WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Ресторанні послуги і ресторанне господарство України - Курсова робота

Ресторанні послуги і ресторанне господарство України - Курсова робота

обслуговування;
- організацію проведення концертів, програм вар'єте і відео-гірограм;
- забезпечення газетами, журналами, настільними іграми, ігровими автоматами, більярдом тощо.
До інших послуг включають: прокат столової білизни, посуду, наборів, інвентарю; продаж фірмових значків, квітів, сувенірів; надання парфумерії, засобів для чищення взуття; дрібний ремонт та чищення одягу; пакування страв та виробів після обслуговування споживачів або куплених на підприємстві; надання споживачам телефонного та
факсимільного зв'язку; гарантування збереження особистих речей і цінностей споживача; виклик таксі на замовлення; паркування особистого транспорту споживачів на організованій стоянці тощо.
6) Характеристика типів закладів ресторанного господарства
У процесі обслуговування, як правило, заклади ресторанного господарства надають споживачам комплекс послуг. Перелік послуг, що надають заклади ресторанного господарства, залежить від типу і класу закладу. Послуги повинні мати соціальну адресність, тобто відповідати вимогам певного контингенту споживачів.
При їх наданні слід враховувати вимоги ергономічності, що характеризується відповідністю умов обслуговування гігієнічним, антропометричним і фізіологічним можливостям споживання. Дотримання вимог ергономічності сприяє забезпеченню комфортності обслуговування, збереженню здоров'я і працездатності споживача.
Естетичність послуг (наступна важлива вимога) характеризується гармонійністю архітектурно-планувального і колористичного рішення приміщень, а також умовами обслуговування, у тому числі зовнішнім виглядом обслуговуючого персоналу, сервуванням столу, оформленням і подаванням страв.
Вимога інформованості передбачає повне, достовірне та своєчасне інформування споживача про надавані послуги, зокрема по харчовій та енергетичній цінності кулінарної продукції, що дозволяє споживачу, з урахуванням віку та стану здоров'я, правильно підібрати меню. Вимоги інформативності забезпечуються також різними видами реклами.
Послуги закладів ресторанного господарства і умови їх надання повинні бути безпечні для життя і здоров'я споживачів, забезпечувати збереження їх майна і охорону навколишнього середовища. Умови надання послуг повинні відповідати вимогам діючої нормативної інформації за рівнем шуму, вібрації, освітлення, стану мікроклімату, санітарним нормам і правилам, архітектурно-планувальним і конструктивним рішенням, вимогам електро-, пожежо- та вибухобез-печності. Екологічна безпека повинна забезпечуватися дотриманням встановлених вимог охорони навколишнього середовища до території, технічного стану та утримання приміщень, вентиляції, водо-забезпечення, каналізації тощо, а також положень державних стандартів системи безпеки праці.
Виробничий та обслуговуючий персонал повинен мати відповідну спеціальну підготовку щодо дотримання санітарних вимог і правил особистої гігієни на виробництві, при зберіганні, реалізації та організації споживання кулінарної продукції.
7) Додатки
Попит на послуги мережі ресторанного господарства при професійно-технічних навчальних закладах і проблеми його задоволення
Важливим чинником, що впливає на діяльність мережі ресторанного господарства при професійно-технічних навчальних закладах (ПТНЗ) є попит на організоване харчування учнівської молоді цих закладів. Попит на харчування за місцем навчання формується внаслідок виникнення відповідних фізіологічних потреб та наявних грошових можливостей учнів щодо їх задоволення. Таким чином, для вироблення стратегії розвитку мережі ресторанного господарства при ПТНЗ актуальності набуває дослідження попиту на її послуги та виявлення проблем, пов'язаних з цим.
Різні проблемні аспекти формування попиту та організації харчування при ПТНЗ досліджувалися І. Смоліним, Ю. Клоповою, Б. Зайцевою та іншими. Цілями нашого наукового дослідження стали, по-перше, оцінка попиту на продукцію та послуги одного з діючих закладів ресторанного господарства при професійно-технічному училищі (ПТУ), по-друге, виявлення основних проблем задоволення попиту учнів професійно-технічних закладів у м. Київ, по-третє, розробка пропозицій щодо стратегічних заходів по підвищенню забезпеченості послугами їдальні учнів ПТНЗ.
У ході дослідження, яке проводилося на базі ПТУ № 8 м. Києва, встановлено, що сьогодні лише учні-сироти без опікунів (3,2% від загальної кількості учнів) та що мають опікунів (1,6%), учні-постраждалі від аварії на ЧАЕС (20,6%) задовольняють свою потребу у харчуванні за місцем навчання. Іншими словами, лише ті категорії споживачів, на харчування яких виділяються державні кошти сьогодні мають можливість отримати організоване харчування у ПТНЗ. Разом з тим, проведене анкетне опитування показало, що майже 95% учнів ПТНЗ бажають харчуватися в їдальні ПТУ № 8.
Поряд із вище зазначеним було виявлено, що суттєвий вплив на задоволення попиту на послуги мережі ресторанного господарства при ПТНЗ мають якість та асортимент страв інапоїв, а також ціновий фактор. Тому занепокоєння викликають ті факти, що: понад половини з тих, хто харчується у ПТУ № 8 м. Києва оцінили нижче задовільного рівня асортимент продукції їдальні; 45% всіх учнів ПТУ наголошують на зависоких цінах. В той же якість продукції харчування в цілому оцінюється добре (в середньому у 4,7 бали за п'ятибальною шкалою).
З метою кращого задоволення послугами мережі ресторанного господарства при ПТУ № 8 м. Києва запропонована та обґрунтована програма стратегічних дій на ринку, що передбачає виконання наступних заходів: 1) проектування виробничих потужностей і моделювання обслуговуючої системи мережі з метою у перспективі забезпечення 100% задоволення учнів ПТУ організованим харчуванням за місцем навчання; 2) розробка штатного розкладу та розрахунок необхідної кількості працівників мережі для організації якісного харчування при ПТНЗ; 3) пошук джерел для фінансування проекту; 4) впровадження проекту та оцінка його результатів. Зауважимо, що, згідно наших підрахунків, вже у перший рік реалізації проекту кількість учнів-споживачів, які будуть забезпечені послугами мережі ресторанного господарства при ПТУ № 8 зросте на 63,5%.
Головні висновки дослідження: попит мережі ресторанного господарства при ПТНЗ м. Києва задовольняється далеко не в повному обсязі; основні проблеми організації харчування за місцем навчання пов'язані із незадовільним асортиментом продукції та ціновою політикою мережі ресторанного господарства при ПТНЗ; вплив чинника попиту має розглядатися як ключовий в процесі розробки стратегії розвитку мережі ресторанного господарства при ПТНЗ.
План:
1) Вступ;
2) Шляхи розвитку сфери послуг у ресторанному бізнесі в Україні;
3) Характеристика організації процесу обслуговування та його матеріально-технічне забезпечений;
4) Характеристика комплексу послуг закладів ресторанного
господарства;
5) Характеристика організації процесу обслуговування та його матеріально-технічне забезпечення;
6) Характеристика типів закладів ресторанного господарства;
7) Додатки;
8) Список використаної літератури;
Список використаної літератури:
" Виноградська - журнал "Ділова панорама" - "Віртуальний ринок ресторанних послуг";
" Стаценко - "Главная технология успеха ресторанного бизнеса";
" Пересічний - "Готельно-ресторанний бізнес, стан та перспективи розвитку";
" Зігель - "Ресторанный сервис. Основы международной практики обслуживания";
" Литвиненко - "Новітні технології обслуговування у сфері ресторанного бізнесу";
" Самойленко - "Технологія та контроль за якістю надання послуг";

 
 

Цікаве

Загрузка...