WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Гуртки фізичної культури - Реферат

Гуртки фізичної культури - Реферат


Реферат на тему:
Гуртки фізичної культури
В загальній системі форм організації фізичного виховання школярів значне місце посідає позакласна спортивно-масова робота. За допомогою позакласних форм занять вирішується цілий комплекс важливих завдань, а саме:
- підвищення рівня фізичного розвитку і фізичної підготовленості учнів;
- зміцнення їх здоров'я;
- поглиблення знань, умінь і навичок, набутих на уроках фізичної культури;
- набуття організаторських здібностей.
Усі форми позакласної роботи можна умовно поділити на дві групи:
І. Позакласні форми занять фізичною культурою і спортом (гуртки фізичної культури, спортивні секції, групи загальної фізичної підготовки, групи початкової підготовки ДЮСШ);
ІІ. Загальношкільні фізкультурно-масові спортивні заходи (некласифікаційні змагання, спортивні вечори в школі, фізкультурні свята та масові спортивні виступи школярів, дні здоров'я та спорту і ін.).
Для переважної більшості позакласних форм занять фізичною культурою та спортом характерна спортивна спрямованість. Участь дітей забезпечується на добровільних засадах. Завдання керівників школи - залучити кожного учня до тої або іншої форми позакласних занять.
Гуртки фізичної культури
Гуртки фізичної культури створюються, як правило, для учнів початкових класів. Основне їх завдання - залучити дітей цього віку до систематичних занять фізичною культурою, сприяти підвищенню їх фізичної підготовленості. Заняття проводяться два рази на тиждень, тривалістю 45-60 хв. Їх проводить учитель фізичної культури або під його керівництвом громадський інструктор із числа старшокласників, батьків, шефів. Склад групи - 15-20 учнів з урахуванням їх віку і фізичної підготовленості.
Основна спрямованість занять - загальна фізична підготовка. Запис дітей в гуртки фізичної культури слід починати з вересня місяця, залучаючи тих учнів, які не займаються в групах подовженого дня. По можливості, більшість занять слід проводити на відкритому повітрі. Структура і зміст занять наближені до уроків фізичної культури. У зміст занять входять фізичні вправи з шкільної програми.
З гімнастики: стройові вправи, загальнорозвиваючі вправи з предметами, вправи на гімнастичній лаві, гімнастичній стінці, акробатичні, танцювальні, подолання смуги перешкод і ін.
З лижного спорту: стройові вправи з лижами, імітаційні вправи, підготовчі вправи, вправи для засвоєння техніки ступаючого і ковзного кроків, техніки підйомів і спусків, повільного пересування на лижах.
З легкої атлетики: біг, ходьба, стрибки з місця, в довжину і висоту з розбігу, метання різних предметів (м'ячів, дротиків, мішечків з піском і ін.).
З рухливих ігор: ігри з елементами загальнорозвиваючих вправ, з ходьбою і бігом, зі стрибками, ігри з м'ячем і метаннями, катання на санках, лижна підготовка.
Орієнтовний зміст занять гуртка фізичної культури учнів 1-4 класів
Осінній період
Вересень.
Заняття 1. Організаційне.
Вступне слово вчителя фізичної культури. Розподіл учнів по групах. Знайомство керівників груп зі своїми підопічними. Визначення назв кожної групи. Вибори капітанів команд і їх заступників. Визначення змісту занять.
Заняття 2-4.
Підготовка учнів до проведення фізкультурного свята: розучування комплексів вправ, ігор, естафет, конкурсів, окремих фрагментів свята; запрошення батьків, учнів школи, товаришів.
Заняття 5.
Проведення фізкультурного свята: подання груп і їх спортивних наставників, підняття символічного прапора, демонстрація комплексів вправ з предметами і без предметів. Участь дітей в іграх, естафетах, конкурсах, змаганнях. Нагородження переможців.
Заняття 6.
Бесіда на тему: "Що потрібно робити, щоб бути сильним, спритним, витривалим і не хворіти?"
Перешикування з однієї шеренги в дві і навпаки. Гра "Заборонений рух".
Ходьба, повільний біг. Комплекс загальнорозвиваючих вправ з гімнастичною палицею. Метання малого м'яча в ціль (обруч, накреслене коло).
Самостійні ігри дітей з м'ячами, скакалками, кубиками і т. д.
Домашнє завдання: повторити комплекс загальнорозвиваючих вправ з гімнастичною палицею. Підготувати теплий спортивний костюм для занять на відкритому повітрі.
Заняття 7.
Бесіда на тему: "Охайність береже час" (вчитись швидко переодягатись, охайно складати одежу).
Перешикування з колони по одному в колону по чотири в русі з послідовними поворотами.
Виконання комплексу загальнорозвиваючих вправ з гімнастичною палицею.
Ігри, естафети, конкурси, змагання.
Домашнє завдання: скласти комплекс загальнорозвиваючих вправ з гімнастичною палицею.
Заняття 8.
Бесіда на тему: "Запобігання травм на заняттях".
Розмикання і змикання різними способами (приставними кроками, стрибками, бігом і т. д.).
Виконання комплексу загальнорозвиваючих вправ у колі.
Ходьба, біг зі зміною напрямку за сигналом (свисток, хлопок).
Гра "Влучно в ціль". Самостійні ігри з обручами, скакалками, м'ячами і т.д.
Гра "Що змінилось?"
Домашнє завдання: повторити стрибки зі скакалкою.
Жовтень-листопад.
Заняття 9-25. Змістом цих занять можуть бути вправи, що представляють певну складність для учнів під час проведення уроків фізичної культури.
Зимовий період
(лижі, ковзани, санки)
Грудень.
Заняття 26
Лижі: підготовка лижного інвентаря, перевірка одягу, взуття, кріплення лиж, скріплення лиж і перенесення їх під рукою до місця занять; швидке надівання і зняття лиж (2-3 рази); ковзний крок без палиць 500 м.
"Гонки на лижах". 2-3 команди шикуються в колону по одному (6-8 учнів у кожній) для подолання дистанції 30 м. На відстані 15 м від стартової лінії поруч з лижнею кожної команди знаходиться червоний прапорець. За командою керівника групи направляючі команд починають швидко пересуватись ковзним кроком без палиць до фінішу. Наступний учасник від кожної команди починає рухатись тільки тоді, коли його партнер по команді перетне лінію 15 м від старту. Контролери на дистанції змахом прапорця сигналізують про початок руху наступного учасника. Перемагає та команда, в якої останній учасник фінішує першим. Гонки повторюються 3-5 разів.
Вправи на місці: почергове піднімання й опускання носків лиж, не відриваючи п'яти від снігу; те саме, але піднімаючи п'яти лиж.
Підведення підсумків заняття.
Домашнє завдання: підняти лижу так, щоб вона була в горизонтальному положенні і паралельно до другої лижі; із основної стійки підняти носок лижі, відвести в бік і поставити на сніг, а потім повернутись у вихідне положення; те саме, але іншою ногою.
Пересування ковзним кроком без палиць 3 400 м.
Заняття 27
Бесіда на тему: "Догляд за лижами та їх зберігання".
Скріплення лиж і перенесення їх на плечі. Перевірка виконання домашнього завдання (заняття 26). Ковзний крок без палиць (500 м); те саме, але з палицями. Естафета "Гонки на одній лижі". За командою керівника групи учні знімають одну лижу(праву або ліву) і шикуються в 2-3 колони по 6-8 чоловік у кожній. За сигналом направляючі команд починають пересуватися на одній лижі, відштовхуючись вільною ногою. Добігши до стояків, гравець повертається кругом і біжить назад до своєї команди. Доторкнувшись рукою до наступного гравця він тим самим дає йому старт а сам стає в кінець колони.
Перемагає та команда яка першою закінчила гонку і набрала найменше штрафних очок.
Поперемінно піднімати і опускати лижі високо піднімаючи коліна. Приставні кроки на лижах вліво і вправо.
Підведення підсумків заняття. Домашнє завдання: ходьба на лижах ковзним кроком 2 км. без палиць.
Заняття 28 - 34.
У зміст останніх семи занять з лижної підготовки можна включити наступні вправи:
1) ходьба ковзним кроком з палицями, але без відштовхування ними;
2) пересування на лижах ковзним кроком з палицями, відштовхуючись ними;
3) ходьба перемінним двокроковим ходом;
4) підйоми "ялинкою" та "драбинкою" по похилому схилі;
5) спуски на лижах зі схилів (прямо і навскоси);
6) гальмування падінням на бік з низької стійки або способом "плуг" ("напівплуг").
Січень.
Заняття 35 - 42.
Ковзани: вибір взуття (взуття повинно бути таким, щоб дитина могла вдягнути прості і бавовняні шкарпетки, вільно рухати пальцями ніг в черевиках); кріплення ковзанів до взуття (полоз ковзана має проходити через середину п'яти підошви, а на носку - між першим і другим пальцями; шнурування черевиків (підйом ноги має бути стягнутим тісно).
Перші заняття можна проводити у звичайному зимовому одязі: теплі шапка і куртка (це

 
 

Цікаве

Загрузка...