WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Методика планування нового туристичного бізнесу - Курсова робота

Методика планування нового туристичного бізнесу - Курсова робота

українського походження, безумовно, відчуває ностальгію по рідних місцях і готова провести свою відпустку на батьківщині.
Для зниження собівартості путівок і залучення пацієнтів та відпочиваючих пропонується:
1. Підвищити рівень зручностей, якість проживання, забезпечити діяльність санаторію на основі проведеної реконструкції за європейськими технологіями протягом року;
2. Збільшити пропускну здатність очисних споруджень і енергетичних вузлів до рівня потреб прилягаючої курортної зони і тим самим компенсувати власні витрати по цих об'єктах;
3. Розвивати власне виробництво ряду продуктів харчування як для власних потреб, так і для прилягаючої курортної зони;
4. Проводити необхідну роботу по залученню пацієнтів з української діаспори в Росії.
Статистичні дані показують, що більшість хворих людей одночасно страждають від цілого ряду недуг. Щоправда, санаторій "Цілюща криниця" не є відомим і гучним курортним центром. І з погляду престижності, фешенебельності він не може конкурувати з відомими курортами Криму та Кавказу. Але ж не всім до душі гучне життя фешенебельних курортів.
Можна бути впевненим, що сільська тиша, свіже повітря, прекрасні пейзажі і гарне обслуговування знайдуть свого шанувальника. Цьому будуть сприяти і можливості організації сімейного відпочинку та лікування. Нашими пацієнтами, як ми припускаємо, будуть люди середнього і похилого віку, помірного статку, для яких немаловажного значення набуває прийнятність цін на путівки. Аналіз розподілу поточних витрат і можливості проекту доводять таку прийнятність.
Приведена аргументація підказує наступну схему розподілу потоку відпочиваючих, реальну, як нам здається, для виконання.
Схема 2.1. Розподіл потоку відпочиваючих
За даними схеми 2.1. можна розробити інвестиційний проект бізнес-плану санаторно-курортного закладу за трьома напрямками.
Перший напрямок. Розробляється і здійснюється проект реконструкції і ремонту лікувально-житлових корпусів на базі високих технологій і сучасного дизайну. Ці технології повинні забезпечити тривалий термін експлуатації об'єктів без профілактичних ремонтних робіт, надати їм привабливого дизайну і зручності європейського зразка. Проектом повинно передбачатися розширення джерел одержання лікувальних грязів, джерел мінеральної води. Будівництво плавального басейну зі штучним кліматом і підігрітою водою, сонячних соляріїв дозволить використовувати фактор сонячних днів і організувати цілорічний відпочинок і лікування.
Другий напрямок. Реконструкція і ремонт енергетичного господарства, санітарних пунктів (котельні, системи постачання холодної і гарячої води, каналізації, очисні споруди, сміттєзбиральники) з переводом їх у комерційне русло діяльності. Традиційно діяльність таких об'єктів носить витратний характер. Енергетичне господарство і санітарні пункти санаторію в цьому плані не були виключенням. Вони у свій час були розраховані і спроектовані для нужд санаторію. Економічна ситуація, що склалася, змусила змінити ставлення до цих об'єктів. За пропонованою концепцією енергетичне господарство і санітарні вузли повинні бути орієн-товані не тільки на внутрішні потреби, але і забезпечувати потреби прилеглих пансіонатів. При цьому реалізацію пропонованих послуг слід здійснювати в межах Державних тарифів. За орієнтовними підрахунками, навіть при невисокому рівні прибутковості (у межах 10% від собівартості) можна буде із залишком компенсувати власні поточні витрати на ці нужди.
Для здійснення проекту потрібна заміна ряду вузлів і механізмів, магістральних трубопроводів на більш потужні, ефективні, прогресивні і довговічні системи.
Третій напрямок включає розвиток комерційної діяльності в об'єктах допоміжного призначення. До них належать виробництва з випуску високоякісних продуктів харчування, таких як рослинна і вершкова олія, копченості, хлібобулочні вироби, макарони, мед та ін. Передбачається установка лінії випуску мінеральної води з місцевого джерела. Потужність цих об'єктів повинна бути достатня не тільки для курортної зони Пуща-Водиці, але і для всієї мережі баз і будинків відпочинку у цій частині Київської області.
Здійснення ремонту і реконструкції санаторного комплексу дозволить вирішити головну мету, що полягає в залученні потоку відпочиваючих як з України, так і з країн СНД. Розрахунки показують, що при фінансуванні об'єкта зацікавленим інвестором термін освоєння проекту становитиме приблизно рік.
Щоб реалізувати даний інвестиційний проект, слід чітко уявляти як і хто саме буде управляти та організовувати проект у реальність.
Організація й управління ґрунтуються на пропозиціях по створенню акціонерного товариства закритого типу. Спрямованість цих пропозицій повинна забезпечувати ефективну адаптацію до ринкових умов.
Санаторій не є державним підприємством, здійснює свою діяльність на принципах самофінансування, виконує обов'язки і користується правами, пов'язаними з цією діяльністю, має самостійний баланс, печатку, штамп і є юридичною особою. У своїй діяльності санаторій керується законодавством України і нормативними актами. Управління санаторієм здійснюється на демократичних засадах - зборами акціонерів.
Організація лікувального процесу і відпочинку, тривалість і розпорядок робочого дня, надання відпусток і вихідних днів, міри заохочення і дисциплінарного стягнення, інші питання організації праці службовців санаторію регулюються правилами внутрішнього розпорядку.
Відповідно до лікувального плану, санаторій виконує такі завдання:
o здійснює прийом хворих і відпочиваючих за встановленими Радою санаторію правилами;
o організовуєлікування хворих, сервісне обслуговування хворих і відпочиваючих з урахуванням сучасних вимог медичної науки і затверджених методик комплексної терапії;
o установлює зв'язки із науково-дослідними інститутами, іншими науковими установами й організовує для хворих консультативну допомогу фахівців;
o оснащує діагностичні і лікувальні кабінети необхідним медичним обладнанням;
o забезпечує дієтичне і раціональне харчування хворих і відпочиваючих з урахуванням специфіки захворювань;
o організовує культурно-масову і фізкультурну роботу відповідно до сучасних вимог з урахуванням специфіки захворювань;
o проводить профілактичні заходи і санітарно-просвітницьку роботу серед хворих і обслуговуючого персоналу, вивчає результати санаторного лікування хворих.
Усі роботи в санаторії проводяться з дотриманням правил техніки безпеки і виробничої санітарії.
Відповідно до чинного законодавства санаторій може направляти своїх працівників на курси підвищення кваліфікації, займатися комерційною і зовнішньоекономічною діяльністю.
Санаторій розробляє і погоджує з засновниками основні види планів (перспективні, річні, поточні).
Санаторій, за згодою Ради, укладає договори з проектними, будівельно-монтажними й іншими організаціями на розробку необхідної документації, будівництво об'єктів та інші роботи.
Санаторій відповідно до чинного законодавства може:
o здійснювати реалізацію послуг допоміжного виробництва й обслуговуючих господарств (забезпечення водою, теплом, видалення і переробка відходів й ін.);
o надавати платну

 
 

Цікаве

Загрузка...