WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Гуртки фізичної культури - Реферат

Гуртки фізичної культури - Реферат

слугуватиме запобіганню травматизму при падіннях).
Підготовчі вправи: ходьба на ковзанах з підтримкою і без підтримки (на підлозі, не знімаючи чохлів); стійка на одній нозі, почергово піднімаючи праву і ліву ногу; пружинисті напівприсідання і присідання з відведенням ноги вбік; стрибки на двох ногах; повороти праворуч, ліворуч, кругом (переступанням), імітація сковзання.
Після засвоєння підготовчих вправ заняття переносяться на ділянку трамбованого снігу. Прийняття стійки бігу на ковзанах. Ковзання з підтримкою за спинку санок і в парі.
Ходьба по льоду "ялинкою" (п'яти разом, носки нарізно, на напівзігнутих ногах); розбіг (3-4 кроки) і ковзання на паралельно поставлених ковзанах.
Ковзання на прямій доріжці з поперемінним відштовхуванням то лівою, то правою ногою і почерговим сковзанням на одній і на другій нозі.
При правильному відштовхуванні на льоду лишається малюнок "ялиночки".
Для розвитку навичок рівноваги, коли дитина вже засвоїла сковзання по прямій, можна запропонувати сковзання із закладеними за спину руками, спиною вперед, не відриваючи ковзанів від льоду, а також сковзання на одній (лівій, правій) нозі якнайдалі.
Одночасно з навчанням катання по прямій доріжці діти повинні оволодівати поворотами і способом гальмування.
Спочатку повороти виконуються переступанням на місці, а потім у русі. Щоб виконати поворот ліворуч під час сковзання на обох ковзанах, необхідно нахилитися до центру кола, перемістивши масу тіла на ліву ногу, спираючись на ліве ребро ковзана, і, відштовхнувшись правою ногою вбік-назад, продовжувати сковзання.
Більш складним є поворот перебіганням, який застосовується під час бігу по колу. Його виконують схресним кроком. При повороті перебіганням ліворуч згинають ноги в колінах, відштовхуються правою ногою, переносять її через носок лівої ноги і ставлять на лід, потім відштовхуються зовнішнім ребром ковзана лівої ноги і ставлять ліву ногу біля правої.
Гальмування плугом виконується таким чином: розводять п'яти в сторони, натискаючи на внутрішні ребра ковзанів, з'єднують коліна зігнутих ніг і відхиляючи тулуб назад. Гальмування "напівплугом" (упором) здійснюється однією ногою, у той час як друга нога продовжує ковзання по прямій.
Раптову зупинку можна зробити, якщо застосувати гальмування поворотом на обох ковзанах одночасно на 90L. У момент повороту необхідно зігнути ноги в колінах, тулуб відхилити назад і розвернути так, щоб обидва ковзани зупинились перпендикулярно до лінії прямолінійного руху.
Після засвоєння техніки пересування, поворотів і гальмування, можна проводити ігри на льоду.
Під час катання на ковзанах учні повинні дотримуватись наступних правил:
Дозволяється: кататися на ковзанах лише по колу, проти годинникової стрілки, стояти - лише у центрі ковзанки.
На бігових ковзанах можна знаходитися лише на біговій доріжці.
Обганяти бігунів на ковзанах можна тільки з правого боку.
Забороняється: виходити на лід без ковзанів; кидати на лід будь-яке сміття; кричати під час бігу; сідати на лаву або на лід для відпочинку.
Ігри на льоду.
"Ворітця". Два ковзанярі стоять обличчям один до одного, взявшись за руки (утворивши "ворітця"). Учні повинні почергово, розігнавшись, проїхати у "ворітця", виконавши при цьому такі завдання:
а) сковзання на двох ковзанах у стійці ковзаняра;
б) сковзання на одному ковзані, друга нога зігнута і відведена назад;
в) сковзання у позі "пістолет".
"Біг ланцюгом". Гравці діляться на 3-4 команди по 3-4 чоловіка у кожній і стають за лінією старту в шеренгу, взявшись за руки. На віддалі 30-40 м позначається лінія фінішу. За командою вчителя усі команди одночасно біжать до фінішу, тримаючись за руки. Перемагає та команда, яка прибігла на фініш першою і при цьому не розірвала "ланцюг".
"Квачі на ковзанах". Для гри обирається водячий - "квач". Діти довільно пересуваються по катку, а водячий намагається будь-кого наздогнати і поквачити. Поквачений гравець стає водячим. Під час гри не дозволяється відривати ковзани від льоду. Прийом поквачення - легке торкання рукою. Той, хто порушує ці правила, вибуває з гри.
"Млин". Дві команди по 5-8 чоловік вишиковуються у шеренгу, взявшись за руки. Одна з команд повертається кругом. За сигналом усі рухаються вперед по колу проти годинникової стрілки, намагаючись не порушити лінію строю. Ближче до центру стоять ковзанярі, які здатні утримати "крило" млина, а далі до краю - ті, які швидше бігають на ковзанах.
Перемагає та команда, яка зуміла зберегти рівняння у шерензі за 5-10 кіл.
"Карусель". Команди по 3-4 учні у кожній стоять у шерензі, тримаючись за руки, немов би утворюючи радіуси кола. За сигналом учителя усі команди рухаються одночасно проти годинникової стрілки, не відпускаюти руки. Перемагає та команда, яка першою повертається на своє місце, не розірвавши при цьому "ланцюг".
Лютий.
Заняття 43-50.
Санки: навчити учнів катанню на санках на рівній місцевості і спуску з невеликих схилів, сидячи на санках верхи, тримаючи мотузку в руках у натягнутому положенні.
Паралельно зі спуском з гірки на санках діти повинні навчитися робити повороти і гальмування. Повороти можна робити в лівий і правий бік. Для повороту праворуч необхідно опустити напівзігнуту праву ногу на сніг поруч з передньою частиною санок.
Окрім спусків, поворотів ігальмування в зміст занять слід включати вправи з санками, що сприяють розвитку сили і спритності. Серед них:
Сидячи верхи на санках, катання на рівній доріжці з відштовхуванням лижними або іншими палицями.
Те саме, але під невеликим схилом.
Вправа для двох. На відстані 5-6 м. Санки першого знаходяться вздовж доріжки, другого - впоперек. Підтягування санок першого учня другим за мотузку. Потім учні міняються місцями в санках.
Те саме, але незначним гальмуваннямм двома ногами першим учнем і навпаки.
Підтягування санок першого учня другим учнем під невеликий підйом.
"Хто далі ?" - спираючись руками на санки, розбігтися, лягти на санки і рухатися від стартової лінії за інерцією.
Те саме, але в упорі стоячи на колінах.
Зі схилу проїзд через ворота, сидячи верхи на санках. Ворота ставлять з лижних палиць.
Зі схилу спуск сидячи верхи на санках з метанням сніжок в мішень.
Зі схилу спуск сидячи верхи на санках з об'їздом лижних палиць, які розставлені по прямій на відстані 6-8 метрів одна від одної.
Весняний період
Березень-травень.
Заняття 51-68.
Змістом занять у весняний період можуть бути вправи з розділів: "Гімнастика", "Легка атлетика", "Спортивні ігри", "Рухливі ігри", змагання за програмою Державних тестів фізичної підготовленості, підготовка дітей до загальношкільних фізкультурно-масових спортивних заходів.
Література:
1. Верхошанский Ю.В. Основы специальной физической подготовки спотрсменов.- М.: ФиС, 1988.- 331 с.
2. Голобородько В.А. Педагогический подход к оценке //Физическая культура в школе.- 1978.- № 12.- С. 21.
3. Иванов Н.Д. Обучение метанию малого мяча в VI классе //Физическая культура в школе.- 1985.- № 7.- С. 20-23.
4. Линець М.М. Основи методики розвитку рухових якостей.- Львів: Штабар, 1997.- 207 с.
5. Линець М.М., Андрієнко Г.М. Витривалість, здоров'я, працездатність.- Львів, 1993.- 131 с.
6. Матвеев Л.П. Теория и методика физической культуры: Учебн. для институтов физ. культуры - М.: ФиС, 1991.- 543 с.
7. Мейксон Г.Б., Шаулин Е.Б. Самостоятельные занятия учащихся по физической культуре.- М., 1986.
8. Новосельский В.Ф. Методика урока физической культуры в старших класах: Учебное пособие.- К.: Рад. школа, 1989.-128 с.
9. Определение физической подготовленности школьников /Под. ред. Б.В.Сермеева.- М.: Педагогика, 1973.- 104 с.
10. Петров В.А. Примерные обучающие программы // Физическая культура в школе.- 1983.- № 10.- С. 28-29.
11. Петров В.А. Примерные обучающие программы //Физическая культура в школе.- 1983.- № 10.- С. 28-29.
12. Тер-Ованесян А.А., Тер-Ованесян И.А. Обучение в спорте.- М.: ФиС, 1993.- С. 181.
13. Филин В.П. Воспитание физических качеств у юных спортсменов.- М.: ФиС, 1974.- 232 с.
14. Шитикова Г.Ф. Оценка навыков и умений у младших школьников //Физическая культура в школе.- 1977.- № 3.- С. 14-18.
15. Шиян Б.М. Методика фізичного виховання школярів.- Львів: ЛОНМІО, 1996.- 232 с.
16. Шиян Б.М., Папуша В.Г. Теорія фізичного виховання.- Тернопіль: Збруч, 2000.- 183 с.
17. Шлемин А.М. Один из эффективных методов // Физическая культура в школе.- 1981.- № 11.- С. 27-29.

 
 

Цікаве

Загрузка...