WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Метання малого м'яча і гранати - Реферат

Метання малого м'яча і гранати - Реферат

снаряда у напрямі орієнтиру, встановленого на рівні голови. Виконуючи вправи, стоячи обличчям до напряму метання, неметальну руку, розвернуту до середини, у вихідному положенні необхідно тримати попереду. Одночасно з кидком метальної руки протилежна рука підтягується ліктьовим суглобом до себе, не переміщуючись у кінцевому положенні за спину.
Завдання 4. Навчити техніці кидкових кроків.
Засоби:
1. Відведення снаряда на місці.
2. Відведення снаряда в ходьбі.
3. Імітація схресного кроку.
4. Імітація схресного кроку у поєднанні з метанням.
5. Імітація відведення снаряда у поєднанні з схресним кроком і метанням.
6. Те ж саме під час повільного бігу.
7. Те ж саме, поступово збільшуючи швидкість.
Завдання 5. Навчити розбігу в поєднанні з кидковими кроками.
Засоби:
1. Рівномірний і прискорений біг зі снарядом над плечем.
2. Пробіжки зі снарядом у поєднанні з відведенням і переходом у вихідне положення для фінального зусилля.
3. Те ж саме, поступово збільшуючи швидкість.
Завдання 6. Навчити метанню снарядів в цілому.
Засоби:
1. Метання снарядів зі скороченого розбігу.
2. Метання снарядів із повного розбігу.
Методичні вказівки. Суттєвим моментом беззупинного переходу від розбігу до кидка в метанні є успішне оволодіння ритмом кидкових кроків. Із них найскладнішим є передостанній кидковий крок, який пов'язує розбіг і кидок. При цьому необхідно врахувати, що ефективність ритму розбігу може бути реалізована в спортивний результат тільки за наявності раціональних рухів, які забезпечують обгін руки зі снарядом нижніми ланцюгами тіла. Фіксація проміжних положень у запропонованих вправах дозволяє засвоїти раціональне розміщення ланцюгів тіла в положенні, яке характеризує безпосередній перехід відрозбігу до кидка. Залежно від підготовленості учнів вправи можна виконувати з таких вихідних положень: стоячи на місці, в кроці, обличчям до напряму метання.
Типові помилки в техніці метання малого м'яча і гранати та засоби їх усунення
1. Надмірно високе положення кисті зі снарядом перед кидком - повторне відведення снаряда з метою перевірити положення руки з кидком і без кидка.
2. Опущений лікоть під час кидка - підштовхування ліктя вверх під час легких кидків. Акцентувати увагу при кидках на рух ліктя вверх-вперед (до вуха).
3. Кидок зігнутою рукою - у вихідному положенні перед кидком повністю випрямити руку зі снарядом. Під час фінального зусилля дещо запізнюватись з ривком руки.
4. Кидок збоку - при замаху й обгоні снаряда збільшити поворот плечового пояса направо (наліво) і дещо завести кисть руки за спину.
5. Кидок виконується в основному тільки рукою - повторні кидки з правильного вихідного положення, акцентувати увагу на активному випрямленні ніг, тулуба і прискореного повороту плечового пояса при ривку.
6. Метальник при кидку відхиляється вліво (вправо) - в метаннях із розбігу починати фінальне зусилля рухом вперед лівим боком за лівою рукою. Метання за орієнтиром.
7. Метальник при обгоні відхиляється вліво (вправо) від основного напряму - біг схресними кроками в положенні обгону в прямолінійному напрямі. Повторні пробіжки з помірною швидкістю з метою удосконалення техніки обгону без кидка і з кидком снаряда.
8. Недостатнє випрямлення ніг і тулуба при кидку - виконання стрибкових вправ. Використання зорових орієнтирів. Оволодіння оптимальною швидкістю виконання.
9. Зупинка перед кидком - тимчасово зменшити швидкість розбігу і починати кидок дещо раніше постановки лівої ноги на опору.
Спеціально-підготовчі вправи для метання м'яча і гранати
1. Біг підтюпцем.
2. Дріботливий біг.
3. Біг із захлестуванням (закиданням) гомілок назад.
4. Біг із високим підніманням стегна.
5. Стрибки в кроці.
6. Прискорення на відрізках до 50 м.
7. В.п. - стійка ноги нарізно, руки перед грудьми. Колові рухи передпліччям. Те ж саме з гранатою.
8. В.п. - стійка ноги нарізно, палиця широким хватом внизу. Поперечні викрути рук в такій послідовності - права рука на місці, ліва описує дугу: вперед-вправо, вгору, назад, вниз. Права повторює рухи лівої з відставанням на одну позицію. Повернутись у вихідне положення в тій самій послідовності.
9. В.п. - стійка ноги нарізно. Палиця внизу широким (середнім, вузьким) хватом. Перемістити палицю за спину викрутом назад. Викрутом вперед повернутись у в.п. (рис.3).
10. В.п. - стоячи спиною до гімнастичної стінки, нахил назад з опорою в стінку:
1 - 4 - опуститись максимально назад-вниз;
5 - 8 - повернутись у в.п.
11. В.п. - о.с., набивний м'яч у витягнутих руках над головою. Випад лівою вперед. Випрямляючи ноги, кинути м'яч вперед. Можна виконувати в парах (рис.4).
12. В.п. - "натягнутого лука". Партнер, що стоїть позаду, утримує кисть іншого, повільно відтягує його метаючу руку або обидві руки назад, а другою впирається в лопатку. Кінцеве положення фіксувати 6 - 8 с (рис.5).
Література
1. Артюшенко О.Ф. Легка атлетика: Навчальний посібник для студентів факультетів фізичної культури. - Черкаси: БРАМА-ІСУЕП. 2000. - 316 с.
2. Бакланов В.Д. Этапность построения двигательного навыка в барьерном беге./ в сб. Управление движениями и совершенствование технической подготовки в физическом воспитании. - М.:МОПИ, 1981. - С. 11-17.
3. Балахничев В.В. Бег на 110 м с барьерами. -М.: ФиС, 1987. - 80 с.
4. Бондарчук А.П. и др. Легкоатлетические метания.-К.: Здоров'я, 1984. -168 с.
5. Верхошанський Ю.В. Основы специальной физической подготовки спортсменов. -М.: Физкультура и спорт. 1988.- 331 с.
6. Волков Л.В. Теория спортивного отбора: способности, одарённость, талант. - К.: Вежа, 1997. - 168 с.
7. Гогін О.В. Легка атлетика: Курс лекцій /Харк.держ.пед.ун-т ім.Г.С.Сковороди. - Харків:"ОВС", 2001. - 112 с.
8. Иванова Л.С. Вариативность в подготовке метателей. - М.: ФиС, 1987.-112 с.
9. Келлер В.С., Платонов В.Н. Теоретико-методические основы подготовки спортсменов. - Львов : Украинская спортивная ассоциация, 1993. - 270 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...