WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Стрибок у довжину способом «зігнувши ноги» - Реферат

Стрибок у довжину способом «зігнувши ноги» - Реферат

постановці ноги на місце відштовхування.
2. Стрибок з польотом із приземленням у кроці в яму з піском.
3. Те ж саме, але з приземленням на махову і наступним пробіганням.
4. Біг із середньою швидкістю на 60-80 м з відштовхуванням на кожен 5-й крок.
5. Стрибки з короткого і середнього розбігу.
F Методичні вказівки. Домагатись прискореного ритму останніх кроків у стрибках з будь-якого розбігу. Використовувати доріжку з нахилом (2-3?). В стрибках із коротких розбігів ногу на відштовхування ставити з передньої частини стопи. На останніх кроках розбігу тулуб нахилити дещо вперед, а в момент постановки ноги таз вивести вперед з одночасним випрямленням тулуба і з деяким його відставанням (2-3?). Зберігати високе положення на стопі.
Завдання 4. Навчити техніці польоту і приземлення.
Засоби:
1. Стрибки з місця в довжину з активним підйомом ніг вгору і їх просуванням якомога далі вперед.
2. Стрибки в довжину з 2, 3, 5 кроків розбігу. В польотній фазі винести поштовхову ногу до махової з просуванням першої вперед.
3. Стрибки в довжину з короткого розбігу через мати висотою 20-40 см встановлені за півметра до приземлення.
4. Стрибки в довжину з розбігу із завданням приземлитись на визначену відмітку.
5. Стрибки в довжину із діставанням підвішених предметів рукою, коліном тощо.
Методичні вказівки. Оволодіння будь-яким способом стрибка передбачає надійне опанування вильотом в кроці. Махова нога в момент вертикалі обов'язково має бути попереду. При цьому гомілка знаходиться під стегном, що сприяє швидкому виконанню маху. Висота предметів для діставання або долання встановлюється з урахуванням індивідуальних рухових можливостей. Невміння учнів високо піднести ноги перед приземленням часто пов'язане з недостатньою силою м'язів, тому, навчаючи техніці приземлення, необхідно застосувати спеціальні вправи для розвитку сили м'язів, які піднімають стегна. Використовуючи стрибки з короткого і середнього розбігу, необхідно постійно пропонувати і змінювати рухові завдання щодо положення тулуба, амплітуди рухів, положення у вильоті в кроці, своєчасного групування, винесення ніг на приземлення, виходу вперед або в сторону і т. д.
Завдання 5. Вчити техніці стрибків у довжину в цілому.
Засоби:
1. Повторний біг в ритмі розбігу з відштовхуванням.
2. Стрибки в довжину з короткого, середнього та повного розбігу, з використанням обраного варіанта початку і динаміки розбігу.
3. Стрибки в цілому.
F Методичні вказівки. З метою використання непарної кількості кроків рекомендується перший крок починати з поштовхової, тому у вихідному положенні махова нога повинна бути попереду. Починати стрибки необхідно з одного місця вказаного викладачем, привчати студентів вносити корективи в довжину власного розбігу. Довжина розбігу вимірюється в стопах і запам'ятовується кожним учнем. Особливої уваги надавати прискоренню на останніх бігових кроках. При стрибках із 3-5 бігових кроків місце відштовхування бажано опустити на 6-8 см. Збільшуючи довжину розбігу, зменшувати глибину відштовхування. Важливим є формування агресивних прискорень при підбіганні до місця відштовхування. Якщо стрибуну не вистачає довжини розбігу, то для досягнення максимальної швидкості слід добавляти до розбігу два бігових кроки (12 - 13 ступнів). Коли в стрибках з'являються похибки, треба спрощувати умови і переходити до більш низького режиму їх виконання, а також застосувати спеціальні вправи для виправлення вад. У той же час при успішному оволодінні технікою недоцільно штучно затримуватись на кожному етапі навчання.
Типові помилки в техніці стрибків у довжину і засоби їх усунення
Розбіг
1. Збільшення довжини кінцевих кроків розбігу, а особливо останнього - будь-який розбіг, який використовується, скоротити, залишаючи ту ж саму кількість кроків.
2. Надмірний нахил тулуба вперед або назад - стежити за правильною поставою.
3. Нестабільність бігових кроків - пробігати усю довжину розбігу з використанням контрольних відміток.
Відштовхування
1. Розслаблені м'язи ноги (особливо стопи) при її постановці на місце відштовхування - пружні стрибки на місці вверх, не згинати ніг у суглобах. Вправи на зміцнення м'язів ніг і переважно - стопи.
2. Відсутність узгодженості в роботі махової ноги і рук - пружні стрибки на місці з вагою (3-5 кг).
3. Надмірне опускання ЗЦМТ на останніх кроках розбігу - багаторазове виконання останніх кроків розбігу з розміткою і без неї.
4. Низький підйом стегна махової ноги і недостатнє згинання її в колінному суглобі - підкидання набивного м'яча стегном тільки вгору сильно зігнутою ногою в колінному суглобі. "Біг у польоті" на кільцях або "гігантські кроки".
Приземлення
1. Передчасне групування для виконання приземлення - з короткого розбігу стрибки через стрічку на висоті 20-40 см за 0,5 м до приземлення.
2. Надмірний нахил тулуба і низький підйом стегон - з короткого розбігу стрибки на паралоновий мат (висота до 1 м). Піднімання стегна з вагою (15-20 кг) на місці з опорою на гімнастичну стінку.
Спеціально-підготовчі вправи для стрибків у довжину способом "зігнувши ноги"
1. Дріботливий біг.
2. Біг із закиданням гомілок назад.
3. Біг з високим підніманням стегна.
4. Стрибки в кроці (далеко, високо, високо-далеко).
5. Імітація поштовху на місці без відриву від опори. Відштовхнувшись маховою ногою, перемістити вагу тіла на носок поштовхової. Піднімаючись на носок, енергійно винести стегно маховоїноги вперед-вгору.
6. Те ж саме, але з кроку.
7. В.п. - випад, поштовхова нога попереду. Відштовхування махом ногою і руками (6-8 разів).
8. Стрибки на двох ногах на місці з намаганням не згинати ноги в колінних суглобах. Виконувати 30 с.
9. Стрибки зі скакалкою на одній і на двох ногах (20-30 с).
10. Стрибки з ноги на ногу через лаву.
11. Стрибок на рейку гімнастичної стінки з постановкою махової ноги і хватом руками за перекладину на рівні плечей. Виконувати з 1, 2, 3 кроків.
12. Поштовхова нога на підвищеній опорі. Підскоки вгору зі зміною положення ніг.
13. В.п.- вис на кільцях. На качі назад підтягнути коліна до грудей, на качі вперед випускати перед собою ноги і переносити через бар'єр. Ступні ніг тримати на себе.
14. Стрибки на місці з підніманням зігнутих в колінах ніг до грудей.
15. Стрибки на мати з одночасним приземленням на таз і п'яти з півнахилом уперед.
16. Потрійні і п'ятерні стрибки з місця.
До спеціально-підготовчих відносять і вправи наведені в методиці навчання як засоби і вправи з розділу типових помилок.
Література
1. Артюшенко О.Ф. Легка атлетика: Навчальний посібник для студентів факультетів фізичної культури. - Черкаси: БРАМА-ІСУЕП. 2000. - 316 с.
2. Бакланов В.Д. Этапность построения двигательного навыка в барьерном беге./ в сб. Управление движениями и совершенствование технической подготовки в физическом воспитании. - М.:МОПИ, 1981. - С. 11-17.
3. Балахничев В.В. Бег на 110 м с барьерами. -М.: ФиС, 1987. - 80 с.
4. Бондарчук А.П. и др. Легкоатлетические метания.-К.: Здоров'я, 1984. -168 с.
5. Верхошанський Ю.В. Основы специальной физической подготовки спортсменов. -М.: Физкультура и спорт. 1988.- 331 с.
6. Волков Л.В. Теория спортивного отбора: способности, одарённость, талант. - К.: Вежа, 1997. - 168 с.
7. Гогін О.В. Легка атлетика: Курс лекцій /Харк.держ.пед.ун-т ім.Г.С.Сковороди. - Харків:"ОВС", 2001. - 112 с.
8. Иванова Л.С. Вариативность в подготовке метателей. - М.: ФиС, 1987.-112 с.
9. Келлер В.С., Платонов В.Н. Теоретико-методические основы подготовки спортсменов. - Львов : Украинская спортивная ассоциация, 1993. - 270 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...