WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Успіхи України в розробці високих технологій (Конференція з фізики. 7-11 клас) - Реферат

Успіхи України в розробці високих технологій (Конференція з фізики. 7-11 клас) - Реферат

створений принципово новий, високоеко-номічний варіант транспортного літака АН-74, АН-74ТК-300.
У серпні 2002 p. AH-74TK-300 успішно закінчив програму літних сертифікаційних випробовувань.
Ведучий 3. Ще одна новинка серійно освоєна Харківським авіаційним виробничим підприємством і вже знаходиться в експлуатації - це новий регіональний пасажирський літак АН-140, розрахований для перевезень 52 пасажирів з максимальним рівнем комфорту на лініях довжиною до 3700 км. У будівництві літака беруть участь понад 40 підприємств України, на яких працює близько 93 тис. чоловік. Двигуни для нього виготовлені в Запоріжжі, шасі - Дніпропетровським "Південмашем", радіолокаційним і електронним устаткуванням літак оснастили кияни. У програму АН-140 залучені також підприємства Росії й Ірану.
Ведучий 4. У березні 2002 р. експлуатувати літаки АН-140 почали "Одеські авіалінії", у серпні машини отримала авіакомпанія "Аероміст-Харків", планується поставка цих літаків авіакомпаніям з Донецька, Сімферополя, Дніпропетровська. Літакам АН-140 літати в небі XXI століття!
Ведучий 1. Фізика і медицина... Наука про явища природи і наука про хвороби людини, їх лікування і попередження. Як вони взаємозалежні! Нині вони мають багато точок зіткнення, їх контакти увесь час розширюються. Немає жодної галузі медицини, де б не застосовувалися фізичні прилади для встановлення захворювань та їх лікування.
Ведучий 2. Наприклад, у діагностиці захворювань широко застосовуються рентгенівські промені, у хірургії використовуються лазери, на допомогу хірургу були створені плазмові скальпелі, що працюють як мініатюрні генератори високотемпературної плазми; "кібернетичні комбайни" - машини, які підсумовують дані про кров'яний тиск, пульс, склад крові, діяльність кори головного мозку; прилади, що змушують рухатися кров, коли хірург оперує на "сухому серці".
Ведучий 1. У1983 р. в Києві на базі клініки грудної хірургії був створений найсучасніший у світі Інститут серцево-судинної хірургії, директором якого був призначений М.М.Амосов.
Учень 13. Микола Михайлович Амосов - видатний учений, академік Національної Академії Наук України, заслужений діяч України, лауреат трьох Державних премій України. За роки своєї діяльності М.Амосов провів понад 6 тисяч унікальних операцій на серці, підготував десятки хірургів - кандидатів і докторів наук, створив наукову школу інституту, лікарі якого прооперували понад 80 000 хворих. Народився в 1913 р. в с. Вільхове Вологодської області. Герой України, герой Соціалістичної Праці, автор багатьох книг і досліджень у галузі кардіохірургії та штучного інтелекту, основоположник біокібернетики. М.Амосов народився вдень святого Миколая 6 грудня 1913 р. в родині сільської акушерки. 12 грудня 2002 р. на 90-му році життя М.АМОСОВ пішов із життя.
М.Амосов був великою скромною людиною. У керованій ним клініці серцево-судинної хірургії довгий час висіло оголошення: "Прошу подарунків персоналу не робити, крім квітів. Амосов". Усім було відомо, що тут не беруть ні хабарів, ані подарунків.
Першу хірургічну операцію випускник Архангельського інституту М.Амосов зробив у 1939 р. Під час війни був провідним хірургом польового шпиталю, прооперував понад 40 тисяч поранених.
М.Амосов першим став оперувати дітей з природженим пороком серця. Застосований М.Амосовим апарат штучного кровообігу і штучні клапани серця зробили революцію в серцево-судинній хірургії.
У 1986 р. М.Амосов - перший у Радянському Союзі - збирався здійснити пересадку серця. Він вважав, що нашим хірургам така операція цілком під силу. Головна перешкода - організація донорства і те, що в Україні прийнятий половинчастий закон. Проте він усе-таки дочекався першої операції, яку зробив кардіохірург Борис Годуров.
Більшість кардіохірургів України вважають себе учнями М.Амосова, його поради завжди були важливими для них.
Одне з останніх досягнень кардіологів України - це створення нової методики: аорто-корональне шунтування на серці, яке працює. Зазвичай у таких випадках прийнято зупиняти серце і підключати апарат штучного кровообігу. Після операції за методикою лікарів клініки Амосова пацієнт уже на третій день може повернутися додому.
Ведучий 2. Завдяки М.Амосову внесок України в розвиток серцево-судинної хірургії величезний. В інституті проводяться операції, аналогів яким немає у світі.
До речі, українські вчені працюють над проблемою боротьби з найстрашнішою хворобою XXI ст. - СНІДом. Усе частіше в пресі з'являють ся повідомлення про те, що вчені близькі до завершення роботи над цією проблемою. Будемо споді ватися, що саме Україні належатиме першість увідкритті лікування СНІДу.
М.Амосов
Ведучий 1. Україна робить гідний внесок у роз виток світової медицини. Невипадково саме в Україні, в Одесі, з 14 до 17 вересня 2002 р. проходив Міжнародний симпозіум із пластичної хірургії й онкології. В Одесі зібралися 60 представників різних хірургічних шкіл і напрямків із країн СНД, Балтії, Італії, Ізраїлю і, звичайно, України. Цей симпозіум підтвердив інтеграцію Української естетичної хірургії в міжнародну хірургію.
Ведучий 3. XX століття... Це і століття створення небезпечних військових технологій. І як це не парадоксально, але всі новітні досягнення науки в першу чергу знаходять застосування в розробках зброї масового знищення.
Ведучий 4. Сьогодні фізика, хімія, біологія мають таку потужність, якої цілком достатньо як для науково-технічної революції, так і для знищення всього живого на Землі.
Ведучий 3. Для того щоб займатися наукою, розуму і гарячого серця недостатньо, ще треба мати і велику мужність для того, щоб дотримуватися високих ідеалів добра і справедливості.
Ведучий 4. Україна змушена була включитися в нелюдські перегони озброєнь і, звичайно ж, створила такі військові технології, рівних яким немає у світі.
Учень 14. "Кольчуга" - автоматизована стація пасивної радіотехнічної розвідки великого радіуса дії. Спроектована і впроваджена у виробництво ще в 80-ті роки, а потім наприкінці 90-х модернізована зусиллями українських учених. Станція дає змогу стежити за радіоелектронною обстановкою на відстані 600 км у глибину території і на 150 км по фронту. Повітряні об'єкти станція реєструє на відстані до 800 км.
"Кольчуга" здатна виявляти навіть літаки-невидимки, виявляти джерела радіовипромінювання, класифікувати їх і паралельно видавати рекомендації для систем ППО.
На сьогодні "Кольчуга" має найбільший радіус дії з усіх аналогічних систем світу, включаючи й російські. Але все-таки "Кольчуга" - це зброя не для нападу, а для захисту.
Ведучий 3. "Колективний розум і єдина воля людства можуть і повинні зупинити згубну тенденцію військової загрози. Ядерну катастрофу можна і треба відвернути. Це історичний моральний борг перед людством" (зі звертання до всіх учених світу від 10 квітня 1983 p.).
Ведучий 1. Питання про те, з якою метою будуть використані плоди науково-технічної революції, стало одним із найактуальніших питань сучасного життя.
Ведучий 2. Наука і техніка нашого часу дають можливість забезпечити на Землі достатньо благ, створити матеріальні умови для процвітання суспільства, для всебічного розвитку особистості.
Ведучий 1. Людство вступило в XXI століття з іще однією загрозою - міжнародним тероризмом. Трагічні події 11 вересня в Нью-Йорку і театральному центрі на Дубровці в Москві показали, що тероризм - це загальний ворог, сильний, небезпечний, жорстокий. Для того щоб міжнародний тероризм був знищений, необхідні зусилля і єдність усіх країн світу в боротьбі з ним.
Ведучий 2. Історія науки, у тому числі й фізики, переконливо показує, що, незважаючи на окремі невдачі, сумніви і розчарування, людство йде вперед до перемоги розуму і прогресу.
Ведучий 1. Ми віримо у світ, заснований на взаємній довірі. А ще ми пам'ятаємо про те, що пер ший атомний вибух був погашений руками людини - канадського вченого Слатіна.
Ведучий 2. Я щасливий, що живу в Україні, у країні, де ідеали учених збігаються з ідеалами країни, з прагненнями вчених інших країн світу.
Україна хоче і буде жити в співдружності з усіма народами і державами світу!

 
 

Цікаве

Загрузка...