WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Різновид оздоровчої фізичної культури в системі фізичного виховання різних груп населення - Дипломна робота

Різновид оздоровчої фізичної культури в системі фізичного виховання різних груп населення - Дипломна робота

навантаження впливають і на функціональний стан регуляторних систем - нервової, ендокринної. У спортсменів підвищується рухливість і врівноваженість нервових процесів, знижується чутливість до стресів, покращується функціональні можливості щитовидної залози (табл.4.3.).
Таблиця 4.3.
Ефекти рухової активності

п/п Система Характер змін
1 Серцево-судинна Зменшується частота серцевих скорочень в спокої і при стандартних фізичних навантаженнях.
Поліпшується скоротлива здатність міокарда.
Зменшується потреба серцевого м'язу в кисні.
Підвищується працездатність, резерви серця.
Підвищується еластичність кровоносних судин, збільшується їх просвіт.
Нормалізується артеріальний тиск.
2 Дихальна Розвиваються дихальні м'язи, збільшується їх сила.
Збільшується загальна ємність легень.
Відбувається фізіологічно-цілеспрямований розвиток капілярної сітки легень.
Поліпшується ефективність функцій дихання.
Підвищуються резерви дихальної системи.
3 Обмінні процеси Зменшується вміст холестерину.
Нормалізуються обмінні процеси.
4 Опорно-руховий апарат Удосконалюється кровопостачання і нервова регуляція м'язів. Підвищується активність ферментів прискорюючи аеробні (кисневі) і анаеробні (безкисневі) реакції в м'язах.
Покращується і еластичність м'язів і зв'язок, рухливість суглобів.
5 Нервова Збільшується рухливість і підвищується врівноваженість нервових процесів.
Знижується чутливість до стресів.
6 Ендокринна Поліпшуються ендокринні можливості щитовидної залози і коркової речовини наднирників.
В літературі останніх років широко обговорюється питання про рівні різних хвороб активності, необхідних для нормальної життєдіяльності в різні вікові періоди.
У співвідношенні норми рухової активності дорослих людей, існує декілька думок. Згідно одної точки зору, доросла людина повинна щоденно витрачати більше основного обміну на м'язову роботу мінімум 1200-1300 ккал, що забезпечує нормальне функціонування організму, необхідну працездатність, застерігає від детринованості. Прихильники цього положення вважають, якщо фізична активність менша норми, виникає своєрідний "дефіцит" м'язової діяльності, який необхідно компенсувати за рахунок включення спеціально організованих занять фізичними вправами (Амосов, Бендет, 1984).
Такий підхід привернув увагу спеціалістів по фізичній культурі в силу своєї простоти і можливості визначення "дефіциту" рухової активності у людей різних професійних груп. При цьому припускалося дефіцит рухової активності розглядати як визначення значення об'єму занять фізичною культурою.
Проте, такий підхід до визначення норми рухової активності має значні недоліки, поскільки не враховує функціональні резерви організму, індивідуальну потребу в русі. Клініко-фізіологічними дослідженнями встановлено, що норми рухової активності строго індивідуальні (Пирогов та ін., 1986).
Основні умови застосування рухової активності з метою зміцнення і зберігання здоров'я дорослих людей - відповідальність її по направленості, інтенсивності і об'єму функціональним можливостям організму.
Тренування хворих приходить до більш швидкому виздоровленню або більш легкому перенесенні хвороби, попереджує розвиток ускладнень. Наприклад, після операції на серці складним ускладненням, яке часто супроводжується летальним кінцем, являється пневмонія. Застосування фізичних вправ і масажу з перших днів операції сприяє попередженню цього ускладнення.
Досвід свідчить, що люди. Які займаються фізичними вправами рідше хворіють простудними захворюваннями, у них менше днів непрацезданості, і що особливо важливо, заняття фізичними вправами збільшують фізичну працездатність, знижують появу втоми, підвищують швидкість реакцій, гнучкість, витривалість, тим самим сприяють підготовці високовиробничої праці.
Однак неадекватні навантаження, перевищують функціональні можливості організму, нерідко призводять до негативних наслідків, а в ряді випадків - і до незворотнім змінам. Це відбувається при низьких або ігноруванні основних принципів використання фізичних вправ.
Видатний лікар ХVІІІ ст. Тіссо стверджував, що рух як таке може по своїй дії замінити любий лікарський засіб, а всі лікарські засоби світу не можуть замітити дію руху (Круцевич, 2003).
Висновок. На основі багаторічних спостережень, а також багатьох досліджень вчених було встановлено і підтверджено про величезний позитивний вплив ведення здорового способу життя, заняття спортом та фізичною культурою протягом всього життя, а с особливо у старшому віці га організм людини, відсунення старості на подальші терміни, позбавлення і профілактику вікових хворобливих змін організму, подовження віку.
Висновки:
Фізична активність, заняття фізкультурою і спортом у старшому і похилому віці позитивно впливають на організм як в цілому, так і на окремі його системи ( серцево-судинну, дихальну, нервову, м'язову і ін.). Дають можливість добре себе почувати, позбутися деяких недуг, молодше виглядати, підвищити власну працездатність "відтягнути" старість і безпомічність. І як показали досліди у людей, які займають інтенсивною фізичною працею навіть у похилому віці, краще працює мозок, в доброму стані пам'ять.
Провідне місце у доброму самопочутті та здоров'ї у подальшому житті є ведення здорового способу життя. Адже, найбільше залежить стан здоров'я людини, саме від ведення способу життя. Також немаловажною умовою здоров'я є відмова від шкідливих звичок (алкоголю, паління, наркотиків).
Ще для здоров'я та доброго самопочуття має раціональне харчування: потрапляння з їжею, білків, жирів, вітамінів, органічних і неорганічних (мінеральних) речовин, які забезпечують нормальну роботу всіх органів і систем організму.
Завжди слід пам'ятати, що перед тим, як вирішити займатися фізкультурою чи спортом необхідно пройти поглиблений медичний огляд, порадитися з спеціалістами.
Розпочинати потрібно з невеликих навантажень поступово збільшуючи дистанцію, тривалість і інтенсивність занять. В разі відчуття дискомфорту, перевтоми, болів різного роду необхідно негайно припинити заняття, у подальшому зменшити навантаження, пройти консультацію чи огляд у лікаря. Також потрібно через певні проміжки часу проходити поточні медогляди.
Дослідження вчених показали, що займаючись спортом, фізичною культурою життя дорослих людей покращується і подовжується.
Дотримуючись цих всіх вище перелічених умов та принципів, можна до глибокої старості почувати себе молодим, здоровим, бадьорим, життєрадісним і надовго забути дорогу до лікарні.
Список літератури:
1. Авдушина А. С. Жизнь без лекарств. М.: Физкультура и здоровье, 1985. - 71 с.
2. Амосов Н. М., Муравов Н. В. Серце и физические упражнения. - 2-е изд., перероб. и доп. - К.: Здоров'я, 1985. - 80 с.
3. Апанасенко Г. Л. Проблемы управления здоровьемчеловека // Наука в олимпийском спорте. - 1999. - Спец. выпуск. С. 56. - 60.
4. Апанасенко Г. Л., Попова Л.

 
 

Цікаве

Загрузка...