WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Районування Карпатського регіону за рівнем розвитку та відмінностями турпродукту сільського зеленого туризму - Курсова робота

Районування Карпатського регіону за рівнем розвитку та відмінностями турпродукту сільського зеленого туризму - Курсова робота

Гостей агроосель цього району приваблюють:
- мальовничі малополіські ландшафти з самобутніми селами волинського етнографічного типу;
- давньоруські міста з фортифікаціями-городища-ми Белз (X ст.) і Буськ (1097 p.);
- місцеві Підгорецький і Бродівський замки середньовічно-ренесансної доби;
- старожитні галицькі міста Сокаль і Червоноград з сакральними спорудами XVI-XVII ст. у стилі ренесансу;
- автоподорожі у суміжні турцентри Почаїв і Берестечко.
Розтоцько-Опільський туристичний район охоплює центральну смугу Львівщини разом з м. Львів. Цей район чітко спеціалізується на обслуговуванні рекреаційного потоку зі Львова, а також на історико-культурному, релігійному й сільському зеленому туризмі. Туристичне "обличчя" району формує надзвичайно багата історико-культурна спадщина різних епох, народів і культур. Незмінною популярністю серед іноземних та українських туристів користуються:
- пам'ятки Київської Русі й Галицько-Волинськоїдержави (IX-XIV ст.): Плісненськ (одне з наймогутні-ших давньоруських городищ X-XIII ст. площею 160 газ сімома лініями оборонних валів), а також Белз і Буськ;
- мальовничі замки Львівщини: Олеський замок-музей в оточенні мальовничого ландшафтного парку (місце народження й резиденція польського короля Яна III Собєського; музейна експозиція замку славиться унікальним батальним полотном "Битва під Віднем" художника М. Альтамонте (1692 p.), унікальною колекцією дерев'яної скульптури XIV-XIX ст., іконописа-ми та меблями XII-XVIII ст. тощо), Підгорецький замок-палац ("маленький Версаль" в оточенні ландшафтного парку, поряд родинний костел-усипальниця магнатів Жевуських), Золочівський замок бастіонного типу (1442 р., витримав кілька турецько-татарських облог, усередині замкового подвір'я - двоповерховий ренесансовий палац і "Китайський" палац у східному стилі), Свіржський замок (1482 p., витримав дві турецькі облоги у 1672 р. і 1675 p.), Старосільський замок князів Острозьких;
- історико-культурні центри ренесансного містобудування: Жовква (резиденція польських королів), Городок (згадка 1213 p., церкви XVII ст.), Яворів, Судова Вишня, Глиняни, Буськ, Золочів;
- релігійні центри і пам'ятки народної сакральної архітектури: древні монастирі у Лаврові (1292 p., Онуф-ріївська Лавра, заснована князем Левом, сином Данила Галицького, на честь якого названо Львів. У монастирі - усипальниця князя Лева, двох володарів Молдови та багатьох середньовічних єпископів), Підкамені (XV ст.), Крехові (XVII ст.), Підгірцях (XVIII ст.), с. Страдч тощо;
- села - центри народних промислів і сільського зеленого туризму ( Потелич, Грунтів, Монастирок, Івано-Франкове, Мокротин, Куликів тощо);
- екотуристичні об'єкти: Яворівський НПП, заповідник "Розточчя".
Українське Розточчя ось уже понад 100 років є основним центром відпочинку для львів'ян. Територіально Розточчя знаходиться у межах двох адміністративних районів Львівщини - Жовківського та Яворівського. Природні особливості височини зумовили, перш за все, розвиток літніх відпочинкових центрів. Перша відпо-чинкова оселя на Розточчі виникла у Брюховичах у 1889 p., коли при будівництві залізниці Львів - Рава-Руська було виділено 14 га для побудови літниська серед 1000-гектарного соснового лісу.
Найпринадніша форма дозвілля на Росточчі - активний відпочинок, пов'язаний із збиранням ягід та грибів. Наприклад, основна спеціалізація околиць смт Івано-Франкового - розкішні малинники.
На Розточчі серед агротуристів популярне й рибальство. Уздовж р. Верещиці нижче с. Лелехівка простягаються угіддя місцевого рибокомбінату. Наявні тут також великі стави (Янівський, Ясинецький), які при відповідному впорядкуванні (пляжі, човнові станції) можуть стати центрами водної рекреації.
Продукт сільського туризму за останні роки суттєво розвинувся і є доповнюючим елементом рекреаційної сфери Розточчя. Функціонують два варіанти агротуристичних послуг: нічліг + сніданок та нічліг + триразове харчування.
Переважно місцевих рекреантів обслуговують невеликі бальнеологічні курорти району Немирів і Шкло (сірководневі мінеральні води). Поряд з санаторіями розвивається сільська нічліжно-туристична база оздоровчого профілю.
Неабиякого розвитку набуває в Розтоцько-Опільському районі екстремальний туризм: стрибки з парашутом з висоти 1 км у Городку, воєнний туризм з можливістю випробувати важку бронетанкову техніку та постріляти з усіх видів зброї, у тому числі мінометів і гармат тощо.
Львівське Передкарпаття - це найпопулярніший в Україні загалом і в Карпатському регіоні зокрема курортний район міжнародного значення. Його формують: Трускавець, Моршин та Східниця - бальнеологічні курорти з десятками санаторіїв і пансіонатів. Курортний турпродукт передбачає стаціонарне комплексне оздоровлення під наглядом кваліфікованого медперсоналу (індивідуальний підхід до кожного клієнта), що включає діагностику захворювань, курс питного лікування, інгаляції мінеральними водами, прийом соляних і термальних ванн, лікувальні грязе- і кліматотерапію, спортивно-реабілітаційну медицину в гірськолісових ландшафтах Карпат, дієтичне харчування натуральними екологічно чистими продуктами.
Стаціонарна рекреація у санаторіях, пансіонатах та агрооселях цього району урізноманітнюється десятками маршрутів екскурсійного обслуговування, що пролягають:
- теренами львівських Карпат та Закарпаття, до древніх замків і ренесансних міст Львівщини;
- до історико-архітектурних центрів Передкарпатського туристичного району: Самбора (заснованого 1238 p.; ратуша 1668 р., костели XVI-XVIII ст.), Дрогобича (унікальні дерев'яні храми XVII ст. бойківського архітектурного стилю, костели XV ст., площа Ринок, музей "Бойківщина"), у старі галицькі міста Стрий, Борислав, Хирів, Добромиль.
Бескидський туристичний район - це територія найбільшого туристичного освоєння Львівщини. Він репрезентує низку висококонкурентних турпродуктів, що постійно користуються попитом як на національному, так і на міжнародному туристичних ринках. Основна спеціалізація Карпатського району - всі види (літні й зимові) гірського туризму.
Найбільшими центрами гірського туризму є Слав-ське (10 підйомників, з них 6 затверджені Міжнародною федерацією лижного спорту (FIS), у тому числі найдовша в Україні крісельна канатна дорога протяжністю 2,7 км) і Сколе. У цих гірських курортах створено сучасну інфраструктуру гірськолижного спорту (крісельні та бугельні підйомники, комплекси трамплінів, трамбувальна техніка, під'їздні шляхи з паркінгами, прокат спорядження тощо). До послуг туристів траси різної протяжностій складності, у тому числі для сноуборду, лижного слалому.
Високі стандарти обслуговування забезпечують новозбудовані спортивно-туристичні комплекси і приватні пансіонати. Ці туркомплекси пропонують найширший спектр сервісного обслуговування, з багатою національною кухнею, барами з коктейлями з карпатських трав, басейнами, сауною, солярієм, конгрес-залом, обміном валют, інтернет-зв'язком, супутниковим телебаченням, прокатом гірського спорядження.
У літньо-осінній період на базі туркомплексів та агросадиб розвивається пішохідний та екологічний туризм. У Карпатах прокладено велосипедні й

 
 

Цікаве

Загрузка...