WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Організація морського круїзу по Середземному морю - Курсова робота

Організація морського круїзу по Середземному морю - Курсова робота

туру.
До питань безпеки в туризмі належать також такі аспекти.
· відповідність підготування туристів категорії маршруту, туру (якщо мова йде про спортивні, похідні, пригодницькі тури і т.п.). На ряд маршрутів туристи припускаються тільки при наявності медичної довідки про відсутність протипоказань до подорожі (наприклад, тури в гори);
· наявність високої кваліфікації в гідів, інструкторів по туризму, що супроводжують туристів на маршруті (не припускаються до роботи з туристами люди випадкові, непідготовлені);
· належне устаткування безпечних трас пересування туристів, а також пунктів їхніх зупинок.
Все це серйозні проблеми, що вирішуються туристськими фірмами з метою успішної роботи своїх підприємств. Компанії, що займаються страхуванням усфері туризму, вкладають кошти в попереджувальні заходи. Наприклад, із метою попередження пропажі туристів на маршрутах подорожей забезпечують туристів радіостанціями.
2.2. Обов'язки бортпровідників та особливості надання послуг туристам при морських перевезеннях
Взагалі, обслуговуванням пасажирів при морських перевезеннях під час відпочинку займаються бортпровідники. Бортпровідник - посадовець на пасажирському судні, що входить до складу екіпажа. В обов'язки бортпровідників входить забезпечення пасажирів продуктами харчування, предметами санітарії, необхідною інформацією і т.д.
Існують на кожному судні також особливості щодо відповідальності бортпровідників, гігієни, професійної етики, охорони праці і техніки безпеки, бортпровідники також мають вказівки щодо підтримки санітарного стану кают робочого персоналу і відпочиваючих.
Головний обов'язок бортпровідника на борту судна - це забезпечення безпеки, відробіток процедур по евакуації відбувається якраз за допомогою тренінгу. Тобто раз на рік бортпровідники проходять обов'язкову підготовку по евакуації пасажирів, відпрацьовують прийоми по гасінню пожежі. І, безумовно, застосовують свої знання по використовуванню аварійно-рятівного устаткування, вже, скажімо, на практиці. Така підготовка украй необхідна, уміння концентруватися в нестандартній ситуації - ось запорука успіху.
Бортпровідники окрім етичних навичок також повинні мати і технічні знання. Зараз час, який дається бортпровідникам на порятунок пасажирів - всього 90 секунд. І неважливо, скільки пасажирів на борту лайнера чи корабля - 5 або 350. Дуже допомагають в роботі знання по психології. Вже при зустрічі і розміщенні пасажирів бортпровідники з посмішкою на вустах проводять так званий fase control. Наголошують на настрої пасажирів - хтось спокійний і задоволений, хтось роздратований, збуджений, до таких пасажирів потрібен певний, спеціальний підхід. На кожний випадок є свої психологічні прийоми. І знову ж таки, бортпровідник, якщо він володіє цими прийомами, зробить все можливе, щоб пасажир заспокоївся і відчував себе комфортно протягом всього морського круїзу.
Свої знання по психології, як і по інших профдісциплінам, бортпровідник підтверджує двічі в рік здачею заліків на осінньо - зимовій і весінньо-літній підготовці. Отже і тут все під контролем.
Існує також таке поняття, як "Технологічна карта рейса", відповідно до якої "явка" на рейс відбувається за дві години до відправлення міжнародного лайнеру і за півтора до відправлення судна в межах країни. Йде ж бортпровідник з корабля через годину після посадки всіх туристів. В цьому документі прописані обов'язки кожного бортпровідника по хвилинах: підготовка, робота під час плавання.
Вік бортпровідників також має значення - від 18 до 30 років, приємна зовнішність, зріст і вага повинні відповідати загальним вимогам, приємні манери, уміння себе вести, орієнтуватися в ситуації, вихованість, тактовність, уміння одягатися, уміння слухати і говорити, знання іноземних мов, медична освіта вітаються, також важливими є старанність, дисциплінованість. Чи існують які-небудь обмеження по здоров'ю?
Ця професія пов'язана з перевантаженнями (нічні години роботи, перетин в умовах шторму і т.д.), тому особлива увага надається фізичному стану претендентів, підходить дана людина чи ні - вирішує лікарська експертна комісія.
Бортпровідники зазвичай вміють підтримати будь-яку розмову, розвеселити туристів, адже хто ще може подивитися стільки країн, міст, зустріти таку кількість цікавих людей, відпочити під час відряджень в екзотичних країнах? На борту судна повинна працювати дружня команда бортпровідників, тоді відпочинок туристів також буде ще організованішим і приємним.
В головні обов'язки бортпровідників входить забезпечення безпеки пасажирів, тому доводиться вивчити все про аварійно-рятівне устаткування всіх пропонованих моделей кораблів (адже на кожному судні воно різне), спеціальні команди і алгоритми, симптоми різних морських хвороб і правила перевезень. Борпровідники перевіряють наявність і справність аварійно-рятівного устаткування і якість прибирання салону. Потім - зустрічають і розміщуємо пасажирів. Після того, як судно відійшло від берегу, пропонують їм напої і харчування, стежать за порядком. Після прибуття до порту - прощаються з пасажирами, перевіряють салон на наявність забутих речей, заповнють документи і останніми покидають судно. На кораблі обов'язки чітко розподілені (хтось приймає харчування, хтось читає інформацію, хтось відповідає за багаж). Кожний відповідає за свою зону (кухня, салон), хоча при цьому бортпровідники часто допомагають один одному.
На кожного бортпровідника в середньому доводиться по 50 пасажирів. І це мінімум. Пасажирський корабель - звичайно, замкнутий простір, але це не дитячий манеж (як чомусь вважає більшість батьків). Малюки, що повзають або бігаючі по палубі, можуть легко поранитися, тому не треба випускати їх надовго з поля зору, а краще - бортпровідники можуть запропонувати дитячу гру і пограти з ними, якщо мають час.
Бортпровідник адміністративно підкоряється начальнику ( заступнику начальника) і старшому бортпровіднику-інструктору відділення, організаційно підкоряється бортпровіднику-інструктору і оперативно - начальнику. При виконанні виробничих завдань, пов'язаних з виконанням рейсів бортпровідник підкоряється старшому бортпровіднику екіпажа. При виконанні виробничих завдань, не пов'язаних з виконанням рейсів, бортпровіднику визначається тимчасове робоче місце по вказівці адміністрації. Бортпровідник зобов'язаний:
1. Неухильно виконувати вимоги законодавчих і нормативних документів, перерахованих в посадової інструкції.
2. При виконанні трудових обов'язків, покладених на бортпровідника на користь компанії з морських перевезень, дотримувати виробничу дисципліну, виконувати Завдання на перевезення, а також вказівки і розпорядження посадовців, перерахованих в інструкції.
3. Виконувати аварійні процедури і процедури безпеки, а також стандарти і

 
 

Цікаве

Загрузка...