WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Аналіз техніки і методики навчання з бігу на 100 м - Курсова робота

Аналіз техніки і методики навчання з бігу на 100 м - Курсова робота

береться за основу гірший час.
Обов'язки між суддями-хронометристами розподіляються приблизно таким чином:
- суддя № 1 фіксує час першого учасника;
- суддя № 2 фіксує час першого і другого учасника;
- суддя № 3 фіксує час першого і третього учасника;
- суддя № 4 фіксує час четвертого і п'ятого учасника;
- суддя № 5 фіксує час шостого і сьомого учасника і т.д.
Старший суддя-хронометрист має інколи перевіряти показники хронометрів у членів бригади, а повернення їх на кульову позначку здійснюється тільки за його командою.
4.Бригада суддів на фотофініші. З метою точного і об'єктивного визначення результатів на змаганнях вищого рівня використовується система фотофінішу та апаратура автоматичного електронного хронометрування, яка фіксує результат з точністю до 0,01 с.
Для вірного визначення порядку проходу на фініш учасники забігів повинні мати додатковий номер який кропиться на стегні (з боку фотофінішу). Номер може бути такий, як і нагрудний або відповідати номерові бігової доріжки.
До бригади входять:
- старший суддя;
- 2-3 судді - роз шифрувальники плівки;
- секретар;
- зв'язківець, що передає матеріали секретарям на фініші.
5.Бригада суддів - вимірювачів швидкості вітру.
Судді та технічний персонал, що обслуговує апаратуру, підпорядковується керівникові служби суддівської та інформаційної техніки і обслуговують змагання. Бригада з апаратурою розташовується на половині прямого відрізка дистанції, на відстані не більше 2 м бокової доріжки. Прилад встановлюється на висоті приблизно 1,22 м.
Відрізок часу, впродовж якого вимірюється напрям та швидкість вітру, починаючи від пострілу пістолета або іншого пристрою в бізі на 100 м - 10 с.
Вимірювання швидкості вітру здійснюється в м/с. У позитивному напрямі (попутному) записується як, для прикладу, +1,7, а в негативному (зустрічному) - як -0,9.
6.Група координації результатів. На змаганнях високого рівня, де працюють судді автоматичного та ручного хронометрування, обов'язки судді-координатора виконує старший суддя. Суть його роботи полягає втому, щоб оперативно, після кожного забігу, порівнювати результати фотофінішу та ручного хронометрування. Подаючи перевагу електронним результатам.
У випадку розходжень з результатами ручного хронометрування суддя-координатор виясняє причину і, після внесення необхідних поправок, передає протокол рефері змагань з бігу для затвердження.
7. Судді-контролери.
Беруть участь в обладнанні та розмітці дистанції, а по ходу змагань наглядають за правильністю проходження дистанції учасниками. Протокол та відомості про порушення подають начальникові дистанції після завершення бігу.
8.Секретрі на фініші та фотофініші.
Секретарі працюють за технологією, визначеною головним секретарем, а при оперативній роботі по ходу змагань підпорядковується рефері змагань.
6. Правила техніки безпеки при заняття
Зимою тренування спринтера проводиться в залі, манежі і на відкритих площадках (сгіновою, утоптаною або укаткованою, з трачки дерев'яній або гаревій доріжці).
Якщо приміщень для занять немає, зимою можна всі тренування проводити на відкритих площадках.
Весною і влітку зняття проводяться на стадіоні, на місцевості і в залі. На місцевості проводяться спортивні ігри, кроси, спринтерські пробіжки, метання і різні страйки. В залі виконуються у вправи зі штангою і гирями, а також акробатичні і гімнастичні вправи.
Заняття на площадках взимку провощиться в теплих тренувальних костюмах. Швидкісні пробіжки і стрибки виконуються в легкоатлетичних шипівках, інші вправи в відповідних кросівках. Для занять необхідно мати шерстяні шкарпетки.
На весні, в період танення снігу, доцільно тренуватися на прорізних ділянках відкритих площадок.
Завжди, під час тренувань, змагань слід добре розігріватися, розминатися, розтягуватися, щоб не отримати травм. В холодну погоду необхідно добре одягатися, шапочку на голову і рукавиці на руки.
Висновки
Біг на 100 м відноситься до стрінтерських дистанцій. Вона є однією із найпопулярніших на видовищніших дистанцій.
Ще у древніх Олімпійських іграх у 776 р. до н.е. єдиним видом спорту був біг на 1 стадію (192 м). А вже пізніше, на всіх сучасних іграх олімпіади біг на 100 м був обов'язковою дисципліною, який постійно розвивався і удосконалювався (біг з високого старту - з низького старту - страхування з колодок). Постійно покращувався рекорд на цю дистанцію (12,0 - Томас Берк, 1896 р. Афіни - 9,77 - Асафа Пауелл, 2005 р. - Афіни).
Техніка з бігу на 100 м складається з таких фаз:
- страт
- стартовий розбіг
- біг по дистанції
- фінішування
Велике значення на змаганнях приділяється правильній організації, проведенню, обладнанню місць, а також суддівству змагань. Судді повинні знати свої обов'язки, правила і не уклінно дотримуватися їх.
Також при занятті цим видом потрібно завжди пам'ятати і дотримуватися правил техніки безпеки.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. АЛАБИН В.Г., ЮШКЕВИЧ Т.Н. Спринт. Минск, Беларусь,1977.
2. БАРТЕНЕВ Л.В. Бегуна "короткие дистанции. М: ФиС, 1971.
3. БОРЗОВ В.Ф. Секреты скорости. М: ФиС, 1973.
4. БОРЗОВ В.Ф. 10 секунд - целая жизнь. м-: ФиС, 1962.
5. ДЕДКОВСКИЙ С.М. Скорость или выносливость. М.: ФиС,1972.
6. ЗАЩОРСКИЙ В.М. Физические качества спортсмена. М; ФиС,1970.
7. ИОНОВ Д.П. Бег во всех измерениях. М.: Лениздат, 1984 Легкая атлетика. Учебник для институтов физической культуры (Под редакцией Н.Г. ОЗОЛИНА, В.И.ВОРОНКИНА, Ю.Н. ПРИМАКОВА. Издание 4-е, доп. перераб. М.: ФиС,1989.
8. МАКСИМЕНКО Г.Н. , ТАБАЧНИК Б.И. Тренировка бегунов на короткие дистанции. Киев, Здоровье, 1985
9. Методика обучения легкоатлетическим управжениям: Учебник пособие для институтов физической культуры и факультетов физ. воспитания ВУЗов (Под общ. ред. М.П.КРИВОНОСОВА, Т.П.ЮШКЕВИЧА, МН.: Высшая школа, 1966).
10. Обучение видам легкой атлетики: Методические указания (Под редакцией В.Г. АЛАБЙНА К.Ф.КОРЕНЕВА, Челябинск: ЧГИФК, 1986.
11. ОЗОЛИН Н.Г. Современная система спортивной тренировки. М: Физкультура и спорт, 1970.
12. ОЗОЛИН Э.С. Спринтерский бег. М: ФиС 1966г.
13. ПОПОВ В.Б., СУСЛОВ Ф.И., ЛИВАДО Е.И. Юный легкоатлет. М.: ФиС, 1984.
14. СУСЛОВ Ф.П. и др. Бег на средние и длинные дистанции. М.: ФиС, 1976
15. Тренажеры и специальные упражнения в легкой атлетике. (Под общ. ред. В.Г.Алабина, М.П. Кривоносова. М: ФиС,1976.
16. ТУРОВА Г.Ф. На беговой дорожке женщины. М: ФиС,1963.
17. ФИЛИН В.П. Бег на короткие дистанции. М: ФиС,1964.

 
 

Цікаве

Загрузка...