WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Методика планування нового туристичного бізнесу - Курсова робота

Методика планування нового туристичного бізнесу - Курсова робота

трьома основними документами:
- звітом про прибутки і збитки (показує операційну діяльність підприємства по періодах);
- планом руху грошових коштів;
- балансовою відомістю (фінансовий стан підприємства в певний момент часу).
При необхідності може бути представлений графік погашення кредитів і сплати відсотків; відомості про оборотний капітал з вказівкою змін і початкових посилок протягом терміну кредиту; передбачуваний графік сплати податків.
Фінансовий план має наступну цільову спрямованість:
1. Забезпечення фінансовими ресурсами і грошовими коштами діяльності компанії.
2. Збільшення прибули по основній діяльності і іншим видам діяльності, якщо вони мають місце.
3. Організація фінансових взаємин з бюджетом, позабюджетними фондами, банками, кредиторами і дебіторами.
4. Забезпечення реальної збалансованості планованих доходів і витрат.
5. Забезпечення платоспроможності і фінансової стійкості.
В процесі фінансового планування відстежуються фінансові (на верхньому рівні), а також натуральні показники. У зведену службу поступають підсумкові показники від кожного підрозділу, які при необхідності можуть бути деталізовані.
Основні завдання фінансового плану:
забезпечення джерелами фінансування основної діяльності підприємства (підтримка нормального рівня запасів сировини, матеріалів, готової продукції, фінансування приросту оборотних коштів, відтворення основних виробничих фондів і т.д.);
- своєчасне і в повному об'ємі виконання зобов'язань перед бюджетом і позабюджетними фондами;
- обгрунтування ефективного вкладення тимчасове вільних грошових коштів, підтримка залишку грошових коштів надостаточном рівні;
- виявлення резервів зростання доходів підприємства;
- оптимізація використання прибули;
- визначення дивідендної політики;
- обгрунтування розміру і умов залучення зовнішніх джерел для фінансування інвестиційної діяльності підприємства;
- підтримка платоспроможності підприємства, забезпечення його фінансової стійкості.
Методологія фінансового планування на сучасному етапі припускає рішення підприємством ряду проблем:
- обгрунтування мети (системи цілей) фінансового плану, адекватної основним напрямам діяльності підприємства в перспективному періоді;
- визначення системи актуальних для підприємства внутрішніх і зовнішніх фінансових обмежень. В даний час одним з найбільш важливих обмежень для більшості підприємств є критерій банкрутства;
- визначення горизонту фінансового планування;
- вибір методів планування фінансових показників і розробки фінансових планів.
Мета фінансового плану конкретизується залежно від тривалості планованого періоду, результатів аналізу його фінансового стану на момент розробки фінансового плану, динаміки основних фінансових показників в ретроспективі, результатів маркетингових досліджень, а також зовнішніх умов (таких, як рівень інфляції, ставка рефінансування Центрального банку, курс гривні по відношенню до твердих валют, стабільність правового поля).
1.3. Презентація бізнес-плану туристичного підприємства
Багато підприємців, що розробили проект роблять велику помилку, вважаючи, що іх проблеми закінчилися. Це не так. Тепер важливо забезпечити проект необхідними ресурсами, а в першу чергу - фінансовими. Їх джерело - інвестор.
Якщо проектом передбачено зовнішнє фінансування, то з перших кроків ви отримуєте не партнера, а опонента, який все ставить під сумнів і не взмозі запропонувати конструктивну пораду в зв'язку з погано проінформованістю про раельний стан справ. Досвід показує, що багато проектів не приймаються інвесторами скоріше по причинам психологічного характеру, ніж як наслідок їх низької економічної ефективності.
Навіть якщо проект передбачає в якійсь із своіх частин самофінансування, експертиза проекту дуже необхідна і навіть рекомендується інвестиційними консультантами.
Оцінка включає у себе вивчення заходів, затрат, графіка реалізації, показників ефективності проекту. Кожен із компонентів розглядається, як з точки зору адекатності, так і з точки зору коректності проведених розрахунків і дотримання загальноприйнятих методик передусім в сфері фінансового планування і аналізу.
Сам процес оцінки проектів складається із послідовно проведених досліджень. Зазвичай процес оцінки проекту обмежується трьома етапами:
1. Попередня експертиза
2. Незалежна експертиза, включаючи детальний аналіз підприємства
3. Прийняття рішень про фінансування
В результаті попередньої експертизи розраховується інтегральний показник ефективності пропозиції і на його основі приймається рішення про відмову від проекту чи продовження його розглядання. Коли інвестор вирішує далі розглядати проект , він має можливість перейти до наступного етапу - незалежної експертизи чи інвестиційного аналізу.
Для кожного з проектів проводиться декілька варіантів розрахунків з різними наборами вхідних даних, які враховують оптимістичний та песимістичний хід розвитку проекту. Відбір проектів здійснюється також на основі багатократної експертизної оцінки, але вже з вирішаючим голосом менеджерів та економістів, а не експертів. Критерії залежать від типу до якого проект належить. Проект по відкриттю санаторно-курортного закладу характеризується такими показниками:
- наявність нових, конкурентоспроможних послуг та товарів;
- екологічні критерії;
- соціальні критерії;
- кваліфікація персоналу;
- технологічна реалізуємість;
- норма прибутку, що перевищує середню для даної галузі;
- наявність бізнес-плану високої якості, який визначає стратегію розвитку проекту.
Рішення щодо фінансування таких проектів здійснюється на основі професіональної научно-технічної експертизи, яка підтверджує реальність ідеї проекту і детального фінансово-економічного аналізу.
Підприємець повинен вміти якнайкріще розповісти про свій проект і обгрунтувати всі його розрахунки. При цьому підприємець повинен бути впевнений в собі, адже це відіграє дуже важливу роль, а іноді й вирішальну роль. Бізнес-план проекту - лише привід, хоча і вагомий, привернути увагу інвестора, це спосіб показати компетентність, вміння системно мислити. Інвестор повинен повірити, що перед ним людина, якій можна довіряти. А переконати в тому, що Ви надійналюдина, і інвестора, і самого себе допоможе добре розрахований бізнес-план.
Важливим критерієм при презентації бізнес-плану є доступність і можливість легко зрозуміти основні положення проекту. Тому спеціальні терміни повинні бути лише в тому випадку, коли їх неможливо замінити більш зрозумілими аналогами. В цьому випадку до бізнес-плану повинен додаватися короткий термінологічний словник не більше ніж на 20-30 слів.
Для того щоб не було ніяких несподіваних ситуацій, підприємець повинен добре розрахувати і передбачити всі можливі ризики. Часто трапляється, що на не враховані в бізнес-плані ризики вказує інвестор, а це зменшує шанси підприємця на отриання інвестицій.
Доцільно використовувати при презентаціїї бізнес-плану різні моделі майбутнього товару, а якщо це послуга, то можно використати слайди, відеокасети або фотографії. Це дає інвестору можливість більш широко та

 
 

Цікаве

Загрузка...