WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Поради туристам, які вирушають у похід по Карпатам - Реферат

Поради туристам, які вирушають у похід по Карпатам - Реферат


Реферат н атему:
Поради туристам, які вирушають у похід по Карпатам
Перші кроки: як побувати в Карпатах і уникнути великих неприємностей
СПОЧАТКУ У ВАС ВИНИКАЄ ІДЕЯ ПІТИ В ТУРПОХІД У КАРПАТИ.
Перш за все вам потрібно знайти людину, яка принаймні разів зо п'ять була у поході. Наголошую: "Була у поході", тобто щодня проходила в середньому 15-20 км, а не виїжджала у Ворохту з шашликами і звідти насолоджувалася гірськими краєвидами (таких відпочиваючих називають ласкаво "матрасниками"). Ви ж хочете побачити дику природу, незайманий ліс, неходжені стежки? Отже, з матрасниками вам не по дорозі. Чому вам потрібна досвідчена людина? Не уявляєте, скільки виникне у поході нюансів і нюансиків, коли треба вирішувати, куди йти, коли зупинятися, де шукати воду, що робити, якщо збилися з дороги, як розвести вогонь і т.п. А від цих дрібничок залежатиме успіх вашого походу.
Отже, правило перше: ми йдемо в перший (а також в усі інші) походи з досвідченою людиною, яка має не тільки досвід походів, а й, бажано, досвід керівництва походами. І ми не поспішаємо після першого дводенного походу в гарну погоду вести інших в похід на два тижні, а декілька років набираємося досвіду.
ВИ ШУКАЄТЕ КОМПАНІЮ ДЛЯ ПОХОДУ.
Дуже добре, якщо ви ідете в похід із своїми друзями, яких знаєте як облуплених. Але на жаль, навіть похід із друзями може закінчитися трагічно, якщо ви переоцінили їхні можливості. Більш того, навіть найперевіреніші люди в поході можуть себе проявити зовсім з іншої сторони, з якої і не сподівався їх побачити. Якщо це ваш перший похід, постарайтеся, щоб вас було не менше п'яти чоловік. Одні наші добрі знайомі пішли на Сивулю, заблукали, і в лісі жінка зламала ногу. Уявляєте, скільки знадобилось чоловік, щоб доставити її до лікарні? Принаймні двоє допомагають йти потерпілому, а комусь ще треба нести речі. Майте на увазі, що не завше можна викликати рятувальників через банальну відсутність сигналу на мобільному. Ще приклад: на Чорногорі в проливний дощ і вітер ми могли поставити намет лише вчотирьох. А вночі без намету під дощем - самі розумієте...
У поході завжди тримайтеся разом, всякі намагання окремих осіб піти своєю (як їм здається, кращою дорогою чи стежкою) присікайте. Якщо ви вже зібралися іти разом, то до кінця маєте "нести цей хрест". Виняток, коли хтось мусить зійти з маршруту через травму чи нестачу часу. Якщо це не професіонал-одиночка, вам треба його провести до населеного пункту, а тоді вже йдіть далі своєю дорогою. Майте на увазі: жоден, навіть досвідчений учасник, в принципі не може сказати: "я піду тут, бо мені здається, що так правильно". В поході є керівник - досвідчена, сильна людина, яка приймає всі рішення і несе за них відповідальність. Інакше ви, перепрошуємо, - стадо овець, яке розгубиться і розбіжиться без "пастуха" в першій же неординарній ситуації. Ваша задача - виконувати всі розпорядження керівника. Не подобається - наступного разу з ним не підете. Але не псуйте походу собі і людям, що вас оточують, зайвими сварками. Якщо вже занадто наболіло - в кінці походу можна влаштувати "розбір польотів", на якому кожен може висказати все всім, дивлячись просто у вічі.
Отже, правило номер два. Групу підбираємо таки чином, щоб потім не було "мучительно больно и стыдно" за дарма витрачений час. Не заважаємо роботі керівника і виконуємо всі його розпорядження.
ВИ ОБИРАЄТЕ ПРИБЛИЗНИЙ МАРШРУТ.
Приблизний - тому, що остаточний маршрут з графіком руху складати буде керівник. На жаль, ще немає карт усіх Карпат, на якій вказано маршрути з маркіровками (це такі позначки-дороговкази вздовж дороги на деревах, каменях). Хоча випустили карти-500-метрівки Горган і Чорногори з відміченими маршрутами. Радимо їх придбати, бо це найкраще, що є на даний час (хоч і теж далеко від ідеалу). Для початку маршрут треба вибрати неважкий. Кажуть, що найкращий орієнтир на місцевості - місцеві жителі. Але не думайте показувати їм карту - заплутаєтесь іще більше, бо вони в них нічого не розуміють, краще нехай покажуть пальцем. І ще майте на увазі: гуцули використовують специфічну міру відстані - "гуцульські кілометри". Скільки це - достеменно не знає ніхто. Але, якщо вам сказали, що до пункту А 1 км - то йти вам не менше години (це з власного досвіду). Хоча у нас був випадок, коли гуцули, що ми їх зустріли біля сьомої вечора, сказали, що до ранку ми до Яремчі не дійдемо, а через годину ми були вже на вокзалі.
Для нас орієнтиром часто виступали туристи, які йшли нам назустріч, ми їх питали: звідки йдете, чи довго, як туди добратися? Також непоганий варіант. Тому радимо вибрати для першого походу людні місця. Деякі цікаві маршрути з детальним описом можете знайти тут http://www.karpaty.com.ua/?chapter=13 . Дякувати тим туристам, які не полінувалися описати свої походи.
Чорногора часто справляє враження київського Хрещатика, особливо по святах, але ми дуже просимо вас не починати з Чорногори (хіба що в супроводі щонайменше двох досвідчених туристів). Чорногора підступна і мінлива. Треба бути готовим до чого завгодно: дощу, граду, шаленого вітру, навіть снігу серед спекотного літа. І - закликаємо! - ні в якому разі не лізьте туди в період з середини вересня по червень, навіть якщо ви вже раз чи два чи три були в горах. Варто лише почитати оці матеріали http://www.karpaty.com.ua/?chapter=12&item=339 , http://www.karpaty.com.ua/?chapter=12&item=340 . Наберіться досвіду, походіть по інших вершинах (в Карпатах, крім Чорногори, безліч чудових місць), а тоді вже можете рушати на цей хребет.
Обов'язково прикиньте кілька запасних варіантів маршруту на випадок поганої погоди, втоми учасників тощо. А то залізете хтозна-куди, а потім будете сидіти і чекати, поки вас звідти заберуть (а чи заберуть?). Ви повинні визначити місця ночівлі, де можна знайти дрова і воду. Якщо вже втрапили в ситуацію, коли треба ночувати, а води немає - майте на увазі: вода внизу. Якщо ви на хребті, то скинувши метрів 200 по вертикалі з сідловини (найнижча точка між сусідніми вершинами) ви, скоріш за все, воду знайдете. Для таких випадків корисно мати з собою кілька пластикових пляшок.
Обов'язково розпитайте людей (в т.ч. і на форумі karpaty.com.ua), які ходили "вашим" маршрутом: які є орієнтири на дорозі (маркіровка, прикордонні стовпчики, колиби, полонини тощо); де можна зупинитися на ночівлю; яку небезпеку треба обминати (як-то: урвища, непрохідний жереп, обвал каміння); яка дорога (просіка, тракторна дорога, стежка, кам'яниста дорога). .
Отже, правило третє: перед початком маршруту ми по максимуму

 
 

Цікаве

Загрузка...