WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Європейський досвід організації сільського зеленого туризму - Курсова робота

Європейський досвід організації сільського зеленого туризму - Курсова робота

вид туризму набув найбільшого розвитку. З їх допомогою можна самостійно вивчати європейський досвід організації сільського туризму, ознайомлюватися зі здобутками у цій сфері, наводити партнерські контакти з закордонними асоціаціями, підприємцями і туроператорами сільського туризму. А зрештою, кожен з наведених сайтів пропонує умови прямого маркетингу, тобто можливості через сайт підшукати і забронювати для себе агрооселю у будь-якому реґіоні Євросоюзу.
Таблиця 2.1. Офіційні веб-сайти національних організацій сільського туризму та агротуризму в країнах Європи та найбільших туристичних країнах світу
Країна Офіційний веб-сайт національних організацій сільського туризму
та агротуризму
1 2
Австрія http://www.farmholidays.com
Австралія http://www.agritours.com http://www.caloundraaccommodation.com www. farmstayholidays. com. au
Бельгія http: //www.gitesdewallonie .net
Болгарія www.alternative-tourism.org
Бразилія http://www.abtr.com.br
Великобританія www.visitbritain.com; www. f armstayuk .co.uk
www.bedandbreakfastnationwide.com
Греція www.guestinn.com
Данія www .bondegaardsferie.dk
Ірландія http://www.country-holidays.ie
Ісландія www. f armholidays. is
Іспанія http://www.raar.es www.ecoturismorural.com
Італія http: //www. agriturist. it
Кіпр www. agrotourism. com. су
1 2
Латвія http://www.celotajs.lv www.traveller.lv
Литва http://www.lithuaniancountryside.com www.atostogos.lt
Люксембург http://www.ont.lu www.gites.lu
Мексика http://www.guestranch.com
Нідерланди http://www.dutch-farmholidays.com
Нова Зеландія http://www.ruraltours.co.nz
Норвегія www.bbnorway.com www.norsk-bygdeturisme.no
Польща www.agritourism.pl
Румунія http: //www.antrec .ro
Сербія www.cenort.org.yu
Словаччина www.agroturist.sk
Словенія www.slovenia-tourism.si/?podezelje_l=0
США, Канада http://www.duderanchvacations.com http://www.vacationranches.com
Фінляндія www. lomarengas. f і
Франція http://www.gites-de-france-47.com www.gites-de-france.com
Чехія www.accommodation.cz www.eceat.cz
Хорватія www.istra.hr
Швейцарія www.bauernhof-ferien.ch
Швеція http://www.bopalantgard.org
Усі національні організації сільського туризму та агротуризму країн Європи у кінці 1990-х pp. об'єдналися в Європейську федерацію фермерського та сільського туризму (European Federation for Farm and Village Tourism). Скорочена назва федерації - "EuroGites".
Основною метою федерації EuroGites визначено:
- всебічну популяризацію цінностей відпочинку в сільській місцевості;
- вивчення та збереження потенціалу сільського туризму в Європі;
- сприяння розвитку сільського зеленого туризму в усіх аграрних районах Європи;
- запровадження принципів сталого туризму для різних форм організації відпочинку у сільській місцевості;
- цільове інвестування проектів розвитку сільського туризму, які підтримують принципи збереження біотичного, ландшафтного й етнокультурного різноманіття Європи та сприяють росту зайнятості сільських громад;
- надання різноманітної (передусім, консультаційної, маркетингово-рекламної, навчально-тренінгової тощо) допомоги організаторам сільського зеленого туризму.
З основними напрямами діяльності EuroGites можна детальніше ознайомитися, завітавши на офіційний веб-сайт цієї міжнародної організації (http://www. eurogites.org).
Нині EuroGites розглядає питання щодо входження у федерацію на правах повноправного члена від України Всеукраїнської спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму.
Закінчуючи аналіз світового досвіду організації сільського туризму, звертаємо увагу на нові тенденції його розвитку, пов'язані з процесом глобалізації. Глобалізація у туристичній сфері, передусім, передбачає зникнення будь-яких бар'єрів у міжнародних туристичних обмінах, туристичне "зменшення" земної кулі завдяки здешевленню трансконтинентальних авіаперельотів та створенню більш-менш однорідної за рівнем сервісу туристичної інфраструктури в усіх без винятку країнах світу тощо. Глобалізація в сільському туризмі й агротуризмі набирає обертів, перш за все, через запровадження глобальних банків даних агротуристичної пропозиції планети та механізмів глобальної електронної торгівлі цими послугами.
Зокрема, наводимо одну з найдієвіших глобальних інформаційних систем бронювання сільського туризму й агротуризму в усіх регіонах світу (http://www.allrural. com). Ця електронна система, згідно з її звітами, уже забезпечує практично 7 % світових продажів агротури-стичних послуг. А в найближчій перспективі роль подібних інформаційних систем має стати визначальною у системі глобальної промоції та збуту послуг сільського туризму у світі.
Список використаної літератури:
1. Зіемеле Астана. Аналіз сучасного стану та перспективи розвитку сільського зеленого туризму в Україні// Туризм сільський зелений. - 2004. - № 1. - С. 8-13.
2. Зінько М., Кінаш Г., Дідик Я. та ін. Ще раз про сільський туризм, агротуризм, екотуризм і зелений туризм // Туризм сільський зелений (спецвипуск) -
a. - № 2. - С. 2-7.
3. Зінько Ю.В. Організаційно-господарські аспекти розвитку сільського туризму в Карпатському регіоні // Аграрний екологічний туризм в країнах Центральної та Східної Європи: Матеріали І міжнар. наук.-практ. семінару (м. Стрий, 2004 p.). - Стрий, 2004. - С. 38-43.
4. Зінько Ю. В. Шанси і загрози розвитку сільського туризму в Україні // Матеріали конференції "Відпочинок у сільській місцевості в Україні в XXI столітті: проблеми та перспективи". - Переяслав-Хмельниць-кий, 2000. - С. 34-36.
5. Зорин И.В., Квартальнов В. А. Знциклопедия туризма: Справочник. - М.: Финансьі и статистика, 2000. - 368 с.
6. Кифяк В. Ф. Організація туристичної діяльності в Україні: Навч. посіб. - Чернівці: Зелена Буковина,- 312 с.
7. Косенко В. М. Трансформація організаційної структури функціонування сільського зеленого туризму // Матеріали конференції "Відпочинок в сільській місцевості в Україні в XXI столітті: проблеми та перспективи".- Переяслав-Хмельницький, 2000. - С. 30-32.
8. Котлінський В. Роль агротуризму як фактора суспільно-економічного розвитку сільських районів Польщі // Економіка: проблеми теорії та практики: 36. наук, праць. - Дніпропетровськ: ДНУ, 2002. - Вип. 146. - С. 23-29.
9. Кравців В. С, Євдокименко В. К., Габрель М. М. та ін. Рекреаційна політика у Карпатському реґіоні: принципи формування, шляхи реалізації. - Чернівці: Прут, 1995. - 72 с.
10. Лаврук М. М. Перспективи і проблеми розвитку сільського туризму в етнографічному районі (на прикладі Гуцульщини) // Матеріали конференції "Відпочинок у сільській місцевості в Україні в XXI столітті: проблеми та перспективи". - Переяслав-Хмельниць-кий, 2000. - С. 40-43.
11. Любіцева О. О. Ринок туристичних послуг (гео-просторові аспекти). - К.: Альтерпрес, 2002. - 436 с.
12. Мале підприємництво України: процес розвитку. - К.: Ін-т конкурентного суспільства, 2001. - 256 с.
13. Мальська М., Худо В., Цибух В. Основи туристичного бізнесу: Навч. посіб. - Л.: Вид. центр ЛНУ, 2003. - 295 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...