WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Передумови та етапи розвитку сільського зеленого туризму в Карпатському регіоні України - Курсова робота

Передумови та етапи розвитку сільського зеленого туризму в Карпатському регіоні України - Курсова робота

йрозмаїттям пам'яток історії, археології, архітектури та монументального мистецтва не може похвалитися жодна інша область України.
Щороку історико-культурні пам'ятки Львівщини приваблють туристів з усієї України та з-за кордону: у 2004 р. екскурсійними послугами скористалося близько 170 тис. гостей області, з 1996 р. має місце тенденція стабільного зростання туристично-екскурсійного потоку.
Внутрішньообласний розподіл туристичних потоків на Львівщині здійснюється в радіальному напрямку від м. Львова - європейської "столиці" України, що виступає одним з найбільших центрів туристичного притягання в Центрально-Східній Європі.
Львів зазвичай називають "містом музеїв". Численних туристів приваблюють у це стародавнє гостинне місто історико-архітектурні комплекси різноманітних архітектурних стилів XII-XIX ст., унікальні зібрання й колекції, що зберігаються в Національному та Історичному музеях, Картинній галереї, Музеї історії релігії та Арсеналі - музеї старовинної зброї. З унікальними колекціями порцеляни і фаянсу, меблів і ткацтва, прикладного та декоративного мистецтва можна ознайомитися в Музеї етнографії та художнього промислу.
Провідне місце в структурі туристичного комплексу Львівщини займає санаторно-курортне лікування та відпочинок.
У сфері санаторно-курортного обслуговування діє 81 санаторій та пансіонат з лікуванням (63,7 % від загальної кількості закладів оздоровлення та відпочинку області). На них припадає 17,6 тис. місць (93,5 % від загальної кількості).
Заклади відпочинку Львівської області представлені пансіонатами, базами та установами 1-2-денного перебування. З трьох наявних в області пансіонатів відпочинку на 74 місця у 2003 р. діяв один, у якому відпочили та оздоровились понад 2 тис. осіб. У тому ж році у 30 базах та інших закладах відпочинку на 2,3 тис. місць відпочило 9,2 тис. осіб та у 20 закладах 1-2-денного перебування - 3,4 тис. осіб.
У Львівській області діє 269 підприємств, ліцензованих на організацію іноземного, зарубіжного, внутрішнього, масового й оздоровчо-спортивного видів туризму, а також проведення екскурсійної діяльності.
В області функціонує потужна нічліжна база, що нараховує 67 підприємств готельного господарства (48 готелів, 7 мотелів, 2 кемпінги, 5 гуртожитків для приїжджих, 5 молодіжних баз та гірських притулків), послугами яких у 2003 р. скористалися понад 150 тис. осіб, з них іноземців - 36 тис. осіб.
Однією з головних передумов розвитку туризму та рекреації у прикордонних районах є розбудова, облаштування наявних та введення в дію нових прикордонних переходів. На території Львівської області по периметру державного кордону з Республікою Польща довжиною 250 км функціонують сім пунктів пропуску через державний кордон України: 4 автомобільних - "Шегині", "Рава-Руська", "Мостиська-2", "Смільниця", та 3 залізничних - "Хирів", "Мостиська-2", "Рава-Руська". Функціонує пішохідний перехід на ПП "Шегині-Медика". Він працює лише 12 годин (з 8-ї год. ранку до 20-ї год. вечора), що значно обмежує можливості туристів.
Львівська область має добре розвинуту транспортну інфраструктуру і є головним транзитним коридором в євразійській комунікаційній мережі Європейський Союз - Україна - Росія та країни Кавказу, Центральної і Східної Азії.
Основними транзитно-туристичними осями області є міжнародні автомагістралі Е-5 (Київ - Львів - Ліссабон), Е-17 (Львів - Люблін - Варшава), Е-40 (Львів - Краків - Франкфурт), Е-471 (Львів - Стрий - Чоп). Зі Львова забезпечується пряме автобусне сполучення з містами Польщі, Німеччини, Чехії, Великої Британії, Білорусі. Міжнародне залізничне сполучення дає можливість доїхати до Варшави, Кракова, Москви, Мінська, Праги, Братіслави, Афін, Бухареста, Софії, Відня. Львів має пряме залізничне сполучення з усіма обласними центрами України та основними регіонами держав СНД.
Загальна протяжність автомобільних шляхів становить 8,3 тис. км, з яких 97 % мають тверде покриття. Щільність автодорожної мережі становить 0,37 км/км2 (середнє значення по Україні - 0,17 км/км2). Це дає змогу охопити кільцевими екскурсійно-туристичними маршрутами панівну більшість природних та історико-культурних атракцій області.
Нині вздовж автошляхів міжнародного і регіонального значення, які активно використовуються туристами, формується розгалужена інфраструктура приватних мотелів, кемпінгів, ресторанів, сервіс-центрів, що обслуговують транзитно-туристичні потоки на рівні, наближеному до європейських стандартів.
Залізничні колії на території області простягаються на 1292,2 км, з яких 818 км електрифіковані. У Львові сходяться залізничні маршрути з 9 різних напрямків. Львівська залізниця обслуговує 7 західних областей України. Пасажирообіг у 2003 р. склав 2,5 млрд пас./км, обслужено 32 млн пасажирів.
Розробляються плани оновлення залізничної ділянки від Львова до польського кордону. Проектні пропозиції передбачають: будівництво 84 км колії європейського стандарту від Львова до українсько-польського кордону; заміну колії радянського стандарту на колію європейського зразка; реконструкцію головного вокзалу; будівництво нового вокзалу.
Львів є одним з найважливіших повітряних портів України. Він сполучений міжнародними повітряними лініями з Варшавою, Торонто, Манчестером, Франкфуртом-на-Майні, аеропортами Росії, Кавказу, Середньої Азії, з головними містами України. Львівським аеропортом обслужено у 2003 р. близько 45 тис. пасажирів.
Плани щодо модернізації та оновлення Львівського аеропорту передбачають збільшення його пропускної потужності у 5-6 разів. Реалізація цього проекту дасть можливість аеропорту регулярно приймати найбільші пасажирські та вантажні літаки, одночасно обслуговувати до 6 пасажирських рейсів.
Привабливими для туристів є підприємства ресторанного господарства області (ресторани, кафе, бари тощо), яких на кінець 2005 р. нараховувалось близько З тис. на 130 тис. місць. Щороку зростає кількість зазначених підприємств уздовж основних автомобільних туристичних маршрутів.
Отже, можна стверджувати, що у Львівській області існують сприятливі соціально-економічні передумови організації і розвитку агротуризму на базі сільських дворів та фермерських господарств. Аналіз рекреаційної інфраструктури дає підстави для високої оцінки перспективності та економічної доцільності розвитку сільського туризму й перетворення Львівщини у туристично-оздоровчий регіон загальноєвропейського значення.
2. Івано-Франківщина
Природне та етнокультурне середовище. Івано-Франківська область тягнеться з північного заходу на південний схід уздовж орографічної осі Українських Карпат. Поряд із Закарпаттям, це найвисокогірніша область України. Близько 43 % її території складають гірські масиви, наймальовничішими серед них є: Чорногора, Горгани, Гриняви, Чивчини. Не менш строката область і в етнографічному плані. Вона складається з самобутніх етнографічних районів Опілля, Бойківщини, Гуцульщини та Покуття. їх мешканці найповніше зберегли

 
 

Цікаве

Загрузка...