WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Методика планування нового туристичного бізнесу - Курсова робота

Методика планування нового туристичного бізнесу - Курсова робота

літом. Дана область має цінні курортологічні ресурси, що зумовило розвиток двох кліматичних курортів загальнодержавного значення: Пуща-Водиця (13,3 тис.місць) та Конча-Заспа (14,7 тис. місць), де мережа санаторно-курортних закладів представлена 46 об'єктами. Загальна місткість закладів курортного лікування складає близько 10,2 тис.місць, площа - 382 га. Кількість дитячих оздоровчих закладів, що розташовані у області становить 237, де можуть відпочивати понад 40 тис.дітей. Крім того, в області знаходяться такі кліматичні курорти як Ірпінь та Ворзель, що являється частиною великого лісного масиву західної частини Київської області.
Мережа закладів відпочинку (з урахуванням тих, що функціонують періодично) включає 40 будинків та пансіонатів, 30 оздоровчих таборів, 30 водно-спортивних і веслувальних баз, 13 спортивно-риболовських баз. Загальна місткість закладів відпочинку (без спортивних баз) становить 16 тис.місць (територія 798,3).
Аналіз тенденцій ринку послуг санаторно-курортних закладів проведемо на конкретній території Київської області - Пуща-Водиці, так як саме на цю територію претендує розробка нового бізнес-плану курортного закладу. Пуща-Водиця розташована на північно-західній частині м.Києва. Південним кордоном вважається Гостомельське шосе, східним - Мінське шосе, західній - дорога на село Мощун. Площа Пущі-Водиці 4 тис. гектарів. Ліс цієї місцевості переважно на 70% сосновий.
Клімат характеризується м'якістю, помірною вологою, відсутністю різких коливань температури, безвітреннісю та великою кількостью сонячних днів. Кліматичні умови курорту діють цілюще при хронічних заболіваннях серцево-судинної системи, органів дихання, функціональних порушень нервової системи, порушення обміну речовин та при інших заболіваннях.
Розвиток ринку курортних послуг на сьогоднішній день є інтенсивним і з кожним роком попит на такі послуги в місті зростає. Для туристів, що приїздять відпочивати або лікуватись створенні всі необхідні умови у Київської області:
- санаторії різного спрямування лікування (психоневрологічний, туберкулезний, кардиоревматологічний, ендокринологічний та пульмонологічний);
- клімат помірно-континентальний, а тому підходить майже всім людям з різними заболіваннями;
- багато розважальних закладів (човникова станція, танцювальні майданчики, літні та зимні кінотеатри, зимова лижна станція, спортивні майдани);
- мальовнича природа даної території (багато малих озер, парк культури та відпочинку, великий ставок, ліс);
- різноманітні підприємства громадського харчування;
- широка можливість представлення екскурсійних поїздок.
Статистика свідчить, що кожен четвертий громодянин України потребує відпочинку та можливо лікування у санаторно-курортних закладах різного спрямування. Крім того, на даному етапі розвитку туризму та готельного господарства значно покращалась інфраструктура курортних закладів м. Києва. Збільшилась кількість готельних підприємств та санаторіїв, де на сьогоднішній день покращилась якість обслуговування персоналу, збільшилось також число підприємств громадського харчування.
Розвиток туризму в цих регіонах зумовлюється наявністю багатих туристичних ресурсів: природно-рекреаційних та історико-культурних у поєднанні з соціально-економічними умовами. Для того, щоб проаналізувати пропозиціїї санаторно-курортних закладів в регіонах потрібно дослідити наявнісь курортних ресурсів на регіональному ринку в цілому та в кожному регіоні окремо.
За характером лікувальних факторів курорти розподілені на бальнеологічні, грязьові, кліматичні, а також з декількома лікувальними факторами. Усі ці курорти розташовані в 22 областях України. За кліматичним фактором вони розподіляються на приморські, гірські рівнинні, лісові, степові і з кліматом пустелі.
Таблиця 2.2. Розподіл та характеристика здравниць України
№ Назва регіону області К-ть
курортів К-ть
місць Лікувальні фактори
1. Західні області (Рівненська, Волинська, Львівська, Тернопільська, Ужгородська, Івано-Франківська,Чернівецька) 7 1655 Гірський клімат, в основному як лікувальний фактор
2. Центральні області (Київська, Житомирська, Хмельницька, Вінницька, Кіровоградська, Черкаська) 9 2903 Рівнинний клімат, кілька лікувальних факторів
3. Північні області (Сумська, Чернігівська) 5 1321 Лісовий клімат, два лікувальні фактори
4. Східні області (Дніпропет-ровська, Донецька, Полтавська, Луганська, Харьківська) 7 1345 Рівнинний клімат, кілька лікувальних факторів
5. Південні області (Херсонська, Кримська, Миколаївська, Запорізька) 16 6020 Степовий морський гірський клімат, 2-3 лікувальні фактори
Разом: 44 13244
Як видно з наведенних данних, річна пропускна здатність цих курортів складає близько 200 тис. осіб. За даними НДІ курортології України, кожен четвертий її житель має потребу в лікуванні і є потенційним клієнтом.
Взагалі криза, що вразила економіку України, обвальне падіння життєвого рівня населення не могли не відбитися і на діяльності санаторно-курортного комплексу в цілому. За деякими даними, середньорічна наповнюваність курортів України в останні роки в середньому складає 20-30% від пропускної здатності.
2.2. Обгрунтування комерційної ідеї бізнес-плану нового санаторно-курортного закладу "Цілюща криниця"
Обгрунтування комерційної ідеї обов'язково потрібно для того, щоб залучити потенційних інвесторів, які готові вкласти свої гроші у даний інвестиційний проект. Для цього потрібно чітко визначити мету реалізаціїї проекту, обгрунтувати всі його складові, розробити маркетингову стратегію та розрахувати всі можливі ризики.
Даний бізнес-план розроблений санаторієм "Цілюща криниця" для потенційних інвесторів із метою залучення капіталу в розмірі 2,0 млн. гр. од. для розвитку санаторно-курортного обслуговування.
Таблиця 2.3. Класифікація основнихознак бізнес-плану
Характеристика ознаки Варіанти ознаки
Призначення продукту Споживчі властивості відповідають продукту-конкуренту
Географія ринку Ринок СНД
Покупець Державні організації, установи Компанії, фірми Торгові організації Кінцевий покупець
Кінцевий покупець Середньозабезпеченний прошарок
Попит Має перспективу росту
Сфера діяльності Інші види діяльності
Технологічний рівень Відповідає рівню конкурентів
Маркетингова стратегія Досліджена маркетингова ситуація
Інвестиційна ситуація Розширення поиту обмежено, птрібно створення певних умов (неявна, схована інвестиційна привабливість)
Складовою частиною проекту є формування стійкого ринку збуту. Якщо виходити з попередніх статистичних даних, то досить обґрунтованим виглядає наступне припущення: стабільний потік відпочиваючих із різних регіонів України забезпечить стабільне завантаження санаторію десь на рівні -20-21%. Отже, щоб збільшити потік відпочиваючих, необхідно залучити їх із Росії. У цій орієнтації слід зазначити кілька привабливих моментів.
У Росії протягом багатьох десятиліть сформувалася могутня українська діаспора, розташована у великих промислових центрах. Сюди, у першу чергу, варто віднести райони Східного Сибіру (Тюменська область. Красноярський край), північні і центральні регіони Росії. Частина населення

 
 

Цікаве

Загрузка...