WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Вивчення мотивації студентів до фізичного самовдосконалення - Курсова робота

Вивчення мотивації студентів до фізичного самовдосконалення - Курсова робота

доріжок). При відсутності бровки довжина всіх доріжок вимірюється на відстані 20 см від внутрішнього краю лінії. За цього виходить, що лінія, яка знаходиться за напрямом бігу зліва, до розмірів ширини бігової доріжки не входить. Також не входить до довжини доріжки фінішна лінія. Ширина окремої бігової доріжки може коливатися від 1,22 м до 1,25 м. Кожна стартова лінія входить до довжини дистанції.
Для проведення змагань з бігу на 100 м створюються такі суддівські бригади:
- стартова;
- судова на дистанції;
- суддів на фініші;
- суддів - хронометристів;
- суддів на фотофініші;
- суддів вимірювачів швидкості вітру;
- група проміжного фінішу;
- група координації результатів;
- суддів-контролерів;
- секретарів.
Загальне керівництво всіма суддівськими бригадами, склад яких визначається у залежності від рівня змагань, здійснює:
- на змаганнях низького рівня - безпосередньо менеджер;
- на змаганнях середнього та високого рівня - директор.
1. Стартова бригада суддів.
Склад стартової бригади суддів залежить від рівня характеру змагань.
На легкоатлетичних змаганнях з метою кращої організації та здійснення керівництва роботою всіх ланок бригада призначається старий суддя. До його обов'язків входить:
- складання графіка роботи та контроль за ходом його виконання;
- проведення (за 1,5 год.) інструктажу бригади та підготовки суддівської документації (стартових і фінішних протоколів, розкладу стартів, графіка роботи кожного зі стартерів);
- підготовка інвентаря та обладнання, технічних пристроїв та засобів зв'язку;
- знання розташування визначених місць для збору та реєстрації учасників, маршрутів їх входу на місця змагань та евакуації;
- уточнення зі старшимсуддею на фініші, старшим суддею - хронометристом та старшим суддею бригади фотофінішу готовності систем зв'язку, сигналізації, а також розташування стартера на кожній стартовій позиції;
- встановлення робочих контактів з секретаріатом, секретарями на фініші та іншими суддівськими службами.
а) Стартер. Стартер виконує свої функції, а також координує діяльність всіх членів стартової бригади. Він має добре знати Регламент та розклад змагань.
Стартер наділений такими правами:
- тільки він вирішує, вірно чи невірно взято старт, включаючи дії помічника стартера;
- значною мірою несе відповідальність за належну обстановку на старті та за результати виступу спортсменів.
Перед початком виконання своєї основної функції він погоджує взаємодії зі старшим суддею на фініші, старшим суддею-хронометристом та суддею на фотофініші.
За 5 хв. до початку змагань з бігу на 100 м стартер має переконатися, що учасники забігу до старту. Потім, отримавши сигнал про готовність суддів на фініші, він надає учасникам команду "Зняти тренувальні форми", а сам займає місце на тумбочці. Наступна команда - "На старт!", може подаватися голосом або свистком (два коротких сигнали).
Друга команда "Увага!"
Місце розташування стартера визначається таким чином, щоб він мав змогу добре бачити всю картину старту, а його самого було добре видно з фінішу. Одяг судді стартера має відрізнятися за кольором від одягу від інших суддів.
Порядок участі легкоатлетів визначається шляхом перебування (подвійного - у фіналах).
б) Помічних стартера. Помічники стартера виконують функції судді при учасниках. До їх обов'язків також входить:
- перевірка наявності та справності необхідного інвертаря і обладнання;
- отримання у секретаріаті стартових протоколів;
- перевірка готовності засобів зв'язку на робочих позиціях;
- реєстрація учасників на місцях зборку;
- звірка прізвищ, номерів учасників і правильності їх прикріплення.
Помічник стартера виводить учасників 1-го та наступних забігів на місце старту, а після команди "Зняти тренувальні костюми!" шикує учасників навпроти своїх доріжок у місця старту.
2.Бригада суддів на фініші. Основне завдання - зафіксувати послідовність фінішування учасників.
Керівництво роботою бригади здійснює старший суддя на фініші до його обов'язків входить:
- розподіл обов'язків між членами бригади;
- перевірка місць розташування суддів;
- доповідь заступникові керівника змагань про готовність бригади до роботи.
За 10-15 хв до початку змагань судді займають свої місця і готуються до роботи. За 3-5 хв до страту суддя на фініші, переконавшись про готовність до роботи суддів - хронометристів, подає сигнал світлофорам або білим прапорцям, дозволяючи розпочати старти.
За 8-5 м до фінішу суддя не зводить погляд на фінішний створ і у момент перетину корпусом його площини фіксує "свого" учасника нагрудний номер та відстань (метраж) до попереднього. Якщо учасники фінішують близько один до одного, то замість метражу суддя ставить позначку "мить", яка означає, що бігун був "на груди позаду".
3.Бригада суддів - хронометристів. Вона визначає та фіксує час проходження дистанції. Кількість суддів - хронометристів залежить від кількості учасників забігу, а один з них призначається старшим. Судді-хронометристи мають знаходитися на вишці, на одному рівні з фінішною лінією, із зовнішнього боку бігового полотна, але не ближче 5 м від нього.
Три офіціанти хронометристи і один або два додаткових фіксують час переможця кожного забігу. Час додаткових хронометристів береться до уваги тільки тоді, коли відмовив у роботі секундомір офіційного судді. Порядок звернення до часу додаткового судді визначається до початку забігу.
Кожний хронометрист дії самостійно, не показуючи свій хронометр та не обговорюючи його показники з іншими особами. Зафіксувавши час, він заносить його до суддівської записки, підписується і передає її старшому хронометристові. Який може попросити для перевірки показчики хронометра.
Перед початком змагань (за 1 год.) старший суддя отримує хронометри, необхідні бланки, розклад стартів та проводить із членами бригади передстартове "роз метання" з пуску і зупинки хронометрів на заданий сигнал, а потім доповідає заступникові менеджера змагань про готовність бригади до роботи.
За 10-15 хв. до початку статуту суді організовано виходять на свої місця і готуються до роботи, перевіривши видимість розташування судді-стартера. Старший суддя нагадує суддям, хто із них якого учасника приймає.
За 3-5 хв до старту старший суддя доповідає про готовність до роботи старшому судді на фініші і попереджає його про початок змагань.
Час переможця кожного забігу визначають тир судді - хронометристи, а за основу береться показник "середнього". Якщо у наявності є час тільки двох хронометристів, то

 
 

Цікаве

Загрузка...