WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Методика планування нового туристичного бізнесу - Курсова робота

Методика планування нового туристичного бізнесу - Курсова робота

положеннях:
1. Підприємство прагне впровадити більш високу технологію у своїй діяльності. Вона шукає цю технологію, а також засоби для її впровадження. Це реконструкція і ремонт санаторного комплексу з метою наділення його новими привабливими властивостями.
2. Вихід на інші комерційні види діяльності, ступінь вигідності яких дозволить зберегти основний профіль. Це створення нових виробництв по випуску продуктів харчування, переведення обслуговуючих господарств у комерційне русло.
3. Пошук нових ринків збуту і, зокрема, налагодження зв'язків з українською діаспорою, зосередженою в інших країнах СНД, яка володіє більш високим рівнем доходів.
При реалізації обраної стратегії варто враховувати одну важливу обставину: після здійснення проекту реконструкції і ремонту санаторію адмін-персонал може опинитися, як кажуть, між молотом і ковадлом. З одного боку, буде відчуватися тиск кон'юнктури ринку, поведінка конкурентів в умовах важкого періоду формування іміджу санаторію в очах своїх потенційних клієнтів. Тобто формування власної ринкової ніші - це важкий і досить тривалий період. З іншого боку - необхідно забезпечити гарантії повернення інвестованих засобів. Іншими словами, вкладені кошти повинні з лишком окупитися навіть в умовах несприятливої кон'юнктури ринку. Зрозуміло, що кращий варіант - повне завантаження санаторію протягом року. Для оцінки стратегії визначимо основні вихідні умови:
а) рівень цін на путівки нижче цін конкурентів і фіксується протягом п'ятирічного періоду;
б) ціни на послуги обслуговуючих господарств відповідають державним тарифам і розцінкам;
в) рівень цін на продукти харчування власного виробництва нижче або відповідає ринковому;
г) можливе завантаження санаторію розглядається в межах 50-100% на п'ятирічний період.
За вище сказаним, можно розробити наступну маркетингову стратегію: Прогнозоване завантаження санаторію наростає протягом п'ятилітнього періоду від 50% у холодний сезон до 100% у теплу й холодну пори року. У перший і наступні роки завантаження в теплий сезон складає 100%. Завантаження санаторію в холодну пору року становитиме:
o перший рік - 50%;
o другий рік - 65%;
o третій рік - 80%;
o четвертий і п'ятий роки - 100%.
Менеджери, безумовно, будуть прагнути до реалізації кращої стратегії, але інвестор повинен переконатися в розмірах небезпеки, що ховається при настанні несприятливої ситуації.
Собівартість продукції, як відомо, формує основу ціни. У даному випадку на собівартість путівки (на її зниження) впливає три групи факторів. Реконструкція лікувально-житлових корпусів виключить необхідність проведення щорічних дорогих ремонтних робіт. А це, у свою чергу, значно знизить витрати електроенергії. Переоснащення обслу-говуючих господарств, збільшення їхньої потужності повинно компенсувати відповідні витрати. Витрати на харчування також скоротяться за рахунок запровадження в дію відповідних виробництв. Але все-таки визначальним фактором варто вважати реальний потік відпочиваючих, у першу чергу, з Росії. Нижче наведено прогнозований кошторис витрат при різних варіантах завантаження відповідно до обра-них стратегій.
Таблиця 3.2. Схема витрат у розрахунку на місяць при даному варіанті завантаження (тис. гр. од.)
Найменування витрат За даною стратегією
Заробітня плата медперсоналу 15,2
Нарахування на заробітню плату 5,8
Продукти харчування 68,9
Процедури і медикаменти 4,24
Господарські витрати 0,88
Споживання електроенергії 7,42
Амортизаційні відрахування 22,7
Паливо, ПММ 5,34
Утримання апарату управління 3,82
Благоустрій території 0,8
Інші витрати 10,37
Разом 130,27
Як видно з наведеної таблиці і сформульованої стратегії, собівартість однієї путівки (гр. од.) складе - 245,79. Як уже було сказано, на зниження поточних витрат при реалізації проекту позитивний вплив мають такі основні фактори:
а)реконструкція і ремонт лікувально-житлових корпусів із застосуванням високих технологій, що забезпечують тривалу експлуатацію об'єктів без проведення профілактичних ремонтних робіт;
б)збільшення потужності обслуговуючих господарств до рівня забезпечення потреб прилеглих пансіонатів і селища, що дозволило б компенсувати відповідні витрати;
в)забезпечення продуктами харчування (олія, мінеральна вода, м'ясні, макаронні, хлібобулочні вироби) власного виробництва.
Особливі завдання стоять і перед обслуговуючим господарством. Ремонт і експлуатація його об'єктів повинні забезпечити потреби в холодній і гарячій воді, теплі, нормальній роботі очисних споруджень і сміттєзбиральників, передбачених проектом. Основними цілями проекту є:
а)задоволення потреб розглянутої курортної зони, району Пуща-Водиця;
б)ціни на надані послуги не повинні перевищувати розміру державних тарифів;
в)об'єкти повинні витримувати "пікові навантаження" у літню пору при терміні ефективноїексплуатації не менше 5 років.
Нижче представлені прогнозовані річні потреби в зазначених послугах:
o гаряча вода для побутових потреб і опалення 21 тис. м3;
o холодна вода 26 тис. м3;
o збирання сміття 1,5 тис. тонн;
o утилізація відходів очисними спорудами 8 тис. м3.
Важлива роль у реалізації маркетингової стратегії належить допоміжному виробництву. У його розпорядженні є власна пральня. Оснащення виробництва високими технологіями розширить масштаби його діяльності далеко за межі власних потреб. Проектом також передбачене придбання устаткування для випуску макаронів, розливу мінеральної води. Відсутність цих виробництв у курортній зоні дозволяє сподіватися на успішне освоєння ринку.
Ціноутворення і прогнозовані обсяги продажів. Ціни на реалізовані путівки формуються під впливом двох протилежних факторів:
1) Формування витрат санаторію на організацію відпочинку і лікування. Розмір поточних витрат, а точніше, собівартість путівки буде залежати від напливу бажаючих поправити своє здоров'я і відпочити. Так, при завантаженні, рівному 50% пропускної здатності, собівартість однієї путівки складає 317,5 гр. од., при завантаженні 65% в осінньо-зимовий період і 100% у теплу пору року - 256,13 гр. од., при завантаженні, рівному відповідно 80 і 100% собівартість складе 245,79 гр. од. І, нарешті, при повному завантаженні відповідної пропускної здатності, собівартість путівки буде дорівнювати 234,75 гр. од.
2) Цін на путівки на курортному ринку і, зокрема, вартості путівок у санаторіях Київської області, - наших головних конкурентів. Нижче представлена схема формування ціни путівки в санаторій "Цілюща криниця".
Схема 3.1. Формування ціни на путівки
Важлива особливість маркетингу як системи внутрішньо-фірмового управління полягає в тому, що вона заснована на прийнятті рішень на базі різноманітних економічних розрахунків і орієнтована на створення організаційних, економічних і юридичних умов для ефективного функціонування і розвитку фірми. Маркетинг як система управління має свої принципи, функції, методи, структуру. Основним принципом маркетингу є обґрунтований вільний вибір визначених цілей і стратегій. На реалізацію принципів маркетингу орієнтовані його функції, а саме:
- найбільш повний облік попиту

 
 

Цікаве

Загрузка...