WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Передумови та етапи розвитку сільського зеленого туризму в Карпатському регіоні України - Курсова робота

Передумови та етапи розвитку сільського зеленого туризму в Карпатському регіоні України - Курсова робота

врегіоні
1. Львівщина
Природне та етнокультурне середовище. Для Львівщини, площа території якої становить 21,8 тис. км2 з населенням 2,8 млн осіб, характерна різноманітність природних умов і багатство рекреаційних ресурсів.
Протяжність області з півночі на південь складає 250 км. Така витягнутість зумовлює природну зональність ландшафтів: поліських - з хвойними лісами і болотами, подільських і передгірських - з широколистяними лісами і степовими ділянками, карпатських - з гірськими лісовими просторами. Крім того, територією Львівщини пролягає головний європейський вододіл, що розмежовує басейни Балтійського і Чорного морів. Завдяки вододільному розміщенню області на Львівщині беруть початок одні з найбільших рік Централь-но-Східної Європи: Дністер (басейн Чорного моря) і Західний Буг (басейн Балтійського моря).
Південну частину області займають мальовничі гірські ландшафти Українських Карпат з абсолютними висотами до 1405 м.
Центральна частина області розташована на Подільській височині. її західними відгалуженнями виступають горбогір'я Розточчя й Опілля.
Північна частина краю лежить на низовинній пологохвилястій Буго-Стирській рівнині.
Клімат області помірно континентальний. Середня температура січня - 4,0 °С; липня + 18,0 °С. Опадів 580-650 мм. Висота снігового покриву - 10-12 см.
В області висока лісистість, нараховується понад 400 об'єктів природно-заповідного фонду, зокрема заповідник "Розточчя", національні парки Яворівський і "Сколівські Бескиди", 23 заказники, 240 пам'яток природи, 55 парків - пам'яток садово-паркового мистецтва.
Українське Розточчя - це крайнє північно-західне відгалуження Подільської височини, що являє собою горбисту гряду. На території Розточчя знаходяться два рекреаційно-екотуристичні об'єкти - заповідник "Розточчя" та Яворівський НПП. Рельєф району складається з горбистих пасем та окремих горбів заокруглених обрисів. Максимальна висота - 393 м. Розточчя горбогірною смугою простягається на 60 км від Львова до кордону з Польщею. Ширина цієї смуги коливається в межах 5-25 км. Горбогір'я крутим уступом обривається до північного сходу.
Визначальним чинником унікальності природи Розточчя є його географічне розташування. З одного боку, район межує з Прикарпаттям, а з іншого - з Поліссям і належить до лісостепової зони. Теренами Розточчя з боку Карпат проходить межа поширення ялини, ялиці і бука, а з боку Полісся - сосни. Змішуючись з типово лісостеповими породами, наприклад, дубом, ці види формують унікальні за складом лісостани. Такі угруповання з бука, дуба і сосни в межах України трапляються лише на Розточчі. Серед лісів найбільш поширеними є букові, меншою мірою - дубово-соснові угруповання, а також дубові, соснові, вільхові, ялицеві та інші лісостани.
НПП "Сколівські Бескиди" створений у 1999 р. на площі 35 684 га в межах Дрогобицького, Сколівського і Турківського районів. Межі парку в основному збігаються з межами природних ландшафтів і проходять вододільними хребтами та руслами річок.
За фізико-географічним районуванням НПП розташований у межах районів Верхньодністровських та Сколівських Бескидів, займає їх північні макросхили. Основні хребти простягаються з північного заходу на південний схід і розчленовані верхів'ями численних потоків.
До парку повністю або частково ввійшли кілька раніше створених заповідних територій: лісовий заказник загальнодержавного значення "Сколівський", ландшафтні заказники загальнодержавного значення "Зелемінь" (частково) та місцевого значення "Майдан", заповідні урочища "Дубинське", "Сопіт", "Журавлине".
У ґрунтовому покриві переважають бурі гірсько-лісові, дуже щебенисті ґрунти, сприятливі для росту численних видів рослин, з яких лише судинних налічується близько 600 видів (більше третини флористичного багатства Карпат).
Різноманітність ландшафтів Сколівських Бескидів визначається особливостями тектонічної та геологічної будови. У північній частині парку формуються ландшафти крайового низькогір'я, подекуди вкриті залишками ялицево-букових лісів. Численними допливами Стрию вони розчленовані на невеликі за площею низькогірні хребти. У місцях виходу твердих пісковиків поширені скельні утворення, взяті під охорону як геологічні пам'ятки природи.
Значну частину парку займають середньогірні ландшафти зі смерековими та смереково-ялицево-буковими лісами. Вони відзначаються відносно великими абсолютними висотами - до 1100-1200 м, стрімкістю схилів і найбільшою залісненістю. Долини потоків, які течуть у зоні поширення ямненських пісковиків, мають вигляд мальовничих ущелин. Одна з них - долина р. Кам'янка - охороняється як геоморфологічна пам'ятка природи.
Територія парку розташована в околицях популярних гірських курортних місцевостей України, таких як: Східниця, Сколе, Славське.
Існують потенційні можливості для розвитку агро-туризму в селах Майдан, Урич, Крушельниця, Підго-родці, Корчин, Сопіт, Завадка, Росохач, Сухий Потік, Мита.
Надсянський реґіональний ландшафтний парк створений у 1997 р. в Турківському районі на площі 19 428 га. Він безпосередньо межує з польським регіональним ландшафтним парком "Долина Сяну". Обидва ландшафтні парки включені у міжнародний польсько-словацько-український біосферний заповідник "Східні Карпати". Ландшафтний парк розміщений на висоті 650-950 м над рівнем моря. Гребені гір вкриті численними тріщинами. Найвищі серед вершин - г. Сянков-ська Кичера (850 м), г. Кичерка (769 м) і г. Вершок (815 м).
Соціально-економічна інфраструктура та туристичний комплекс. Львівщина має площу 21,8 тис. км2, що становить 3,6 % території України. За розмірами вона займає 17-те місце серед областей держави. Населення області становить 2 млн 754 тис. осіб (5,4 % населення України). За щільністю населення - 127 осіб на км2 - Львівщина посідає четверте місце у країні (після Донецької, Луганської та Дніпропетровської областей). За розміром Львівська область прирівнюється до таких держав, як Ізраїль або Кувейт.
Це найбільша й економічно найрозвинутіша область Карпатського регіону. Вона поділена на 20 адміністративних районів і має 42 міста, сім з яких обласного підпорядкування: Львів, Борислав, Дрогобич, Самбір, Стрий, Трускавець, Червоноград. Чотири міста (Львів, Дрогобич, Стрий, Червоноград) мають населення понад 50 тис. осіб. В обласному центрі - Львові - проживає 730 тис. осіб. А загалом на Львівщині знаходиться 1871 населений пункт.
Львівщина - це один з найбільших туристичних регіонів України, який володіє унікальними пам'ятками історико-культурної спадщини. В області зосереджено 1/4 всієї історико-культурної спадщини України. На території області знаходяться 7 курортів, два національні парки ("Сколівські Бескиди" та "Яворівський") і близько 4000 пам'яток історії та культури під охороною держави (понад 2 тис. охоронних об'єктів знаходиться у Львові; історико-архітектурний ансамбль його центральної частини у 1998 р. внесено до списку світової спадщини ЮНЕСКО). Такою кількістю

 
 

Цікаве

Загрузка...