WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Методика планування нового туристичного бізнесу - Курсова робота

Методика планування нового туристичного бізнесу - Курсова робота

розташовані великий ставок, парк культури та відпочинку, човникова станція, спортивні майданчики. Крім того, наявність під'їздних шляхів і стоянки автомобілів, що охороняється; наближеність до станції трамваю № 7,12, що ходять від станції метро "Контрактова площа".
Санаторно-курортний комплекс дуже привабливий для проведення різних конференцій та семінарів у столичному регіоні. Це є нова додаткова послуга, що включає у себе проживання, харчування, лікування та оренда конференц-залів.
Конкурентами на даній території є декілька санаторіів. Тут знаходяться дитячі здравниці та бази відпочинку, але вони займають інший сегмент ринку, тому до розгляду представлено лише санаторно-курортні заклади Пуща-Водиці.
№ Назва Місце розташування Доля ринку
1 "Лесная поляна" Київ, Пуща-Водица, вул.7ма лінія 21%
2 "Источник" Київ, вул.Курортна, 4 14%
3 "Салют" Київ, вул.Чернофлотська, 19 11%
4 "Ёлочка" Київ, Пуща-Водица, вул.7ма лінія 17%
5 "Большевик" Київ, вул.Юнкерова, 20 8%
6 Інші санаторії 29%
Діаграма 3.1.
За даними діаграми 3.1. можна зробити висновок, що даний сегмент ринку досить насичений конкурентами. Але звісно кожен з них має свої переваги і свої недоліки. На даний момент практично жоден з цих санаторіїв не має своєї рекламної компанії. Більшість з них пропонують низьку якість медичного обслуговування за великі кошти.
Для того, щоб порівняти конкурентну позицію нового санаторного закладу з іншими курортними комплексами нам потрібно чітко визначити напрямок їх діядьності щодо курортного лікування, їх переваги та недоліки.
На цьому етапі ми визначаємо число курортних закладів, зареєстрованих у даному районі, проаналізуємо ціноутворення та взагалі дану інформацію, після чого зрівняємо з нашим санаторно-курортним закладом.
По-перше, кожен з конкурентів має своє направлення у сфері курортного лікування. Такий найголовніший конкурент як санаторій "Лесная поляна" спеціалізується у пульмінологічному направленні та практично повністю задовольняє потреби споживачів. Цей комплекс має досить стійку ринкову стратегію, головним чином, вони пропонують своїм клієнтам ціну, яка відповідає високій якості. Даний санаторій надає повний спектр додаткових послуг, але лише за високої ціни. Клієнтура цього закладу складається з доволі заможних людей, що можуть дозволити собі такий відпочинок та лікування. На території санаторію знаходиться кінозал, спортивні майданчики (тенісні корти), невеликий парк відпочинку, басейн, більярд. Крім того, заклад "Лесная поляна" надає всі належні послуги щодо лікування.
Таблиця 3.1. Характеристика конкурентів санаторно-курортного комплексу "Цілюща криниця"
Показники Санаторно-курортні заклади
"Цілюща криниця" "Лесная поляна" "Источник" "Салют" "Ёлочка" "Большевик"
Ринкова стратегія Висока якість-висока ціна Висока якість-висока ціна Низька якість-висока ціна Низька якість-висока ціна Висока якість-висока ціна Низька якість-низька ціна
Кількість місць 100 60 110 85 50 80
Якість обслуговування Висока Висока Низька Низька Висока Низька
Ціна путівки (неділя/полулюкс):
1) в теплий сезон 700 грн. 900 грн. 650 грн. 700 грн. 980 грн. 565 грн.
2) в холодний сезон 600 грн. 700 грн. 570 грн. 595 грн. 770 грн. 490 грн.
Другим досить важливим конкурентом являється санаторій "Ёлочка", що спеціалізується на туберкульозному курортному лікуванні. Цей заклад має досить не багато місць, але пропускна здатність у ньому на 87% у теплий період. Він має досить невелику територію, але має досить велику пропозицію щодо додаткових послуг: басейн, маленький парк відпочинку, розважальні заходи для дітей та ін. Лікування у даному санаторії коштує досить багато, але до послуг клієнта пропонується добре кваліфікований персонал, що знає свою справу. Даний комплекс не має добре розробленої рекламної компанії, як на мій погляд, вони розміщують свою рекламу в основному в недорогих журналах, що не є досить ефективним методом залучення клієнтів.
Санаторні заклади "Источник" та "Салют" мають не погану рекламну компанію. Вони пропонують свої послуги в цілому через туристичні фірми та розраховують на туристів, що приїздять з різних країн СНД. Вони мають велику територію на мальовничій місцевості. Санаторій "Салют" є психоневрологічним центром. Він пропонує невеликий спектр послуг щодо лікування і має досить непривабливий вигляд зовні (споруда) та поганий вигляд номерів.
Санаторій "Большевик" має досить велику територію. Цьому закладу майже 30 років, але зовнішній вигляд номерів зовсім не відповідає стандартам санаторно-курортного закладу. Медперсонал складає невелику кількість людей та може запропонувати не великий спектр курортних послуг щодо психоневрологічного направлення. Цей заклад розрахований на людей похилого віку з невеликим доходом. Санаторій "Большевик" майже не має додаткових послуг, окрім кондиціонеру та басейну в теплий сезон.
Таким чином, до конкурентних переваг санаторно-курортного закладу "Цілюща криниця" можна віднести:
" рівень якості послуг та медичного обслуговування;
" справедливу ціну за надану якість;
" розташування санаторію недалеко від Києва;
" надання додаткових послуг: розваги для дітей, стамотологічний кабінет, перукарня, кабинет масажу, автостоянка, екскурсії, тренажерний зал, бібліотека, оренда конференц-залів.
" на мальовничій території санаторію є невеликий парк відпочинку;
" до послуг, що входять у вартість путівки: басейн, кондиціонер, 4-и разове харчування, добре оснащенні номери та ін.
Даний бізнес-план розроблений санаторно-курортним закладом "Цілюща криниця" через деякий час після реалізаціїї розробить свою рекламну компанію, що буду розрахована на людей з середнім достатком. Крім того, майбутня реклама буде залучати людей з інших країн, а точніше з країн СНД. Найбільший потік туристів скоріше будуть залученні з Росії. У цій орієнтаціїї слід визначити декілька привабливих моментів. У Росії протягом багатьох десятиліть сформувалася могутня українська діаспора, розташована у великих промислових центрах. Сюди, у першу чергу, варто віднести райони Східного Сибіру (Тюменська область. Красноярський край), північні і центральні регіони Росії. Частина населення українського походження, безумовно, відчуває ностальгію по рідних місцях і готова провести свою відпустку на батьківщині.
Взагалі рекламна компанія даного курортного закладу буде направлена на співпрацювання з різними туристичними фірмами. Також з часом буде розроблений сайт даного санаторію в Інтернеті з переліком всіх послуг, цін та представлення фотографій даного комплексу, його територіїї та комфортабельністю номерів.
План і стратегія маркетингу нового санаторно-курортного закладу "Цілюща криниця"
У практиці існують специфічні види діяльності, що відрізняються особливим професіоналізмом і умовами, необхідними для здійснення цієї діяльності. Кардинальна зміна необхідних умов ставить під загрозу саме існування таких видів діяльності. Одним із способів виходу з важкої ситуації є розробка і реалізація вирівнювальної маркетингової стратегії. Основну сутність цієї стратегії можна відобразити в декількох тезових

 
 

Цікаве

Загрузка...