WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Різновид оздоровчої фізичної культури в системі фізичного виховання різних груп населення - Дипломна робота

Різновид оздоровчої фізичної культури в системі фізичного виховання різних груп населення - Дипломна робота


ДИПЛОМНА РОБОТА на тему: Різновид оздоровчої фізичної культури в системі фізичного виховання різних груп населення
ЗМІСТ
Вступ І. Роль фізичних вправ в життєдіяльності організму та фактори, що виявляють на дорослих людей. 1.1. Роль фізичних вправ.
1.2. Норма рухової активності. 1.3. Шкідливі звички і здоров'я. ІІ. Вікові особливості різних періодів життя дорослої людини та складові чинники фізичної культури та спорту для цих людей. Методика їх проведення. 2.1. Вікові особливості. 2.1.1. Характеристика вікових змін в похилому віці. 2.2. Складові чинники фізичної культури для дорослих людей. Методика їх проведення. 2.2.1. Ринкова гігієнічна гімнастика. 2.2.2. Пішохідні прогулянки. 2.2.3. Оздоровчий біг. а) Ранкова пробіжка; б) Щоденний лікувальний біг. 2.2.4. Заняття фізичною культурою у групах здоров'я. 2.2.5. Методика загартування. 2.2.6. Раціональне харчування, як фактор здорового способу життя. ІІІ. Лікарсько-педагогічний контроль на заняттях оздоровчої спрямованості з дорослими людьми. ІV. Практична частина. Висновки Список використаної літератури.
Вступ
Неодноразово на загальних, міжнародних і всесвітніх конгресах кардіологів, геронтологів і спеціалістів по спортивній медицині і лікувальній фізкультурі підкреслювалося, що поряд з нераціональною організацією режиму харчування однією з важливих причин передчасного старіння і порушення нормальної функціонування діяльності організму являється недостатня рухова активність. Малорухливий спосіб життя, в першу чергу призводить до зміни стану серцево-судинної системи, яка в похилому віці являється одним з найбільш слабких ланок організму.
Недостатня рухова активність (гіпокінезія) у певній степені обумовлена сучасним способом життя, механізацією і автоматизацією виробництва. Через це і виникає необхідність у вишукуванні найбільш раціональних фізіологічних методах боротьби з недостатком рухової активності. Одним з таких засобів являється фізична культура, яка компенсує недостатню рухову активність, що особливо важливо у старому і похилому віці, коли за рахунок звичайного старіння у визначеній системі обмежуються рухові можливості людини. Найбільш розповсюдженою формою занять фізкультурою для осіб середнього і похилого віку являється групи здоров'я, яка створюється у виробничих колективах, спортивних організаціях, на стадіонах, самостійні заняття оздоровчим бігом, ходьбою; загартування і насамперед ведення здорового способу життя:
ў рухова активність;
ў наявність або відсутність шкідливих звичок (паління, вживання або не вживання алкоголю, наркотиків і т.п.);
ў характер харчування (переїдання, недоїдання, нормальне харчування і т.п.);
ў загартування (повітрям, водою);
ў режим праці і відпочинок;
ў гігієна;
ў стрес;
ў здоровий сон;
ў зовнішнє середовище;
ў хобі (захоплення музикою, спортом і т.п.);
ў суспільна робота.
Зазначене вище дозволяє дійти висновку про теоретичне і практичне значення даної проблеми. Це й спричинило вибір теми дипломної роботи: "Різновиди оздоровчої фізичної культури в системі фізичного виховання різних груп населення".
Об'єктом дослідження - процес формування знань і вмінь дорослого населення про позитивний вплив оздоровчої фізичної культури на їхній організм.
Предметом дослідження - зміст, форми і методи проведення занять оздоровчою фізичною культурою з населенням різних вікових груп.
Мета дослідження полягає в теоретичному обґрунтуванні та практичній перевірці впливу занять оздоровчою фізичною культурою на організм дорослих людей.
Відповідно до мети дослідження було поставлені такі завдання:
1. Визначити історичні та сучасні тенденції розвитку уявлень щодо занять оздоровчою фізичною культурою дорослого населення.
2. Визначити зміст і форми проведення занять фізичною культурою і спортом різних груп населення.
3. Практично перевірити методику використання оздоровчої фізичної культури, її вплив на організм людей різного віку.
Гіпотеза дослідження. Заняття оздоровчою фізичною культурою, спортом , ведення здорового способу життя людьми старшого і похилого віку сприятиме підвищенню працездатності. Покращенню рухливості, уповільненню процесів старіння, позбавлення вікових фізіологічних недуг.
У практичній частині висвітлено дослідження вчених, медиків, педагогів про позитивний вплив занять фізичною культурою і спортом на організм людини, а особливо дотримання ведення здорового способу життя.
В даній роботі матеріал являється результатами узагальнення даних літератури і багаторічного досвіду систематичних спостережень спеціалістів даного профілю за людьми старшого та похилого віку, які займаються фізкультурою.
Розділ І. Роль фізичних вправ в життєдіяльності організму та фактори, що впливають на здоров'я дорослих людей.
1.1. Роль фізичних вправ.
Фізичні вправи, являючись біологічним стимулятором доброякісних реакцій, в першу чергу здійснюють загальну неспецифічну дію на організм.
Функціональна діяльність організму людей, котрі займаються фізкультурою, забезпечуються умовно-рефлекторними механізмами, завдяки котрим з'являється можливість регулювати дію різних факторів зовнішнього і внутрішнього середовища. Умовний сигнал включає цілу систему головних зв'язків, яка забезпечує найбільш цілісну форму взаємодії організму з безумовними агентами. За допомогою умовного рефлексу удосконалюються засоби збереження постійності внутрішнього середовища і шляхи її регулювання, що дуже важливо при навчанні фізичним вправам, розвитку і вдосконаленні пристосувальних реакцій.
Умовно-рефлекторні механізми - результат діяльності головного мозку, а реалізація цих механізмів обумовлена рівнем активності центральної нервової системи, яка значно підвищується в умовах активного рухового режиму, особливо в осіб похилого віку. Через це важливим фактором, визначаючим можливості виробітки і реалізації умовних рефлексів, являється стан активності фізіологічних систем і всього організму в цілому.
Систематично виконувані фізичні вправи стимулюють умовно-рефлекторну діяльність, удосконалюють маючі і сприяють утворенню нових умовно-рефлекторних зв'язків між корою великого мозку, підкорковими утвореннями, ретикулярною формацією, внутрішніми органами і працюючими м'язами.
Фізичні вправи покращують динаміку основних нервових процесів - збудження і гальмування, збільшують їх рухомість , врівноваженість і силу, що здійснює вплив на діяльність основних систем організму, в тому числі і серцево-судинної.
При правильній методиці проведення фізичних вправ роздражнення рецепторів тканин, беручи участь в русі, викликає рефлекторно-трофічну перебудову тканинних процесів. По принципу внутрішнього гальмування здійснюється дія на центральну нервову систему - подавлення і видалення застійних вогників збудження. Систематичні заняття фізичними вправами створюють центральній нервовій системі потужну домінанту.
В результаті

 
 

Цікаве

Загрузка...