WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Особливості планування у сільському зеленому туризмі (пошукова робота) - Реферат

Особливості планування у сільському зеленому туризмі (пошукова робота) - Реферат

організації діяльності цим підприємством та його конкурентами.
13. Гарантійні зобов'язання перед інвесторами -" джерела інформації: юридична документація.
14. Якісна характеристика унікальних туристично-рекреаційних ресурсів та популярності регіону діяльності серед основних категорій потенційних споживачів агротуристичних послуг [8].
У випадку інвестицій у туризм на сільських територіях і в сільський туризм бізнес-план повинен передбачати графік повернення кредиту, а також факт, що вкладені кошти в розвиток туристичного продукту і його рекламу можуть обертатися і давати прибуток щонайменше через три роки.
Таким чином, бізнес-план потрібен господарям не лише для отримання кредиту, але,насамперед, для власних потреб.
План господарювання (бізнес-план), що передбачає різнопланові елементи сільського туристичного підприємництва, має містити реальну оцінку господарського потенціалу. Тільки в цьому випадку він стане надійним провідником у діяльності і знаряддям для оцінки її успіху.
У бізнес-плані агротуристичної діяльності необхідно звернути особливу увагу на детальний аналіз маркетингового комплексу (оцінка ринку). Крім того, існує необхідність відповісти на такі запитання:
1. Маркетингові цілі (чого ми хочемо досягти: зростання продажів, зміни споживацької чи сезонної структури продажів, увійти з новим продуктом чи послугою, опанувати ринок тощо).
2. Шанси і загрози (сприятливі умови і перешкоди для діяльності у сільському туризмі).
3. Конкуренція (ким є наші найбільші конкуренти, яка їхня частка у ринковому сегменті, в який ми претендуємо ввійти).
4. Недоліки конкурентів (у чому їхня слабкість).
5. Переваги конкурентів (подати сильні сторони конкурентів, чим саме вони загрожують нашому бізнесу).
6. Наші недоліки (недоліки власної справи, що є небажаним чи ще нереалізованим).
7. Наші переваги (є переваги власної справи).
8. Постачальники (чи знаєте Ви потенційних постачальників продукції та послуг, чи укладено з ними відповідні партнерські угоди або принаймні декларації про наміри співпраці).
9. Недоліки постачальників (які є слабкі сторони постачальників, що загрожують Вам з їхнього боку).
10. Переваги постачальників (чому я впевнений у своїх постачальниках).
11. Споживачі (ким будуть споживачі моїх послуг).
12. Недоліки споживачів (перелічіть слабкі сторони своїх клієнтів, у чому полягає загроза з їхнього боку).
13. Переваги споживачів (перелічіть сильні сторони своїх клієнтів, чому є впевненість, що продукт їх зацікавить).
14. Розміри ринку (визначити обсяг і географію ринку збуту).
15. Виробничі потужності (пропускний потенціал агрооселі тощо).
16. Клієнти (яку кількість клієнтів можна очікувати).
17. Мотивація інвестиції (чому я вважаю, що продукт здобуде достатньо великий ринок збуту).
18. Розвиток підприємництва (плани щодо подальшого розвитку через зростання продажу, збільшення видів послуг тощо).
Послідовність підготовки бізнес-плану організації агротуристичної справи у сільській місцевості показано на рис. 3.6.
Впровадження інвестиційного бізнес-плану спрямоване на отримання максимально можливого ефекту, тобто очікуються результати від реалізації інвестиційного проекту. Вони можуть бути виражені у досягненні певного рівня економічних показників (максимізувати прибутки, нарощувати або розширювати виробництво тощо).
У бізнес-плані необхідно обґрунтувати реальні показники ефективності інвестицій з високим ступенем достовірності й точності, врахувати всі фактори, які можуть вплинути на ефективність проекту, оцінити можливі ризики. Складність розрахунку ефективності зумовлюється тим, що у практичній організації агротуристичного бізнесу досить важко правильно оцінити всі аспекти діяльності як на етапі здійснення інвестицій, так і під час експлуатації інвестиційного проекту, точно спрогнозувати і домогтися високого ступеня достовірності інформації.
Тим, хто прагне започаткувати чи розширити й ди-версифікувати власний агротуристичний бізнес, рекомендуємо здійснювати комплексну оцінку ефективності інвестиційних проектів, оскільки окремі показники не дають змоги повністю проілюструвати реальну ситуацію інвестиційного об'єкта. На основі отриманих показників розраховується міра ризикованості інвестиційного проекту з метою максимального ухилення від збитків шляхом відсіювання несприятливих інвестиційних проектів, а також уживання інших відповідних заходів щодо зменшення ризиків.
Рис. 3.6. Етапність складання бізнес-плану організації агротуристичної справи у сільській місцевості
При оцінці ефективності інвестиційного проекту порівняння різночасних показників здійснюється шляхом приведення (дисконтування) їх до вартості в початковому періоді. Для приведення різночасних затрат і фінансових результатів використовується норма дисконту, що дорівнює прийнятій для інвестора нормі доходу на капітал.
При плануванні сільського зеленого туризму особливу увагу належить звернути на фінансове планування, адже воно виступає основою ефективного функціонування. Золоте правило менеджера туризму звучить так: "час - це гроші". Час відіграє ключову роль у тактичному плануванні конкретних ресурсів і етапів робіт зі створення сільського турпродукту.
Для узгодження часового й грошового вимірів планових показників, прийнято використовувати дисконтування - метод урівнювання різночасових грошей. Для цього послуговуються такою формулою:
Дм=Дс х (1 + Еt) ,
де Дм - майбутня вартість сьогоднішніх грошей; Дс - сьогоднішня вартість майбутніх грошей; Е - норма дисконту, t - час у роках чи місяцях.
За допомогою цієї формули власник агрооселі може самостійно підрахувати, яку суму прибутку через 1-2 роки необхідно буде повернути інвестору, який зараз надає кредит в обсязі 1 тис. у. о., або який обсяг майбутнього прибутку буде еквівалентний вкладеним нині коштам у розбудову агрооселі.
Оцінка ефективності інвестиційного бізнес-плану здійснюється на основі таких показників: чистий приведений (дисконтований) дохід, індекс дохідності, індекс (коефіцієнт) рентабельності, термін окупності, внутрішня ставка дохідності. Ці показники використовуються при порівняльному аналізі альтернативних проектів, однак можуть використовуватися і як критерії, що застосовуються при визначенні комерційної та бюджетної ефективності проекту.
У сільському зеленому туризмі існує фактор сезонності попиту на агротуристичні послуги. Це породжує проблему раціонального розподілу грошових надходжень у часі (в "піковий" і "мертвий" сезони). Тому варто особливо самокритично підходити до планування обсягів

 
 

Цікаве

Загрузка...