WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Позашкільна спортивно-масова робота - Реферат

Позашкільна спортивно-масова робота - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Позашкільна спортивно-масова робота
ПОЗАШКІЛЬНА СПОРТИВНО-МАСОВА РОБОТА
Позашкільна робота з фізичного виховання проводиться дитячо-юнацькими спортивними школами (ДЮСШ), палацами та будинками піонерів, дитячими екскурсійно-туристськими станціями, парками культури, дитячими секторами будинків культури, будинкоуправліннями, позаміськими і міськими піонерськими таборами.
Дитячо-юнацькі спортивні школи створюються відділами народної освіти, а також добровільними спортивними товариствами. Основним завданням цих шкіл є проведення виховної і оздоровчої роботи з молоддю, підготовка юних спортсменів масових та вищих розрядів. Рада колективу фізкультури, піонерська та комсомольська організації загальноосвітньої школи проводять роботу щодо залучення учнів до систематичних занять спортом в ДЮСШ, які працюють у тісному контакті із загальноосвітніми школами. Юні спортсмени є активними пропагандистами спорту серед учнів.
Палаци та будинки піонерів проводять туристську і краєзнавчу роботу, військово-спортивні заходи, організовують роботу секцій шахів, шашок, настільного тенісу. Дитячі екскурсійні станції поряд з екскурсіями організовують походи школярів під час літніх і зимових канікул.
У парках культури та відпочинку працюють спортивні секції для школярів, наприклад, з шахів та шашок, проводяться різноманітні масові заходи, зокрема масові ігри дітей на спортивних майданчиках, атракціони, конкурси на призи відомих спортсменів.
У міських та позаміських піонерських таборах фізкультурно-масовій і оздоровчій роботі приділяється велика увага. У міських піонерських таборах проводяться заходи, спрямовані на фізичний розвиток дітей, загартування їх, підготовку і складання норм комплексу ГПО. Діти беруть участь у змаганнях, походах і прогулянках, приймають повітряні і сонячні ванни та водні процедури, відвідують секції.
Велика робота з оздоровлення і фізичного загартування школярів проводиться в позаміських літніх піонерських таборах. Перебування дітей на чистому свіжому повітрі, раціональний режим дня, повноцінне харчування, регулярні заняття фізичними вправами, прийняття повітряних і сонячних ванн, купання створюють оптимальні умови для зміцнення здоров'я і фізичного розвитку піонерів та школярів.
У першу зміну в таборах відпочивають переважно учні молодших класи;, .в другу і третю зміни є загони. У загонах, укомплектованих за віковим принципом, можна проводити всю роботу з фізичного виховання відповідно до вікових особливостей фізичного і психічного розвитку дітей, вимог шкільної програми та нормативів комплексу ГПО.
Фізкультурно-оздоровча і спортивна робота в таборі спрямовується на розв'язання таких завдань:
1) залучати школярів до систематичних занять фізичними вправами (ранкова гімнастика, заняття в секціях, групах, командах, участь у змаганнях);
2) загартовувати дітей повітрям, сонцем, водою і прищеплювати гігієнічні навички;
3) готувати школярів до складання норм комплексу ГПО, організовувати складання норм в умовах табору, наприклад плавання, туристські походи, легкоатлетичні вправи;
4) виховувати в дітей інтерес і прищеплювати їм звичку до систематичних занять фізичними вправами.
Загальне керівництво фізкультурно-оздоровчою роботою в піонерському таборі здійснює начальник табору, йому допомагають старший піонервожатий і лікар. Роботу з фізичного виховання проводять фізкультурний керівник табору, інструктор з плавання, вожаті і вихователі загонів.
Особливості організації фізкультурно-оздоровчої роботи в таборі зумовлюються тим, що ця робота охоплює всіх дітей, а також тим, що строк перебування й таборі відносно невеликий. За таких умов особливого зна-чення набувають своєчасне планування цієї роботи з урахуванням контингенту зміни, підготовка матеріально-спортивної бази, залучення до цієї справи всього педагогічного персоналу і медичних працівників табору.
План спортивно-масової роботи складається з урахуванням кількості загонів, наявної спортивної бази, природних умов. В ньому передбачаються щоденне проведення ранкової гімнастики, ігри, заняття легкоатлетичними вправами, плаванням; проведення туристських походів; змагання в загонах по складанню норм комплексу ГПО (особлива увага приділяється складанню норм з плавання); загальна спартакіада табору, змагання збірних команд табору з командами інших таборів з волейболу, настільного тенісу, бадмінтону.
У невеликих таборах при незначній різниці віку дітей різних загонів ранкову гімнастику краще проводити одночасно з усіма школярами під керівництвом інструктора фізкультури і під музичний супровід. При такому проведенні гімнастики легше забезпечити правильний показ вправ фахівцем і кваліфіковане виправлення помилок, а музичний супровід сприяє емоційності та організованості виконання ранкової гімнастики. Дітей слід розміщувати так, щоб на флангах знаходились старші загони.
У великих таборах ранкову гімнастику проводять окремо по загонах під керівництвом вожатих або по групах загонів - в одній групі старші загони, в другій - молодші, під керівництвом інструкторів фізкультури (у великих таборах їх буває 2-3 чоловіка).
Якщо ранкову гімнастику проводять по загонах під керівництвом піонервожатих, останні проходять відповідний інструктаж у фізкультурного керівника і розучують комплекси, складені з урахуванням вікових особливостей піонерів певного загону.
Належну увагу слід приділяти загартуванню дітей, щоб одночасно з виконанням вправ вони також приймали повітряні ванни. Молодші школярі виходять на зарядку в трусах і тапочках. Після виконання вправ проводяться водні процедури: обтирання тіла, обмивання, душ. У таборах, де є відповідні умови, після ранкової гімнастики діти купаються.
Одним із важливих завдань фізичного виховання в таборі є навчання дітей плавати. Його проводять у спеціально обладнаних місцях водойм або в басейнах (багато таборів мають свої літні басейни). Для купання і навчання дітей плавання вибирають місця річки чи озера з чистим пологим дном. Місце для купання позначають поплавками або відгороджують жердинами. Навчають дітей плавання під керівництвом інструктора з плавання або фізкультурного керівника.
Позашкільну роботу з фізичного виховання так спрямовано на виховання всебічно розвиненого суспільства. Вона сприяє організації розумового відпочинку дітей, розвиває їх творчість і здібності, розширює їх загальний кругозір.
Дитячі спортивні школи створюють міські і обласні відділи народної освіти, а також добровільні спортивні товариства. Тут здійснюється цілорічна робота з фізичного виховання дітей, з яких підготовляють хороших спортсменів. Молодших школярів, починаючи з III класу, приймають до спортивних відділень ДСШ з теніса, фігурного катання на ковзанах, плавання і баскетболу. У будинках культури, як правило, проводять роботу з акробатики, шахів, шашок і танців.
Дитячі екскурсійні станції організовують походи під час літніх і зимових канікул.
У паркахкультури роботу з фізичного виховання проводять у двох напрямах: навчальна робота в спортивних відділеннях з дітьми, які завжди відвідують спортивний майданчик парку; спортивно-масова робота агітаційного порядку. Проводяться показові виступи майстрів спорту, організовуються виставки, присвячені здачі нормативів БГПО, лекції і бесіди про спорт, відкриті старти 5з бігу, стрибків, метання, їзди на велосипеді та ін. При будинко-управліннях створюються дитячі майданчики для розумового відпочинку дітей, ігор, екскурсій і прогулянок. Найширше фізичне виховання здійснюється в таборі. У міському і позаміському таборі впроваджуються різноманітні форми роботи з фізичного виховання. Головними з них є: зарядка, яку проводять у формі ігор, ранкового купання або виконання різних комплексів рухових дій.
Обов'язковими є загонові заняття з фізкультури, які планують на години занять загонів три рази на тиждень по 90 хв. Проводять заняття загонові вожаті або фізрук табору. Зміст: численні ігри на місцевості, в тому числі рухливі, заняття з туризму, навчання плавання (проводить інструктор-фахівець), вивчення пірамід, заняття з бігу, стрибків і метання.
Купання, приймання сонячних і повітряних ванн організовують за вказівкою лікаря щодня, перед обідом. Купання диференціюють. Діти, які не вміють плавати, граються у воді і оволодівають діями, які привчають їх не боятись води. Діти, які вміють триматись на воді, оволодівають способом плавання кроль, але без виносу рук. Купання використовується не тільки як засіб загартовування, а й у освітніх цілях.
Туристські походи проводять обов'язково один-два рази за кожну зміну. Походам передує загонове розучування відповідних вправ і дій, що необхідні в поході (як ставити палатки, розпалювати вогнище, укладати рюкзак), вивчення правил питного режиму, першої допомоги та ін.
У таборі розгортають секційну роботу з фізкультури і спорту. Найбільш поширся; секції для учнів початкових класів такі: рухливих ігор, настільного тенісу, городків, стрільби з лука. Заняття в секціях проходять у післяобідній час.

 
 

Цікаве

Загрузка...