WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Ресурсний потенціал розвитку спортивно-оздоровчого туризму в Україні - Реферат

Ресурсний потенціал розвитку спортивно-оздоровчого туризму в Україні - Реферат

викладачів.
Релігійний туризм-це найдавніший вид туризму. У туризмі з релігійними цілями можна окреслити такі види поїздок:
" паломництво-відвідування святих місць з метою поклоніння церковним реліквіям, святиням і з ціллю відправлення релігійнихобрядів;
" пізнавальні поїздки з ціллю знайомства з релігійними пам'ятками, історією релігії і релігійною культурою;
" наукові поїздки-поїздки науковців, які займаються питаннями релігії
Дуже важливим у релігійному туризмі є питання підготовки кадрів, які могли б не тільки показати архітектурні та історичні пам'ятки, а розкрити туристам духовність релігійних цінностей.
Розважальні тури-вони не довготривалі (2-4 дні) і можуть біти періодичними і регулярними. В Європі дуже популярними є різдвяні тури. Програми таких турів-це відвідування святкових заходів, концертів, виставок тощо).
Пізнавальні тури-мають велику кількість різновидів: історичні, літературні, знайомство з живописом, балетом, оперою, з місцями діяльності відомих людей тощо. Це, як правило, короткотермінові тури. Важливим моментом таких турів є бажаність проведення екскурсій на рідній мові туриста, оскільки переклад викривляє сприймання теми і погіршує якість екскурсії.
Подорожі для людей старшого віку. За спостереженнями психоаналітиків, сьогоднішне старіюче покоління розвинутих країн-це активна, вимоглива і платоспроможна категорія населення, орієнтована на якісне обслуговування. Програму обслуговування для цієї категорії туристів рекомендується складати таким чином, щоб клієнти мали більше часу для відпочинку. Переїзди з місця на місце повинні бути по можливості короткочасними. При розміщенні варто надавати перевагу невеликим ,не дуже модним готелям з хорошим сервісом.
Отже, ознайомившись загалом з різноманітними видами туризму ,я більш детально зупинюсь на спортивно-оздоровчому ,оскільки саме цей вид туризму я вважаю найперспективнішим саме для нашого регіону ,а також пропоную керівництву спорткомплексу "Каштан" приділити значну увагу організації туристичних походів для молоді по нашій унікальній місцевості.
Спортивно-оздоровчий туризм передбачає подолання маршруту активним способом, тобто без використання транспортних засобів, покладаючись лише на власні сили, реалізуючи вміння і навички пересування пішки, на лижах, плавання на плотах і човнах, їзди на велосипеді тощо.
Метою активного туризму є:
1. оздоровлення, відновлення сил, поліпшення медико-фізіологічних даних за допомогою зміни форм діяльності, дозованого руху, раціонального харчування, нервового розвантаження, підвищення адаптації до незвичних умов;
2. вдосконалення загальної і спеціальної фізичної підготовки, виробленні витривалості, спритності, сили, рівноваги;
3. надання практичних навичок у доланні перешкод, оволодіння технікою пересування пішки, на лижах, їзди на велосипеді, греблі;
4. психічному вдосконаленні та емоційному збагаченні внутрішнього світу людини, вихованні рішучості, сміливості, впевненості в собі, відповідальності;
5. розширення краєзнавчого кругозору, вдосконалення навчально-методичної підготовки, поповненні знань з географії, біології, історії, етнографії і культури;
6. засвоєння теоретичних основ організації і проведення походів, розробки маршрутів, планування роботи туристських гуртків;
7. набуття спортивного досвіду для участі в походах і керівництва походами різного рівня складності, одержання спортивних розрядів і знань, підвищення майстерності та інструментальної підготовки.
До спортивно-оздоровчого туризму найчастіше відносять такі найпоширеніші види активного туризму: пішохідний, гірський, лижний, водний (сплав і гребля на плотах і човнах),велосипедний.
Хочу зазначити ,що з числа спортивних видів туризму виділяють спортивно-технічні види туризму-мотоциклетний і автомобільний. До спортивно-оздоровчого туризму можна віднести такі екзотичні і рідкісні його види, в яких маршрути долаються верхи на конях, верблюдах, віслюках, ламах, слонах, оленях, на собачих упряжках, на повітряних кулях, на вітрильних суднах тощо. В силу своєї унікальності вони не мають значного поширення.
За формою проведення туристських заходів і за характером їх організації спортивно-оздоровчий туризм поділяють на оргнізований-плановий і самодіяльний.
Висновок.
Підбиваючи підсумки своєї роботи, я можу сказати, що за період написання курсової роботи на підприємстві спорткомплексу "Каштан" я в повному обсязі ознайомилась з роботою спортивно-оздоровчого підприємства, його функціями та завданнями, ознайомилась з Положенням про спортивно-оздоровчий комплекс "Каштан" та змістом інших нормативних документів, що регулюють його діяльність, переліком пропонованих підприємством послуг, бухгалтерською та статистичною звітністю, загалом з роботою бюджетної організації, що надає різні види послуг.
Проаналізувавши отриману інформацію я зробив висновок, що підприємство не тільки розвивається в даний момент, але й впевнено дивиться в майбутнє.
Здійснюючи аналіз бухгалтерської звітності за два квартали 2004 року я зрозумів механізм фінансування спорткомплексу "Каштан" та визначив напрямки використання фінансових ресурсів, проаналізувала основні джерела фінансування, їх структуру, а також проілюструвала отримані результати діаграмами і графіками.
Під час написання курсової я ознайомився з штатним розписом спорткомплексу "Каштан", посадовими інструкціями, проаналізувала існуючу систему оплати праці на підприємстві, проаналізувала та запропонувала вдосконалення існуючого мотиваційного механізму на підприємстві, охарактеризувала психологічні аспекти стосунків в колективі.
Я проаналізував маркетингову діяльність підприємства та здійснила невелике дослідження щодо структури пропонованих послуг, розподілу всієї кількості споживачів серед визначених груп послуг, запропонував та обґрунтував вдосконалення існуючої рекламної компанії підприємства, визначив принципи цінової політики підприємства.
Також аналізуючи звітність підприємства я визначив та обґрунтував основні принципи управління фінансовими ресурсами підприємства та конкретизував шляхи забезпечення фінансами спорткомплексу "Каштан".
Також ознайомився з організаційною структурою підприємства, визначив її недоліки та запропонував шляхи їх усунення з необхідним фінансовим обґрунтуванням.
Для індивідуального дослідження я обрав тему "Організація спортивно-оздоровчого туризму", оскільки саме ця тема найбільше пов'язана з запропонованими мною вдосконаленнями організаційної структури спорткомплексу "Каштан" і я вважаю, що це один з найперспективніших видів туризму для розвитку саме в цьому регіоні. В процесі дослідження даного питання ,я визначив основні види туризму, перспективи їх розвитку, а потім детальніше зупинився на методах організації туристичних походів, туристичному маркіруванні та туристській етиці.

 
 

Цікаве

Загрузка...