкультурна пауза супроводжується музикою, це є додатковим фактором відпочинку дітей.
Ефективність впливу фізкультурної паузи на розумову працездатність і збереження здоров'я дітей залежить від правильно складених комплексів і умінь учнів виконувати їх під час приготування уроків удома. Завдання вчителя фізичної культури розучити з учнями такі комплекси і сформувати уміння виконувати їх у відповідних умовах.
Орієнтовані комплекси фізкультурної паузи
Для учнів 1 класу. Вправи виконуються сидячи за столом.
1. В. п. - сидячи за столом, руки на столі. 1-2 - руки вперед-вгору, подивитись на них, прогнутись і потягнутись (вдих); 3-4 - в. п. (видих). Повторити 4-6 разів у повільному темпі. Руки не згинати, долоні в середину.
2. В. п. - сидячи за столом, руки за голову. 1 - поворот вліво (видих); 2 - в. п. (вдих); 3-4 - те саме в другий бік. Повторити 3-4 рази в кожний бік. Сидіти за столом із зімкнутими в колінах. Повертаючи тулуб, ноги з місця не зрушувати.
3. В. п. - сидячи за столом, руки на пояс. 1 - нахил вправо, ліву руку вгору (видих); 2 - в. п. (вдих); 3-4 - те саме в другий бік. Повторити 4-6 разів у середньому темпі. руки не згинати, нахилитися вбік, дивитись і повертати голову в сторону нахилу.
4. В. п. - сидячи на кріслі, боком до столу, ноги прямі, одна рука спирається передпліччям на стіл, друга на спинку крісла. 1 - зігнути ліву ногу; 2 - випрямити вперед; 3 - зігнути; 4 - в. п.; 4-8 - те саме правою ногою. Повторити 4-6 разів кожною ногою.
5. В. п. - сидячи на кріслі, руки на столі. 1-2 - стати в положення основної стійки, руки вгору; 3-4 - в. п. Повторити 4-6 разів.
Для учнів 2 класу. Вправи виконуються стоячи біля крісла.
1. В. п. - стоячи лівим боком до спинки крісла, ліва рука на спинку крісла, права на пояс. 1 - крок правою, права рука вгору; 2 - в. п.; 3 - крок вправо ,нахил вліво, права рука вгору; 4 - в. п.; 5-8 - те саме, стоячи правим боком до спинки крісла. Повторити 4-6 разів у кожну сторону.
2. В. п. - те саме. 1 - присід, права рука вперед; 2 - в. п.; 3-4 те саме, стоячи правим боком до спинки крісла. Повторити 4-6 разів у кожну сторону.
3. В. п. - стоячи обличчям до спинки крісла, руки на спинку крісла. 1 - мах лівою ногою в сторону; 2 - в. п.; 3-4 - те саме другою ногою. Повторити 4-6 разів кожною ногою.
4. В. п. - стоячи обличчям до спинки крісла на відстані кроку, руки на спинку крісла. 1-2 - нахил вперед (руки прямі, спина пряма); 3-4 - в. п.; 5-6 - нахил назад (таз вперед, руки

 
 

Цікаве

Загрузка...