WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Районування Карпатського регіону за рівнем розвитку та відмінностями турпродукту сільського зеленого туризму - Курсова робота

Районування Карпатського регіону за рівнем розвитку та відмінностями турпродукту сільського зеленого туризму - Курсова робота


Курсова робота:
Районування Карпатського регіону за рівнем розвитку та відмінностями турпродукту сільського зеленого туризму
Зміст
Районування Карпатського регіону за рівнем розвитку та відмінностями тур-продукту сільського зеленого туризму
Львівський субрегіон
Івано-Франківський субрегіон
Чернівецький субрегіон
Закарпатський субрегіон
Список використаної літератури
Споживчий продукт сільського зеленого туризму у кожній окремо взятій місцевості має свої відмінності, зумовлені особливостями природного й етнографічного середовища сільського розселення регіону, а також характером його сучасної адміністративно-громадської самоорганізації. Тому районування Карпатського регіону
за рівнем розвитку та відмінностями турпродукту сільського зеленого туризму ми здійснювали з урахуванням таких критеріїв:
- природно-географічного поділу регіону;
- етнографічного (історико-культурного) поділу регіону;
- адміністративно-територіального (а отже, й інфраструктурно-господарського) поділу регіону.
Природно-географічний поділ регіону - це виокремлення в його межах природних районів з відмінною геолого-геоморфологічною будовою, рельєфом, мікрокліматом і біоценотичною структурою. Ландшафтний принцип диференціації Карпатського району передбачає поділ його на рівнинну, передгірську і гірську зони, а в їх межах - на окремі ландшафтні райони (Мале Полісся, Розточчя, Стрийсько-Сянська Верховина, Мармароський масив тощо).
Етнографічне районування - це поділ території на локальні культурно-побутові ареали сільського розселення, які мають спільні риси мовного, звичаєвого, господарського характеру, зумовлені особливостями природного середовища, генезису та подальшого історичного розвитку кожної розселенсько-етнографічної групи. Етнографічний принцип диференціації Карпатського району передбачає його поділ на рівнинну (поліщуки, галичани, підкарпатські русини) і перед гірсько-гірську зони (лемки, бойки, гуцули), а в їх межах - на окремі етнографічні й історичні райони (Мале Полісся, Розточчя, Рогатинщина, Покуття, Буковина тощо).
Адміністративно-територіальний поділ регіону - це офіційний поділ території держави на самостійні адміністративно-господарські одиниці (селищні ради, райони, області), які відзначаються сформованою спеціалізацією господарства (у тому числі туристично-рекреаційного) й володіють централізованою системою комунікацій (зокрема, транспортного сполучення).
Спільними рисами турпродукту всіх сільських районів Карпатського регіону є можливість поєднувати (комбінувати) власне відпочинок у сільській оселі з цілою низкою занять спортивним та екологічним туризмом. Турпродуктні можливості сіл Карпатського регіону у посезонному розрізі ілюструє табл. 6.1:
Таблиця 6.1. Види активного дозвілля в рамках сільського зеленого туризму в Карпатському регіоні
№ з/п Види активного дозвілля в рамках сільського зеленого туризму Місяці року
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
1 Сплав гірськими річками - - - - + + - - - - - -
2 Велотуристичні подорожі - - - - + + + + + - - -
3 Гірський велосипед - - - - + + + + + - - -
4 Лижні походи + + +
5 Гірські лижі, сноуборд + + + +
6 Піший туризм - - - + + + + + + + - -
7 Екскурсійні тури + + + + + + + + + + + +
8 Кемпінг - - - + + + + + + - - -
9 Пікніки - - - - + + + + + - - -
10 Спортивне орієнтування - - - - + + + + + - - -
11 Зимове орієнтування (на лижах) + + +
12 Гірські сходження - - + + + + + + - - - -
13 Парапланеризм + + + + + + -
14 Верхова їзда + + + + + + + + + + + +
15 Спостереження за птахами + + + - - -
16 Спостереження за тваринами + + + + - - + + + + + +
17 Збір ягід - - - - - + + - - - - -
18 Збір грибів + + + + - - -
19 Збір лікарських трав - - - - - + + - - - - -
20 Плавання і купання - - - - - - + + - - - -
21 Ліцензійне полювання + + + +
22 Рибалка + + + - - -
23 Фотополювання + + + + - - + + + + + +
Якщо розглянути інтенсивність і сезонний характер агротуристичного руху в регіоні, то за цим критерієм також можна чітко виділити кілька характерних субширотно-орографічних зон. Зокрема, найбільші відмінності мають, з одного боку, височинні та передгірні території, з іншого, власне гірські райони.
Найактивніше рівнинні терени (Мале Полісся, Розточчя, Опілля, Гологори, Вороняки, Передкарпаття, Хотинська височина тощо) відвідуються у літній період. Це пов'язано з часом масових відпусток і канікулярного дозвілля дітей і студентської молоді, а також з "піком" масовості вік-ендового відпочинку. Саме у цей час максимально задіяна нічліжна і гастрономічна база рівнинних районів регіону. Другий максимум відвідуваності цих територій припадає на перехідні сезони: весняний і осінній. Весною це пов'язано з пожвавленням приміського вік-ендового агроекотуризму, восени - з пожвавленням інтересу мешканців міст до традиційних збиральницьких промислів українського народу (заготівля лісових ягід і грибів).
Натомість, гірські території регіону мають два різко виражені "піки" відвідуваності. Перший припадає на зимовий період, коли Карпати приваблюють гостей лижними трасами, різдвяною обрядовістю, веселими народними гуляннями, красою справжньої зими, яку не вдається відчути у містах.
Другий максимум триває з другої декади червня до кінця серпня - період наймасовіших відпусток і активного гірського туризму (пішохідного, велосипедного і кінного), пізнавальних екотуристичних мандрівок, просто відпочинку посеред величі зелених карпатських краєвидів.
Основні види агротуристичних послуг подано у табл. 6.2.
Найпопулярнішими агротуристичними продуктами в Карпатському регіоні є ті, що пов'язані з національною кухнею, проведенням фестин (вечорниці, народні обряди). Значного поширення набули оздоровчі сауни з фіточаями, зимові розваги з катанням на санях. У всіх карпатських областях поширений збір ягід і грибів та кваліфікований туризм (піші, кінні прогулянки). Усе більшої популярності набувають форми пізнавального туризму (відвідування народних умільців, домашніх музеїв тощо).
Кожна з областей Карпатського регіону має свою спеціалізацію в агротуристичних продуктах. Проаналізовані нами каталоги агротуристичних послуг трьох карпатських областей дали можливість встановити найбільш поширені агротуристичні продукти для кожної з областей. Зокрема, в Івано-Франківській і Закарпатській областях популярною є участь туристів у народних святах і обрядах, відвідини народних умільців, прогулянки на конях. На Львівщині туристи найчастіше беруть участь у зимових розвагах та сільських вечорницях.
Таблиця 6.2. Основні види агротуристичних продуктів Карпатського регіону (за матеріалами каталогів сільського туризму)
№ з/п Агротуристичні продукти Львівська область Івано-Франківська область Закарпатська область
1 Національна домашнякухня ++ ++ ++
2 Сільські вечорниці з частуванням ++ ++ +
3 Участь у проведенні свят, народних обрядів (весілля, колядки, троїсті музики) + ++ +
4 Відвідування народних умільців, домашні

 
 

Цікаве

Загрузка...