WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Різновид оздоровчої фізичної культури в системі фізичного виховання різних груп населення - Дипломна робота

Різновид оздоровчої фізичної культури в системі фізичного виховання різних груп населення - Дипломна робота

звичками:
- регулярне трьохразове харчування;
- щоденний сніданок;
- регулярна рухова активність середньої тривалості;
- повноцінний сон (7-8 год.).
- відмова від паління;
- підтримка оптимальної ваги тіла;
- не вживання або обмеження вживання алкоголю;
- додаткове споживання вітамінів А, Е, С і бета-каротину;
- зниження чутливості до стресу;
- заняття суспільною діяльністю.
Якщо людина у віці 45р. має 3 із 7 здорових звичок, вона може прожити на 22 роки більше, якщо 6-7 звичок - на 33,1р., тобто середня вірогідність подовженості життя може збільшитись на 11 років за рахунок зміни звичок.
Засоби омолодження організму у осіб, які ведуть здоровий спосіб життя:
- фізичні вправи, які формують адаптаційні і компенсаторні механізми, які сприяють пристосуванню старіючого організму до змінючимся внутрішнім і зовнішнім умовам;
- фізичні вправи, релаксація (розслаблення м'язів, знижуючи чутливість до стресів);
- фізичні вправи, підвищуючи стійкість організму до дії вільних радикалів, стимулюючих вироблення організмом великої кількості звичайних антиоксидантів.
Вільні радикали - частини з великим зарядом, які утворюються внаслідок радіації, проникаючі з вдихаючим повітрям і споживанням їжі або утворюються внаслідок - обліку речовин в організмі. Це головним чином молекули кисню з високим запасом енергії, руйнуючі нормальну структуру генів. Взаємодіючи з ненасиченими жирними кислотами в клітинних мембранах, вільні радикали порушують утворення білків і навіть руйнують їх.
Кінцевий результат негативних впливів вільних радикалів - порушення нормального функціонування клітин, підвищений ризик розвитку різних захворювань і в кінцевому результатів старіння і смерть.
В молодому віці негативних дія вільних радикалів знешкоджують спеціальні ферменти, які утворюються в організмі - антиоксиданти (антиокисники). Але з віком ця здатність втрачається. Компенсувати цей недостаток можуть фізичні вправи, раціональне харчування, відмова від шкідливих звичок.
Все, що збільшує виробництво або вплив вільних радикалів - прискорює процеси старіння.
Коли одного із філософів державності спитали, що цінніше - багатство чи слава, - він відповів: "Ні багатство, ні слава не роблять людину щасливою. Здоровий бідний щасливіший хворого короля!" Ці слова точно відображають головну думку: багатство людського життя - здоров'я.
Наукові дослідження показали взаємозв'язок між рівнем рухової активності і захворюваністю, смертністю. Автоматизація і механізація виробництва, широкий розвиток різних засобів зв'язку, транспорту, умов життя привели до значного обмеження рухової активності.
Поступово знижується інтерес до спорту, тривале перебування на робочому місці в одній і тій е позі, відпочинок переважно за читанням або переглядом телепередач обмежують активність дорослої людини. Це призводить до значних порушень діяльності життєвозабезпечуючих систем і передчасному старінні, смерті.
Цікаві результати дослідів, проведених професором І.Муравовим. Вчений вивчив дві групи мишей одного віку. Одну групу не обмежував в рухах, руховий режим другої групи мишей був різко обмежений - їх помістили в маленькі клітки. Результат експерименту виявився вражаючим: тривалість життя тварин, які вели малорухомий спосіб життя, була в 6 разів коротшою, ніж активних мишей. Дослід показав, що у мало рухливих були різко виражені процеси старіння в серці, легенях, печінках. Крім цього, були виявлені різні паталогічні явища.
Ще Аристотель писав: "Ніщо так не зморює і руйнує людину, як тривале фізичне ледарство". Науковими дослідженнями встановлено, що у осіб, які ведуть "сидячий" спосіб життя, смертність в результаті серцево-судинних захворювань спостерігається в 2-3 рази частіше, ніж у фізично активних людей.
Тривале зниження рухової активності призводило до виражених і стійких порушень, які поступово стають незворотніми і викликають найбільш розповсюджені в наш час хвороби, так звані "хвороби цивілізації": гіпертонічну хворобу, атеросклероз, ішемічну хворобу серця, захворювання судин ніг, порушення постави з ураженням кістково-м'язового апарату; сприяють розвитку інфаркту міокарду. (Аронов, 1985 р.).
В той же час фізичні вправи, регулярні заняття фізкультурою і спортом здійснюють позитивний ефект, який проявляється, перш за все, в економізації і стимуляції функцій організму.
Економізуючий ефект проявляється в зменшенні показників діяльності організму в стані спокою. Так, якщо частота серцевих скорочень у нетренованих більше 80 уд./хв., то у тренованих менше 60 уд./хв. Частота дихання у нетренованих більше 16, у тренованих менше 12 цикл. хв.-1
Стимулюючий вплив рухової активності проявляється в підвищенні функціональних резервів, працездатності, сили, витривалості. Покращується самопочуття, з'являються відчуття бадьорості, нормалізується сон, апетит.
Характерно, що оздоровчий ефект рухової активності більш виражений похилих людей, ніж у молодих. Про це свідчать результати наукових досліджень.
Під впливом тренування підвищується адаптація організму до негативних факторів зовнішнього середовища (холоду, спеки, радіації).
Вплив місячного фізичного тренування на молодих і похилих людей.
Показник Вік років До тренування Після тренування, % до вихідного рівня
Сила м'язів, кг:
Кисті 20-29
60-69 50,8
38,8 +14,0
+25,3
Спини 20-29
60-69 199,7
95,0 +19,8
+34,7
Працездатність м'язів передпліччя, Дж 20-29
60-69 62,3
44,3 57,9
63,9
Тривалість відновлення 20-29 165,4
Частоти серцевих скорочень, с 60-69 219,0
Наукові дослідження показали, що треновані краще переносять радіацію, ніж нетреновані. В той же час в умовах підвищеної радіації виживаємість і оздоровчий ефект залежить від направленості засобів фізичної культури і їх інтенсивності. Найбільш ефективними в цих умовах являються вправи низької інтенсивності зі значним статистичним компонентом.
При адаптації до фізичних навантажень покращується скоротлива здатність міокарда, зменшується потреба в кисні, підвищується вміст глюкози, білку і активності ферментів, необхідних для інтенсивної і тривалої роботи серця. Це призводить до економізації роботи серця і підвищенню енергетичних ресурсів. Основні фізіологічні показники в стані спокою у тренованих знаходиться на більше "економному" рівні, а максимальні можливості при м'язевій роботі більш високі, ніж у не тренованих.
При систематичних фізичними вправами значно змінюються морфофункціональні характеристики дихальної системи: розвиваються дихальні м'язи, збільшується загальна ємність легень, покращується ефективність функцій дихання.
Позитивні зміни спостерігаються в опорно-руховому апараті: удосконалюються кровопостачання і нервова регуляція м'язів, підвищується активність ферментів, які прискорюють аеробні і анаеробніреакції в м'язах покращується функціональна здатність суглобів.
Раціональні фізичні

 
 

Цікаве

Загрузка...