WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Ранкова гігієнічна гімнастика - Реферат

Ранкова гігієнічна гімнастика - Реферат

або зменшення навантаження регулюється шляхом:
1) зміни амплітуди рухів;
2) прискорення або сповільнення темпу виконання вправ;
3) збільшення або зменшення числа повторень вправ;
4) включення в роботу більшого або меншого числа м'язів груп;
5) збільшення або скорочення пауз між вправами.
Якщо в учня спостерігається відставання в розвитку тої або іншої рухової якості, в його комплекс слід включити декілька вправ, які сприятимуть усуненню цього недоліку.
Комплекс вправ слід періодично змінювати. Час виконання комплексу ранкової гімнастики триває в межах 12-15хвилин.
Під час виконання вправ велике значення має правильне дихання. Учнів потрібно навчити поєднувати вдих і видих з рухами. Вдих, як правило, робиться з підніманням рук вгору або розведенням їх в сторони, з потягуванням і випрямленням тулуба після нахилів, поворотів, присідань.
Видих робиться при опусканні рук вниз, під час нахилів і поворотів тулуба, присідань, в момент напруження м'язів, особливо м'язів живота. Дихати слід через ніс.
Навчати учнів самостійно займатись ранковою гігієнічною гімнастикою потрібно з першого класу. Реалізація цього завдання здійснюється більш ефективно, якщо на уроках фізичної культури загальнорозвиваючі вправи вивчаються у вигляді комплексів. Склад рухів кожної вправи комплексу варто підбирати так, щоб потім можна було виконувати їх з використанням різних предметів.
Після засвоєння учнями достатньої кількості таких комплексів, перед ними можна ставити наступні завдання:
1) складання варіантів виконання вправ комплексу за допомогою представлених вчителем взірців. Для виконання даного завдання клас ділиться на групи 3-4 учні у кожній. Кожна група отримує свій взірець вправ із комплексу. За 1-2 хв. їм потрібно скласти варіант вправи, і один із учнів або вся група виконує її. Вчитель почергово оцінює роботу всіх груп і визначає переможців;
2) самостійне складання і виконання вправ комплексу.
Орієнтовні комплекси вправ ранкової гігієнічної гімнастики
Таблиця
Без предметів З предметами
1. Ходьба на місці з дотриманням правильної постави, енергійними рухами рук і ніг, глибоким диханням.
2. В. п. - о. с. 1-2 - руки вгору; 3-4 - в. п.
3. В. п. - стійка, руки за голову. 1 - присід, руки вперед; 2 - в. п.; 3 - присід, руки вгору; 4 - в. п.
4. В. п. - стійка ноги нарізно, руки до плечей. 1 - руки вгору; 2-3 - пружинні нахили вперед; 4 - в. п.
5. В. п. - широка стійка. 1 - руки вперед; 2 - поворот тулуба вліво; 3 - поворот тулуба вправо; 4 - в. п. Повороти тулуба можна робити з напівприсіданням.
6. В. п. - стійка ноги нарізно. 1 - махом лівою, руки вперед, торкнутися кисті правої; 2 - в. п.; 3 - махом правою, руки вперед, торкнутися кисті лівої; 4 - в. п.
7. В. п. - лежачи на животі, руки вгору. 1-2 - прогнутись; 3 - тримати; 4 - в. п.
8. В. п. - стійка, руки на пояс. Стрибки на одній і двох ногах.
9. Ходьба на місці 1. Те саме, тримаючи в руках: гімнастичну палицю, великий м'яч, прапорці тощо.
2. В. п. - стійка, тримаючи в руках м'яч, руки вниз. 1-2 - руки вгору; 3-4 - в. п.
3. В. п. - стійка, м'яч в руках за головою. 1 - присід, руки вперед; 2 - в. п.; 3 - присід, руки вгору; 4 - в. п.
4. В. п. - стійка ноги нарізно, палицю на груди хватом за кінці. 1 - руки вгору; 2-3 - пружинні нахили вперед; 4 - в. п.
5. В. п. - широка стійка, м'яч в руках, руки вниз. 1 - руки вперед; 2 - поворот тулуба вліво; 3 - поворот тулуба вправо; 4 - в. п.
6. В. п. - стійка ноги нарізно, руки вгору, хватом палицю за кінці. 1 - махом лівою, руки вперед, торкнутися кисті правої; 2 - в. п.; 3 - махом правої, руки вперед, торкнутися кисті лівої; 4 - в. п.
7. В. п. - лежачи на животі, руки вгору хватом палицю за кінці. 1-2 - прогнутись; 3 - тримати; 4 - в. п.
8. В. п. - стійка руки на пояс, палиця на підлозі перед носками ніг. Стрибки на двох уперед і назад через гімнастичну палицю.
9. Ходьба на місці
За командою вчителя всі учні виконують першу вправу комплексу. Вчитель спостерігає за учнями, і після декількох повторень вправи, знаходить найбільш вдалий варіант, пропонуючи переможцеві показати її перед усім класом. Після її показу переможець подає команду на виконання вправи всіма учнями класу. Потім учні складають другу, третю і так до кінця всі вправи комплексу;
3) складання комплексу вправ за допомогою карток. Учневі дається набір загальнорозвиваючих вправ, кожна з яких зображена на окремій картці. За 2-3 хв. контрольного часу учень повинен роздивитись картки і розкласти їх у потрібній послідовності. Оцінити це завдання можна за таблицею (табл. № 14).
Критерії оцінки учнівських знань про послідовність виконання вправ у комплексі
Таблиця
Кількість помилок 9 8 7 6 5 4 3 2 1
Оцінка 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Поради батькам
Щоб заняття стали звичними для дитини, необхідно щоденно в один і той самий час піднімати її на "зарядку". Ранком потрібно прокинутись на 15-20 хв. раніше за дитину, відкрити вікно (зимою - кватирку), добре провітрити кімнату. Якщо погода, краще робити "зарядку" на відкритому повітрі.
Приготуйте разом з дитиною ще звечора все необхідне для занять: майку, труси, тренувальний костюм, шапочку, необхідний спортивний інвентар, рушник, таз, глечик з водою (щоб вона до ранку нагрілася до кімнатної температури), килим і т. ін.
За встановленим сигналом (нагадування, дзвоник будильника, програвання веселої музики і т. ін.) дитина повинна встати з ліжка. Якщо ви вирішили займатись ранковою гімнастикою разом з дитиною (ідеальний варіант), не припиняйте ці заняття до того часу, поки в неї не буде сформована звичка щоденно виконувати "зарядку".
Не забувайте, що дитина намагається робити те, що дає швидкий і очевидний ефект. Тому поясніть дитині, що тільки систематичні і тривалі заняття ранковою гімнастикою мають позитивний вплив на фізичну і розумову працездатність, розвивають силу, гнучкість, спритність та інші фізичні якості. Всі необхідні знання і навички практичного виконання вправ комплексу ранкової гімнастики дитина отримує на уроках фізичної культури. Прослідкуйте за тим, щоб вона дотримувалась усіх вимог вчителя щодо виконання комплексу.
Після "зарядки" привчайте дитину робити водні процедури. Найбільш прості форми загартування водою - обтирання тіла, миття ніг прохолодною водою, обливання,

 
 

Цікаве

Загрузка...