WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Масаж - Курсова робота

Масаж - Курсова робота

пасивними рухами. Тривалість - 10-15 хв., курс 12-15 сеансів, впоєднанні з фізіотерапевтичними процедурами.
Тендовагиніт - при гострих формах масаж не робиться. На нижніх кінцівках масаж проводиться вище пошкодженої ділянки. Використовувати всі прийоми. Потім основну увагу приділяють місцям кріплення сухожилля. Поглажування, розтирання, надавлювання. Тривалість - 5-10 хв. по 2 рази в день, курс 7-10 сеансів (днів).
Періартрит - починаючи з відсосуючого масажу всі доступні рухи (ніжні). Потім масаж місця порушення.
Наприклад: (при пшкодженні колінного суглобу) - масаж починаєм в області бедра, тазобедренного ссуглоба, потім гомілку і дальше безпосередньо місце пошкодження. В даному випадку - колінний суглоб. Закінчується масаж пасивними рухами.
Тривалість 10-15 хв. (можна по 2-3 рази в день), курс 10-17 днів.
Періостит - масуємо м'язи і гомілку з приміненням поглажування, змішування, а також щіпкової дії. Можна приміняти різні розсмоктуючі мазі.
Тривалість - 5-10 хв. (1-3 рази в день), курс 10-12 днів.
Епіконделіт - починають масаж з коміркової зони на рівніспинномозгових сегментів D2-C4. Можна застосувати сегментальні прийоми (рефлексно-сегментальний масаж). Дальше - масаж бокової поверхні шиї, надпліччя і самого суглоба. Всі прийоми щадящі. Виділити масаж дельтавидного м'язу.
Необхідно пам'ятати, що при епіконделітах плеча локтьовий суглоб не масують (можуть бути ускладнення).
Завершують масаж активними рухами і встряхуваннями.
Тривалість - 10-15 хв., курс 7-10 сеансів через день.
Переломи хребта - процедуру починають з грудної клітки. Вібрація - дуже легка. Дальше переходять до масажу спини. Приміняти тільки поглажування і розтирання. Потім масаж живота - всі прийоми. Закінчують масажем кінцівок - всі прийоми. При цьову використовується пасивні рухи (при парезах - активні рухи).
Тривалість 10-20 хв., курс 10-20 сеансів .
Протипоказання:
- опухолі (злоякісні і доброякісні)
- деформація хребта, яка викликає при масажі біль
- інфекції
Показання:
- здавлення нервовик корінців внаслідок звуження міжхребтових отворів
- випячування , випадання дисків
- порушення зв'язуючого апарату хребта, невралгії, нефріти.
При захворюванні діють на область спини, грудної клітки, таз. Всі сегменти обробляють знизу вверх від L1 до С3.
Масаж при захворюванні і пошкоджені суглобів
Показання - пошкодження сумочно-зв'язуючого апарата суглобів, вивихи, забої суглобів, пошкодження менісків, хвороба Гоффа, артрози, артріти, бурсіти.
Ппротипоказання: тяжкі форми пошкодження костей суглобів, в супроводі з запаленням, обширними крововиливами, температурою, інфекційні захворювання суглобів в гострій формі, туберкулбоз кісток і суглобів в активній формі, гнійні процеси в м'яких тканинах, різні інфекції.
Артроз - при деформуючому артрозі колінного суглобу масаж починаєм з бедра (всі прийоми). Дальше масуємо колінний суглоб в області гомілки. Рухи на суглобах проводяться ніжно, акуратно, особливо в місцях припухлості. При артрозі локтєвого суглоба сам суглоб не масують (так як він сильно чутливий). Масаж починають з шийного і грудного відділів хребта і областей надпліччя, плеча і передпліччя. Закінчуєм масаж активними і пасивними рухами.
Тривалість - 10-15 хв. - верхні кінцівки, 15-20 хв - нижні кінцівки, курс 10-15 сеансів через день.
Артрит - при проведенні нижніх кінцівок - массаж починаєм з сегментів S 4-1 - D 11. Потім масаж вище і нище суглобів, суглобну сумку і т.д. Потім активні і пасивні рухи. При артриті верхніх кінцівок - масаж аналогічний. Паравертибральні зони - D2-D4.
Тривалість 10-15 хв. - верхніх кінцівок, 15-20 хв. нижні кінцівки, курс 10-12 сеансів через день. Приміняти типові процедури.
Бурсити - аналогічно.
Хвороба Гоффа - масаж починається з бедра по відсосуючому типу. Потім масаж колінного суглоба, використовуючи поглажування і розтирання. Тільки пасивні рухи.
Розтягнення - масаж починаєм на 2-3 день після травми вище місця пошкодження. Використовуєм погладжування і розтирання. Можна надавлюванням подушечками пальців. Потім масаж пошкодженого суглоба, використовуючи погладжування і розтирання. Польцям варто по можливості проникнути вглиб суглоба. З 3-4 дня початку масажу дію підсилюємо і добавляємо активні і пасивні рухи (згинання і розгинання), на 5-6 день - добавляєм обертання і більш енергічний масаж (звичайний), дивлячись на стан клієнта.
Тривалість - 5-10 хв. із збільшенням до 15-20 хв. 2 рази в день, курс - доки не пройде.
Сколіоз: - масаж показаний при всіх стадіях сколіоза. Всі рухи масажиста направлені в сторону протилежну викривленню.
При простому сколіозі спина умовно ділиться на дві частини. Кожна ділянка масується з врахуванням ввігнутості або випуклості викривлення. Більш інтенсивно проводиться масаж на випуклій частині викривлення. Рекомендується перед масажем покласти пацієнта на 5-10 хвилин на той бік, куда направлене викривлення. Обов'язково проводити рефлекторно-сегментарний масаж з легким зміщенням. Також обов'язково лікувальна гімнастика.
При S-подібним викривленням спина умовно ділиться на чотири частини.
Масаж при захворюваннях органів травлення
Показання: - хронічні гастрити, ентероколіти, коліти, хронічні захворювання печінки, жовчного міхура, жовчовивідних шляхів - стадії ремісії (спокою), виразка шлунку і дванадцятипалої кишки - в стадії ремісії.
Протипоказання: - захворювання шлунку і кишечника в гострій стадії (при болях), схильністю до кровотеч, гострі запалення органів черевної порожнини, туберкульоз органів травлення, гострі і підгострі запальні процеси жіночих статевих органів, вагітність, післяпологовий і післяабортний період до 2 місяців.
Хронічний гастрит: - поза хворого: лежачи на спині, під колінами валик, лежачи на животі - валик під гомілкостопним суглобом.
1. Масаж спини. Сигменти: D9-5 - C5-4. Всі прийоми з акцентом на ліву сторону від хребта. Потім хворого перевертаємо.
2. Масаж грудинно-ключового сосцевидного м'яза.
3. Масаж передньої стінки грудної клітки: поглажування (від грудини до боків), розтирання, надавлювання.
4. Масаж шлунку: поглажування, розтирання навколо пуповини з акцентом на ліву сторону, безперервнавібрація.
5. Загальний масаж живота.
Тривалість: - 10-15 хвилин, курс - 12-15 процедур через день.
Виразкова хвороба шлунку і дванадцятипалої кишки:
Поза хворого: - спочатку лежачи на животі, потім - на спині, ноги зігнуті.
При цій хворобі масаж проводимо більш обережно.
1. Масаж спини. Необхідна обережність при дії на міжлопаточну область і підосні м'язи лопатки; при виразковій хворобі шлунку - зліва, а дванадцятипалої кишки - зправа. Вібрація - ніжна. Зони D9-5 - C7-3. При виразці шлунку - дія тільки зліва, а при виразці дванадцятипалої кишки - двохстороння дія з акцентом на D2 - C4.
2. Масаж грудної клітки і живота.
Тільки розтирання і поглажування. При цьому можна займатися дихальними вправами.
Тривалість: 12-15 хвилин з збільшенням до 20 хвилин, курс - 12 процедур через день.
Захворювання печінки і жовчного міхура
Протипоказання:

 
 

Цікаве

Загрузка...