WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Причини травм та їхня профілактика. Прийоми самострахування - Реферат

Причини травм та їхня профілактика. Прийоми самострахування - Реферат

несподіваними або навмисними падіннями (гімнастика, акробатика, боротьба, футбол, гандбол, волейбол і ін.).
Чим вищий рівень координаційних здібностей і розвитку спритності, тим швидше учень оволодіє прийомами самострахування.
Прийоми самострахування при виконанні найбільш розповсюджених вправ, здатних небезпекою травматизму.
Самострахування при падіннях вперед
При падіннях вперед учні іноді отримують різні травми рук, обличчя, грудей. Найбільше це трапляється з тими у кого слабкі руки і недостатньо розвинутаспритність. Для усунення цього недоліку пропонується наступний комплекс вправ для амортизації падінь згинанням рук. Цей спосіб самострахування застосовують при падіннях на місці або з невеликою поступальною швидкістю руху. При навчанні падінням слід використовувати поролонові мати.
1. Поперемінне і одночасне згинання і розгинання рук в упорі лежачи з опорою руками на стіл, табуретку, гімнастичну лаву, підлогу; те ж, але ноги на лаві або підтримуються партнером (рис. 1); те ж з опорою на колінах партнера, який лежить на спині (рис. 2). Темп виконання вправ постійно зростає.
Рис. 1. Рис. 2.
2. Ходьба на руках: в упорі лежачи з підтримкою партнера за ноги; ходьба в стійці на руках з підтримкою (рис. 3).
Рис. 3 Рис. 4. Рис. 5
3. Згинання і розгинання рук в стійці на руках: біля гімнастичної стінки зачепившись носками за рейку (рис. 4); з підтримкою партнером за ноги (рис. 5).
4. В упорі лежачи на підлозі: відштовхування руками; теж з 1-2 оплесками; відштовхування ногами (рис. 6); відштовхування руками і ногами одночасно; теж з просуванням вправо і вліво. Темп виконання вправ постійно зростає.
5. Падіння вперед на руки в упор лежачи; з упору на колінах відштовхнутись руками від підлоги і з просуванням тулуба вперед-вгору приземлитись в упор лежачи на зігнутих руках (рис. 7); те саме з упору присівши; те саме з стійки на колінах; те саме з основної стійки, тулуб прямий; те саме з поворотом кругом і одночасним падінням в упор лежачи з м'яким опусканням на груди; те саме після перекиду вперед і назад.
Рис. 6. Рис. 7.
6. Стрибки в упор лежачи: з упору присівши стрибок вгору, приймаючи горизонтальне положення тулуба, з м'яким приземленням в упор лежачи і амортизацією руками; те саме після перекиду вперед.
7. Падіння вперед з м'ячем: з стійки на колінах, тримаючи в зігнутих руках набивний, футбольний або баскетбольний м'яч, падіння вперед в упор лежачи з амортизацією м'ячем і руками; те саме після ловлі м'яча, кинутого партнером; те саме після перекиду вперед з м'ячем; те саме з ловінням м'яча, кинутого партнером.
8. Перекати в сторони: з упору лежачи зігнути праву руку до опори на передпліччя і, притискаючи її якнайближче до тулуба, перекат вправо на 180-360?, тулуб прямий; те саме вліво; те саме з м'ячем.
9. Перекати в сторону зігнувши ноги: з упору стоячи на колінах, згинаючи праву руку, м'який перекат вправо на спину ,ноги до грудей; те саме вліво; перекат на 360? з поверненням у вихідне положення в упор присівши.
10. Перекиди вперед: з упору присівши - перекид вперед; довгий перекид вперед, перекид вперед кроком або випадом вперед; перекид вперед з опорою на одну руку; перекид вперед з опорою на зовнішню сторону кистей прямих рук; 2-3 перекиди вперед.
11. Перекид вперед після падіння вперед і бігу: з основної стійки падіння вперед з наступним згинанням ніг або кроком і перекидом вперед на одну ногу; те саме після стрибка вперед-вгору, з місця або з розбігу; те саме після бігу. Вправи можна виконувати, тримаючи в руках м'яч.
12. Перекид вперед - в бік через плече - кроком правою вперед, з опорою на праву руку і незначним поворотом голови вліво, перекид через праве плече і лопатки, завершуючи його на одну ногу; те саме кроком лівою через ліве плече, те саме після стрибка і бігу; те саме з м'ячем.
13. Перекати вперед і назад прогнувшись: перекат вперед і назад в упорі лежачи прогнувшись; те саме 2-3 рази в темпі, збільшуючи амплітуду; те саме з стійки на руках; перекат вперед прогнувшись з стійки на колінах з послідовним торканням опори стегнами, животом, руками, грудьми у положення, близьке до стійки на грудях; те саме тримаючи руки за спину або за голову.
Самострахування при падіннях назад перекатом
1. Перекати назад зігнувши ноги: з сіда, руки вздовж тулуба, зігнуті до грудей, долоні біля плечей; те саме з о. с. присідаючи; те саме після високого стрибка вгору і вгору-назад; те саме після зіскоку з гімнастичної лави назад, гімнастичної стінки; те саме, утримуючи в руках набивний, футбольний або баскетбольний м'яч.
2. Перекати назад згинаючи одну ногу: з о. с. кроком назад, з опорою руками на гімнастичний мат; те саме після падіння назад з прямим тулубом до кута 45?; те саме після стрибка вгору-назад; те саме без опори на руки; те саме, утримуючи в руках м'яч; те саме після ловлі м'яча, кинутого партнером; те саме після поштовху партнера в плечі або м'яч.
3. Перекати назад зігнувшись: з сіда перекат назад зігнувшись на лопатки до торкання носками підлоги, руки вздовж тулуба, на груди або з опорою біля плечей; те саме після ловлі м'яча, кинутого партнером; перекат назад після сіду назад з прямими ногами.
4. Перекид назад. З сіда: на коліна; в упор присівши; в упор присівши на одну; через плече. Те саме з упору присівши. Те саме з о. с; те саме після падіння прямим тулубом до 45?; те саме після стрибка вгору і вгору-назад. Перекид назад після поштовху партнера в плече.
Перекид назад з стійки на м'якій доріжці після висмикування доріжки.
Вправи для амортизації зіскоків
1. Присідання: глибоке присідання з о. с. з різними положеннями рук (вперед, в сторони, на пояс, за спину, вгору); те саме після стрибка вгору з упору присівши; присідання з обтяженнями (набивний м'яч, гантеля, штанга, з партнером, який сидить верхи на плечах і т. д.).
2. Присідання на одній нозі, друга вперед: з підтримкою за стіл, крісло, гімнастичну стінку тощо.
3. Зіскоки з присіданням в упор присівши, з поступовим збільшенням висоти (з гімнастичної лави, крісла, стола, гімнастичної стінки, козла, коня, колоди і т. д.); те саме, але з поворотом у польоті на 90?, 180? і більше.
4. Зіскоки з перекидом вперед (в момент приземлення плечі повинні бути попереду ніг); те саме, але зіскок в сторону; те саме з поворотом в польоті на 90?, 180?.
5. Зіскоки з перекидом назад; те саме з поворотом на 180?.

 
 

Цікаве

Загрузка...