WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Особливості фізичного виховання учнів при серцево-судинній патології - Реферат

Особливості фізичного виховання учнів при серцево-судинній патології - Реферат

спричиняє ендокринні та вегетативні порушення є поштовхом до виникнення первинної ревматичної атаки. Захворювання частіше розпочинається гостро, але може мати і поступовий розвиток чи скрите протікання і супроводжується підвищеною t0 (37-38), болем у суглобах, тахікардія, аритмія, задишка біль. Часто супроводжуються розвитком серцевої недостатності. Ревматичний ендокардит може призвести до розвитку вад серця, а ревматичний міокардит до кардіосклерозу (виникнення рубців в міокарді).
Фізична реабілітація в СМГ можлива при відсутності недостатності кровообігу і задовільної реакції на помірні навантаження. Через 6 місяців після додаткового медогляду таку дитину можна перевести в підготовчу групу, а через рік - в основну. Задачами фізичного виховання є: підвищення загального тонусу організму, удосконалення компенсації за рахунок екстракардіальних факторів кровообігу, покращення адаптації до фізичних вправ.
Підвищення працездатності відбувається із загальноприйнятими методичними принципами.
Дистрофія - це порушення структури і функцій клітин і тканин внаслідок порушення обміну речовин у будь-якій його ланці.
2. Дистрофія міокарду. В основі дистрофії міокарду лежить порушення обмінних процесів у серцевому м'язі. Ці зміни, як правило, виникають як вторинне явище на фоні хронічної інтоксикації, порушення харчування, авітамінозу, недокрів'я, обміну, нейроендокринного впливу тощо, які призводять до послаблення скорочувальної сили серцевого м'яза. Дистрофія міокарда може призвести до розвитку недостатності кровообігу (І та П ступенів). Дистрофія міокарду зустрічається також і у спортсменів від фізичногоперенапруження. Дистрофія міокарду спочатку протікає безсимптомно і зміни серцевого м'язу виявляються лише на ЕКГ. Якщо вчасно не будуть прийняті міри, то дистрофія міокарду може перейти в кардіослероз.
"Пізня реабілітація" - заняття в СМГ, проводяться за методикою недостатності кровообігу І ступеня, але об'єм застосованих засобів визначається функціональними можливостями кожної дитини. При серцевій недостатності І ступеня включають вправи для середніх і крупних м'язових груп, вправи з предметами та обтяжінням і опором, рухливі ігри низької інтенсивності; дозована ходьба (1 км) , короткочасний біг у повільному темпі. Фізичні вправи чергуються з дихальними вправами. Кількість повторень кожної фізичної вправи 8-12 разів. Використовуються в. п. - стоячи, сидячи, лежачи. Розширення методики ЛФК відбувається у відповідності з загальними методичними принципами.
3. Вади серця характеризуються анатомічними змінами клапанів серця, чи звуженням отворів (де-коли ці вади поєднуються між собою). Вади серця викають внаслідок перенесеного ендокадіта, або мають вроджений характер. При вадах серця спостерігається розширення порожнин та гіпертрофія міокарда. Розглядають ваду мітрального (двостолкового) клапана, ваду клапана аорти, мітральний стеноз (звуження отвору) та стеноз отвору аорти (півмісяцевого клапана). Розрізняють складні та комбіновані вади серця. Поєднання звуження отвору з недостатністю клапану називається складною вадою. При комбінованих вадах уражені де-кілька клапанів, або отворів.
При недостатності клапанів з причини зморщування його перегородок, вони не закривають повністю отвір і кров повертається у зворотному напрямку. Щоби перекачати необхідну для організму кров, серцевий м'яз витрачає додаткові зусилля і поступово гіпертрофується, що може добре компенсувати цю ваду.
При стенозі виникає перепона для проходження крові через звужений отвір. Серцевий м'яз також працює додатково, однак хорошої компенсації часто не досягається.
Лікувальна фізкультура спрямована на розвиток компенсацій серцево-судинної системи, адаптація до фізичних навантажень та створення умов для нормального фізичного розвитку дитини. Методика занять залежить від функціональних можливостей дитини.
При компенсованій недостатності мітрального клапана не існує необхідності у ЛФК, такі учні можуть займатися у підготовчих групах.
Комбіновані вади, вада трьохстулкового клапану, та мітральний стеноз вимагає особливої обережності у підборі фізичних вправ та значних обмежень навантаження.
Підвищення фізичних навантажень та застосування засобів фізичного виховання відповідають загальноприйнятій методиці.
4. Гіпертонічна хвороба. (140/90; 160/95 мм рт. ст. граничні межі). Проявляється в підвищенні АТ, який є постійно підвищеним або підвищується неадекватно діючої причини.
Розвиток механізмів гіпертонічного захворювання відбувається так: порушується функціонування вищих відділів ЦНС, що призводять до переваги симпатико- андреналової системи та пониженню тонусу парасимпатичної нервової системи (яка розширює просвіти судин). В подальшому нирки і наднирники починають виробляти надлишкову кількість гормонів і ферментів, які підвищують тонус судин. Порушується водно сольовий обмін. Всі ці зміни призводять до підвищення АТ. Гіпертонічна хвороба розвивається внаслідок порушення судиннорегулюючого центру в корі головного мозку. Причини тому - нервове перенапруження, травма головного мозку. Спадковість, ожиріння, цукровий діабет надмірне вживання солі є факторами ризику гіпертонічної хвороби. При гіпертонічній хворобі відбувається підвищення мінімального (внаслідок спазму артеріол) та максимального ( посилення систол лівого шлуночка для подолання опору судин) тиску. Систематичне виконання фізичних вправ призводить до більш економної реакції системи кровообігу та до стійкого зниження АТ.
Завдання ЛФК: покращення діяльності ЦНС, ендокринної та серцево-судинної системи, психоемоційного стану та обміну речовин; нормалізація регуляції АТ і функцій вестибулярного апарату, підвищення адаптації до фізичних навантажень.
Особливостями методики є: поєднання загальнорозвиваючих та спеціальних вправ. ЗРВ використовуються для всіх м'язових груп. Спеціальні вправи - вправи на розслаблення, дихання, для вестибулярного апарату дають найбільший ефект. Дихальні вправи виконуються з подовженим видихом. Застосовуються рухи розслабленими кінцівками.високий ефект дають вправи у воді, вони понижують статичні зусилля м'язів для підтримки пози і складають

 
 

Цікаве

Загрузка...