WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Успіхи України в розробці високих технологій (Конференція з фізики. 7-11 клас) - Реферат

Успіхи України в розробці високих технологій (Конференція з фізики. 7-11 клас) - Реферат

роботі яких брали участь такі видатні фізики як Н.Бор і М.Планк.
Ведучий 1. Саме тут, у Харкові, після відкриття в 1932 р. англійським ученим Чедвіком нейтрона, Д.Іваненко запропонував протонно-нейтронну модель ядра атома, про яку зараз знає кожен. У цьому самому році модель ядра атома Д.Іваненка дістала подальший розвиток у працях Гейзенберга.
Ведучий 2. Саме в Харкові в жовтні 1932 р. К.Синельников разом із фізиками А.Лейпутським, А.Вальтером, Т.Латишевим здійснює другу у світі штучну ядерну реакцію з розщеплення ядер Літію, конструює серію лінійних прискорювачів електронів і протонів, на той час найпотужніших у світі, будує перші у світі вакуумні прокатні стани і про водить дослідження з прокатування берилію, цирконію та інших металів.
Ведучий 1. Сюди ж, у Харків, у Фізико-технічний інститут регулярно приїжджає І.Курчатов. Саме з ініціативи І.Курчатова в 1943 p., відразу ж після звільнення Харкова, тут була створена Лабораторія № 1 для вивчення ядерної фізики, яку очолив К.Синельников. Набагато пізніше в Росії була створена Лабораторія № 2, яку очолив сам І.Курчатов.
Ведучий 2. Отже, у середині XX ст. Україна стає одним із головних центрів розвитку фізики у світі.
Ведучий 3. XX ст. називають ще століттям електроніки і кібернетики. Сьогодні навіть звичайне виробництво неможливо уявити без найважливіших компонентів науково-технічного прогресу.
Ведучий 4. Ставши могутньою продуктивною силою, найважливішим елементом науково-технічної революції, фізика сьогодні, як ніколи, удосконалює техніку, розширює межі її застосування.
Ведучий 3. А чи знаєте ви, що саме в Україні ще в 1950 р. був створений перший у світі комп'ютер - мала електронна лічильно-обчислювальна машина.
Учень 8. Сергій Олексійович Лебедев - видатний учений-практик, академік, має багато розробок у галузі енергетики, автор праць з теорії проектування й експлуатації обчислювальної техніки, електроавтоматики, засновник наукової школи в галузі дискретної обчислювальної техніки. Народився 2 листопада 1902 p. y Нижньому Новгороді. Академія Наук України заснувала премію ім. С.О.Лебедева.
Учень 9. Історія вітчизняної обчислювальної техніки починається в колишньому монастирському комплексі Феофанія біля Києва. У двоповерховому будинку, де до революції жили ченці, у 1948 р. розмістилася лабораторія Інституту електротехніки. Під керівництвом С.О.Лебедєва тут був створений перший у Європі комп'ютер - мала лічильна електронно-обчислювальна машина. Правда, малою її можна назвати лише умовно, вона займала зал площею 60 м2.
Учень 8. До розробки і створення машини вчені приступили наприкінці 1948 p., a першу задачу машина розв'язала 6 листопада 1950 р. У Москві, до речі, тривалий час відмовлялися визнавати першість Києва, оскільки офіційний пуск МЕОМ відбувся в грудні 1951 р.
Учень 9. Сергій Лебедев вивів і сформулював основні теоретичні принципи роботи майбутніх ЕОМ. Створити машину вченому вдалося усього за 2 роки. Коли почалися випробування, довелося розібрати стелю лабораторії: ЕОМ була ламповою і від розжарення 6 000 електронних ламп дуже сильно розігрілося повітря.
Ведучий 3. У той час це була єдина машина-комп'ютер. Вона могла проводити 50 операцій за 1 с. Така швидкість просто вражала!
Ведучий 4. Повідомлення С.Лебедєва на науковій конференції у ФРН про створення комп'ютера стало не меншою сенсацією, ніж запуск першого штучного супутника Землі. Створення цієї машини було поштовхом до створення в Україні спочатку Республіканського обчислювального центру, а потім Інституту кібернетики. Цей інститут нині завершує розробку новітнього українського комп'ютера, який не поступатиметься кращим світовим аналогам.
Ведучий 1. Незаперечна першість України і в розвитку промисловості та техніки. Київський інститут електрозварювання ім. Патона - найбільший у світі науково-дослідний і технічний центр, який розробляє проблеми з'єднання металів і не металів.
Ведучий 2. Щорічно інститут упроваджує в промисловість близько 100 дослідницьких і конструкторських розробок. Ліцензії на новітні технології й устаткування, створені в інституті, купують США, Англія, Японія, Німеччина, Франція. Київський інститут електрозварювання був заснований у 1934 р. Євгенієм Оскаровичем Патоном. З 1953 р. інститут очолює його син - Борис Євгенович Патон.
Учень 10. Борис Євгенович Патон - учений у галузі металургії й технології металів, доктор технічних наук, академік, Президент Академії наук України. Народився в 1918 p. y Києві.
Ведучий 2. Історія Київського інституту електрозварювання ім. Патона - це низка винаходів і відкриттів, яка починається з моменту заснування інституту. Про більшість із них можна сказати - вперше у світі. Про це ми поговоримо далі.
Учень 10. У 1939-1944 pp. розроблені технології автоматичного зварювання під флюсом. Завдяки цій технології був виготовлений перший у світі суцільнозварний танк, що дало можливість за часи Другої світової війни виробити танків більше, ніж усі інші країни разом узяті. Завдяки цій технології після війни в найкоротший термін були відновлені нафтові резервуари.
Учень 11. У1947-1949 pp. розроблена технологія багатодугового швидкісного зварювання труб великого діаметра.
1952 р. - починаються розробки в галузі електрошлакових технологій, розроблена установка для контактного зварювання з кільцевим трансформатором, розроблене дугове зварювання в двооксиді вуглецю СО2, що дало можливість механізувати виробництво сталевих конструкцій у суднобудуванні, тонколистових металевих конструкцій в авто мобільній промисловості тощо.
Учень 10. 1953 р. - уведений у дію найбільший у Європі суцільнозварний міст ім. Є.О.Патона через Дніпро в Києві. 98 % усіх швів, включаючи вертикальні, були виконані автоматичним зварюванням під флюсом.
Із середини 60-хроків - інститут займається проблемами використання вибуху для зварювальних технологій. У1963 р. проводяться дослідження зі зварювання в космічному просторі.
І.Курчатов
Учень 11. 1967 р. - розроблений спосіб "мокрого" механізованого підвідного зварювання. У1970-1990 pp. ця технологія була удосконалена і використана для ремонту корпусів суден на плаву, будівництва морських естакад, портових споруджень і морських бурових платформ, в умовах космічного вакууму і невагомості виконано зварювання нержавіючих сталей і титанових сплавів.
1980-1990 pp. - розроблені зварні конструкції, які розгортаються у відкритому космосі, здійснені зварювання, різання, пайка, напилювання у відкритому космосі за допомогою універсального електронно-променевого інструменту.
Ведучий 1. І все це вперше у світі! Створювані Київським інститутом електрозварювання ім. Патона нові технології, матеріали й устаткування відіграють вирішальну роль у розвитку машинобудування як в Україні, так і в усьому світі.
Ведучий 3. Україна займає одне з перших місць у світі в авіаційній промисловості. Авіаційна промисловість є гордістю України і загальнонародним надбанням. Харківське державне авіаційне виробниче підприємство займає в ній одне з провідних місць. 75-річна історія заводу відзначена пошуками і знахідками, успіхами і невдачами, досягненнями, які стали етапними в розвитку авіації. Ця багата традиціями спадщина характеризується безліччю відкриттів в авіаційній промисловості.
Ведучий 4. Імена і долі багатьох із когорти головних і генеральних авіаконструкторів А.М.Туполєва, С.В.Ільюшина, АЛ.Мікояна, О.СЯковлева, П.О.Сухого, О.К.Антонова пов'язані з історією виробництва авіаційної техніки підприємства.
Учень 12. Олег Костянтинович Антонов - геніальний авіаконструктор, академік. Під його керівництвом створена серія літаків, у тому числі транспортні турбогвинтові АН-10, АН-22, який назвали "Антеєм" (вантажопідйомність 80 т), АН-24 та ін. Народився в с. Троїця Московської обл. у 1906 р. Діяльність О.КАнтонова пов'язана з Харківським авіаційним заводом, саме тут він створював свої знамениті АНи, які є одними з кращих літаків у світі.
Ведучий 4. В останні роки продукцією Харківського авіаційного підприємства стали літаки, створені в АНТК ім. О.Антонова під керівництвом генерального конструктора П.В.Балабуєва. У 2001 р. тут був

 
 

Цікаве

Загрузка...