WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Різновид оздоровчої фізичної культури в системі фізичного виховання різних груп населення - Дипломна робота

Різновид оздоровчої фізичної культури в системі фізичного виховання різних груп населення - Дипломна робота


ДИПЛОМНА РОБОТА на тему: Різновид оздоровчої фізичної культури в системі фізичного виховання різних груп населення
?
ЗМІСТ
Вступ І. Роль фізичних вправ в життєдіяльності організму та фактори, що виявляють на дорослих людей. 1.1. Роль фізичних вправ.
1.2. Норма рухової активності. 1.3. Шкідливі звички і здоров'я. ІІ. Вікові особливості різних періодів життя дорослої людини та складові чинники фізичної культури та спорту для цих людей. Методика їх проведення. 2.1. Вікові особливості. 2.1.1. Характеристика вікових змін в похилому віці. 2.2. Складові чинники фізичної культури для дорослих людей. Методика їх проведення. 2.2.1. Ринкова гігієнічна гімнастика. 2.2.2. Пішохідні прогулянки. 2.2.3. Оздоровчий біг. а) Ранкова пробіжка; б) Щоденний лікувальний біг. 2.2.4. Заняття фізичною культурою у групах здоров'я. 2.2.5. Методика загартування. 2.2.6. Раціональне харчування, як фактор здорового способу життя. ІІІ. Лікарсько-педагогічний контроль на заняттях оздоровчої спрямованості з дорослими людьми. ІV. Практична частина. Висновки Список використаної літератури.
ВСТУП
Неодноразово на загальнодержавних, міжнародних і всесвітніх конгресах кардіологів, геронтології в спеціалістів по спортивній медицині і лікувальній фізичній культурі підкреслювалося, що поряд із нераціональною організацією режиму харчування однією із важливих причин погіршення стану здоров'я та процесів передчасного старіння. Порушення нормальної функціональної діяльності організму дорослої людини являється недостатня рухова активність. Малорухливий спосіб життя, в першу чергу призводить до зміни стану серцево-судинної системи, що у дорослому, а особливо у старшому та похилому віці являється одним із найслабших ланок організму.
Недостатня рухова активність (гіпокінезія) у певній степені обумовлена сучасним способом життя, механізацією і автоматизацією виробництва. Через це і виникає необхідність у вишукуванні найбільш раціональних фізіологічних методах боротьби з недостатком рухової активності. Одним із таких засобів являється фізична культура, яка комплексує недостатню рухову активність, що особливо важливо у старшому і похилому віці, коди за рахунок звичайного старіння у визначеній степені обмежуються можливості людини (Манилова, 1980).
Найбільш розповсюдженою формою занять фізкультурою та спортом для осіб дорослого віку являються групи здоров'я, які створюються у виробничих колективах, спортивних організаціях, на стадіонах, самостійні заняття оздоровчим бігом, ходьбою; загартування і насамперед ведення здорового способу життя:
- рухова активність;
- наявність або відсутність шкідливих звичок (паління, вживання або не вживання алкоголю, наркотиків і т.п.);
- характер харчування (переїдання, недоїдання, нормальне і якісне харчування і т.п.);
- загартування (повітрям, водою);
- режим праці і відпочинку;
- гігієна;
- стрес;
- здоровий сон;
- зовнішнє середовище;
- хоббі (захоплення музикою, малюванням, спортом і т.п.).
- суспільна робота.
У дорослих людей виділяють 4 періоди - зрілий, похилий, старший вік і довгожителі. В свою чергу, зрілий вік ділиться на 2 періоди: перший період у мужчин відмічається в 22-35 р., у жінок - 21-35 р., другий період у мужчин - в 36-40 р., у жінок в 36-55 р. До похилого віку відносять людей в віці 61-74 р. (мужчина) і 56-74 (жінки), до старшого віку - 74-90 - літніх, до довгожителів - старших 90 р.
У практичній частина висвітлено дослідження вчених медиків, педагогів про позитивний вплив заняттям фізичною культурою і спортом на організм людей, а особливо дотримуватися ведення здорового способу життя.
У даній роботі матеріал являється результатом узагальнення даних літератури і багаторічного досвіду систематичних спостережень спеціалістів даного профілю за людьми дорослого віку, котрі займаються фізкультурою.
Розділ І. Роль фізичних вправ в життєдіяльності організму та фактори, що впливають на здоров'я дорослих людей.
1.1. Роль фізичних вправ.
Фізичні вправи, являючись біологічним стимулятором доброякісних реакцій, в першу чергу здійснюють загальну неспецифічну дію на організм.
Функціональна діяльність організму людей, котрі займаються фізкультурою, забезпечуються умовно-рефлекторними механізмами, завдяки котрим з'являється можливість регулювати дію різних факторів зовнішнього і внутрішнього середовища. Умовний сигнал включає цілу систему головних зв'язків, яка забезпечує найбільш цілісну форму взаємодії організму з безумовними агентами. За допомогою умовного рефлексу удосконалюються засоби збереження постійності внутрішнього середовища і шляхи її регулювання, що дуже важливо при навчанні фізичним вправам, розвитку і вдосконаленні пристосувальних реакцій.
Умовно-рефлекторні механізми - результат діяльності головного мозку, а реалізація цих механізмів обумовлена рівнем активності центральної нервової системи, яка значно підвищується в умовах активного рухового режиму, особливо в осіб похилого віку. Через це важливим фактором, визначаючим можливості виробітки і реалізації умовних рефлексів, являється стан активності фізіологічних систем і всього організму в цілому.
Систематично виконувані фізичні вправи стимулюють умовно-рефлекторну діяльність, удосконалюють маючі і сприяють утворенню нових умовно-рефлекторних зв'язків між корою великого мозку, підкорковими утвореннями, ретикулярною формацією, внутрішніми органами і працюючими м'язами.
Фізичні вправи покращують динаміку основних нервових процесів - збудження і гальмування, збільшують їх рухомість , врівноваженість і силу, що здійснює вплив на діяльність основних систем організму, в тому числі і серцево-судинної.
При правильній методиці проведення фізичних вправ роздражнення рецепторів тканин, беручи участь в русі, викликає рефлекторно-трофічну перебудову тканинних процесів. По принципу внутрішнього гальмування здійснюється дія на центральну нервову систему - подавлення і видалення застійних вогників збудження. Систематичні заняття фізичними вправами створюють центральній нервовій системі потужну домінанту.
В результаті постійного продумування і повторення вправ виникає модель майбутньої дії, значно полегшує виконання наступних рухових дій.
При позитивних емоціях, які виникають під час занять фізкультурою, відбувається різне збудження симпатичної частини автономної нервової системи, покращується діяльність органів чуття, підвищується тонус і працездатність центральної нервової системи. В зв'язку з цим покращується перетворення інформації і розвиток пристосувальних реакцій організму. Підвищується розщеплення запасів глікогену в печінці і м'язах, викликаючи утворення глюкози - енергетичного матеріалу, необхідного працюючим м'язам. Розщеплення глюкози в скелетних м'язах супроводжується різним посиленням окислювальних процесів. Цьому сприяє викликаючи адреналіном розширення простору бронхів і посилення легеневої вентиляції.
При емоційному напруженнірідко посилюється діяльність

 
 

Цікаве

Загрузка...