WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Районування Карпатського регіону за рівнем розвитку та відмінностями турпродукту сільського зеленого туризму - Курсова робота

Районування Карпатського регіону за рівнем розвитку та відмінностями турпродукту сільського зеленого туризму - Курсова робота

піші маршрути різних категорій складності, що охоплюють хребти Оровий, Сянський, Зелем'янка, Довжки, Буківська полонина та перевали Ужоцький, Верецький, Руський шлях.
Популярним центром екотуризму є НПП "Сколівські Бескиди" з екостежками на мальовничі карпатські вершини гір Парашка, Вел.Верх, Кремінна, до водоспаду "Кам'янка". Популярною також є мережа екоту-ристичних маршрутів в околицях гірського курорту Славське до вершин гір Магура, Тростян, Татарівка. Значним потенціалом туристичного розвитку (у тому числі транскордонного кінного, велосипедного і пішого) володіє львівська частина міжнародного польсько-словацько-українського біосферного резервату "Східні Карпати".
Стаціонарна рекреація розвивається у гірському бальнеологічному курорті Розлуч (пансіонати, а також понад десяток агроосель).
Інтенсивного розвитку у Бескидському районі набув сільський зелений туризм з самобутнім етнографічним бойківським колоритом. Серед переваг відпочинку в приватних агрооселях Карпат можна назвати можливість безперешкодного збирання лікарських трав, ягід і грибів у довколишніх лісах; рибальство, набуття навиків власноручного приготування карпатських страв з домашньої сировини; посильну фізичну працю й опанування сільськими ремеслами (навики сінокосіння, заготівлі дров, розкладання гірської ватри, теслярства тощо).
Стаціонарний відпочинок у Бескидському туристичному районі Львівщини урізноманітнюється насиченою туристично-екскурсійною програмою. На вибір клієнта пропонується до двох десятків туристичних походів та екскурсій. Найпопулярнішими серед гостей львівських Карпат стали комбіновані автобусно-пішохідні екскурсії:
- у Львів - архітектурну "перлину" України;
- до бюветів цілющих мінеральних вод найвідоміших в Україні курортів - Трускавця, Моршина і Схід-ниці;
- у міжнародний біосферний резерват "Східні Карпати", НПП "Сколівські Бескиди", НПП "Синевир";
- селами етнографічного краю Бойківщини з оглядом пам'яток народної архітектури XVIII-XIX ст. і музею "Бойківщина" у Турці;
- у середньовічний гірський Гошівський монастир і до "Скель Довбуша";
- до Урицьких скель з руїнами давньоруської фортеці "Тустань".
Отже, на туристичному ринку Карпатського регіону Львівська область репрезентована цілим спектром ви-сококонкурентних турпродуктів усіх видів (літніх і зимових) активного гірського туризму й стаціонарної гірської рекреації та культурологічного, релігійно-паломницького, сентиментального, воєнно-екстремального туризму.
За видами і формами туристичного обслуговування, характером територіальної організації галузі та наявним потенціалом розвитку модерної туріндустрії Львівщина займає провідну позицію не лише в Карпатському регіоні, а загалом й у рейтингу туристично найпопулярніших регіонів України та Центрально-Східної Європи.
Івано-Франківський субрегіон
Внутрішньообласний розподіл туристичних потоків на Івано-Франківщині зумовлений впливом природного та етнокультурного чинників. Відтак, за особливостями рельєфу, ландшафтними й етнокультурними характеристиками на території Івано-Франківщини виділяють дві рекреаційно-туристичні зони:
1. Гірську (по орографічній осі Карпат межує із Закарпаттям і Буковиною), що включає в себе Долинський, Рожнятівський, Богородчанський, Наддвірнян-ський, Верховинський і Косівський адміністративні райони.
2. Передгірно-долинну (межує з Львівщиною, Поділлям та Буковиною), що об'єднує економічно розвинутіші Рогатинський, Калуський, Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Городенківський, Коломийський і Снятинський адміністративні райони.
У їх межах виокремлюють ще низку туристичних підзон і районів. Відповідно до цього, стаціонарна рекреація і туризм мають свої внутрішньореґіональні відмінності, що веде до урізноманітнення турпродукту.
Центральне місце в туристичному комплексі Івано-Франківської області має стаціонарна рекреація, що ґрунтується на загальнооздоровчій кліматотерапії в екологічно чистому середовищі Карпатського середньогір'я, та активний гірський туризм.
Загалом в області нараховується 96 туркомплексів, а також пансіонатів і будинків відпочинку готельного типу, які одночасно можуть прийняти до 14 тис. туристів. З них 73 об'єкти (76 %) сконцентровано в горах. На цій підставі в межах гірської рекреаційно-туристичної зони Івано-Франківщини виділяємо три різні туристичні райони за рівнями туросвоєності, атракційністю, специфікою пропонованого турпродукту, зокрема Осмолодсько-Болехівський, Ворохтинсько-Яремчанський і Верховинсько-Косівський райони.
Осмолодсько-Болехівський туристичний район - це один з потенційно найперспективніших районів туристичного освоєння Українських Карпат. Район межує з найбільшими бальнеологічними курортами заходу України (Трускавець, Моршин), а також з найпопуляр-ніпіими в реґіоні гірськотуристичними центрами Львівщини (Славське, Сколе) і Закарпаття (Воловець, Міжгір'я), межує з мальовничими національними природними парками "Сколівські Бескиди" і "Синевир". У цьому районі функціонують такі основні центри туризму, як:
o Болехів - одна з колоритних етнографічних "столиць" Бойківщини. Місцевий турпродукт повністю зорієнтований на обслуговування масових екскурсійних потоків з курортів сусідньої Львівщини. Екскурсантам пропонується відвідати музей та храми Болехова, паломницький тур у с. Гопіів (побувати у середньовічному монастирі XVI ст. на Ясній горі), екскурсійний тур у с. Бубнище (відвідання високоатракційної природно-історичної пам'ятки "Скелі Довбуша" (своєрідний карпатський "Стоунхендж") - масив скель-останців зі штучними печерами, в яких здійснювалися язичницькі культи древніх культур, починаючи з доби неоліту).
o Новий Мізунь - агрорекреаційна зона на базі родовища мінеральних вод, що обслуговує внутрішньо-обласні рекреаційні потоки.
o Осмолода - потенційно найпривабливіший центр пригодницького гірського туризму в Карпатському регіоні. Довкола селища на десятки кілометрів майже відсутні інші населені пункти (крім малих, хутірного типу). Залісненість території понад 98 % . Природні передумови унікально сприятливі для формування поза-конкурентного на ринку Європи гірськотуристичного продукту:
- пригодницько-екстремального експедиційного туризму з набором основних елементів "школи виживання" гребенями важкопрохідних карпатських хребтів Красношир, Хом, Аршиця, Матахів (г. Сивуля, 1818 м), Ґорґан;
- карпатської робінзонади в повній ізоляції від се-лищно-дорожної інфраструктури;
- елітарного ліцензованого мисливського туризму;
- екстремального сплаву бурхливими карпатськими ріками Лімниця, Свіча, Мизунка (основна конкурентна перевага - рідкісна, практично цілковита, незайманість прирічкових ландшафтів уздовж багатокілометрових маршрутів сплаву).
o Манявский водоспад - розташований вище Ма-нявского монастиря, у гірській ущелині. Потрапити туди досить важко, його висота близько 20 м, вода спадає кількома каскадами. Біля підніжжя водоспаду - невелике дрібне озерце, в якому при бажанні можна було б викупатися.
Ворохтинсько-Яремчанський туристичний район (у територіальних межах найбільшого і найпопулярнішого в регіоні Карпатського національного природного парку) - це

 
 

Цікаве

Загрузка...